Nielubiana

Okładka książki Nielubiana Nele Neuhaus
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nielubiana
Nele Neuhaus Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 1) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 1)
Gorzka Czekolada
9788380081987
Miłosz Urban, Anna Urban
Anna Urban Miłosz Urban

Początki Bodenstein i Kirchhoff

Zaczyna się zupełnie zwyczajnie...jak to kryminał, ale po czasie przybywa ofiar, nowych wątków i podejrzanych. Para prowadząca śledztwo dopiero zaczęła współpracę, ale już wiem, że zostanę z nimi na dłużej. Polecam

Ebook.
Rasowy kryminał. Od pierwszej do ostatniej strony autorka mieszała tropy przez co nic nie było oczywiste.

Po sięgnięcie po książkę Nele Neuhaus zachęciła mnie moja własna intuicja, miałem czutkę że to będzie petarda i od razu pobrałem 10 tomów z Legimi i po pierwszej części wiem już że się nie pomyliłem, świetna książka i rewelacyjnie mi się ją czytało.
Gorąco polecam, jak dla mnie, siadło😉

Ebook.

Gorąco...

Sama przyjemność 😀

Sama przyjemność 😀

Bardzo wciągający kryminał z ciekawa zagadka, która jednak udało mi się odgadnąć wcześniej.

Hmmm…. Rzadko przyznam sięgam po kryminały niemieckich pisarzy. Tym razem po książkę sięgnęłam z polecenia.
Dwójka śledczych Olivier i Pia zajmują się tematem tajemniczej śmierci pięknej kobiety Isabel. Niby wszyscy ją znali, podziwiali a jednak zginęła. Cała akcja rozgrywa się w stadninie koni gdzie często przebywała zamordowana. Olivier zaczyna wiec węszyć w tamtym środowisku i do pomocy zostaje mu wyznaczona Pia, która do służby wraca po 7 latach przerwy. Ci dwoje są przez całą powieść tacy niewyraźni, mało jest informacji na temat ich życia prywatnego - zaledwie jakieś drobne wzmianki. Myślę, że gdyby autorka więcej rozbudowała wątek ich prywatności to książka byłaby jeszcze ciekawsza. Przez to, że cala w sumie akcja toczy się w stadninie koni i grono podejrzanych jest zawężone to nie sposób się pogubić w akcji i w wątkach. Autorka skrzętnie prowadzi czytelnika przez fabułę i nie pozwala stracić czujności.
Napewno nie jest to książka, która trzyma w mega napięciu i nie pozwala się oderwać od niej. Akcja toczy się spokojnie, swoim rytmem. Całość jest bardzo spójna i dzięki naciskowi na jedną sprawę nie można się pogubić.
Autorka też w świetny sposób pokazuje środowisko bogaczy i do czego są oni zdolni aby osiągnąć swój cel i pieniądze. W ich świecie często nie obowiązują żadne zasady i reguły. Kto ma więcej pieniędzy i jest sprytniejszy ten wygrywa i triumfuje.
Z tego co się zorientowałam jest 10 tomów z tej serii więc liczę, że w kolejnych rozwinie się wątek Oliviera i Pia i dojdzie nutka romansu 😉

Przyjemna lektura , trochę męczyły mnie niemieckie nazwiska,trudno bylo mi połączyć z osobami ale z czasem było ok.Policyjne śledztwo i fajni bohaterowie, trochę osobistych wynurzeń ale bez przesady .

taka sobie. Nie przekonała mnie za bardzo, ale spróbuję jeszcze dać szansę innym z serii.

Bardzo słaby kryminał . Nic nowatorskiego ani zaskakującego . Takie niemieckie dochodzenie . Tego typu książek jest multum . Myślę , że kolejne części będą w podobnym stylu . Wcześniej przeczytałem 6 część ,, Zły wilk ,, i nawet podobał mi się ten kryminał . Zasugerowałem się i zacząłem od jedynki i zakończę na jedynce .

Są takie serie, że kojarzę tytuły, autorów, kolejne okładki, ale nigdy żadnej nie przeczytałam. Tak jest właśnie w tym przypadku. Przy okazji ukazania się najnowszej książki z tego cyklu, opis zainteresował mnie na tyle, że postanowiłam schwytać byka za rogi, co jest o tyle trudne, że chcę zacząć od początku, a trochę tych tomów do nadrobienia już jest.

W "Nielubianej" poznajemy parę niemieckich śledczych Pię i Bodensteina przy ich pierwszej wspólnej sprawie.
Główny wątek to zamordowana Isabel Kerstner, a lista podejrzanych wydłuża się z każdą stroną książki. Nie da się ukryć kobieta była dość "popularna", zaszła za skórę wielu osobom.

Fabuła głównie koncentruje się na sprawie kryminalnej, od czasu do czasu czytelnik dostaje drobne szczegóły, które pozwalają poznać głównych bohaterów. Pia i Bodenstein to sympatyczna para, ciekawa jestem jak będzie przebiegała ich dalsza współpraca.

Książka podobała mi się, co prawda nie na tyle żeby trafić na szczyt moich ulubionych, ale na tyle, że już zaczęłam kolejną.
Jeśli jak ja nie znacie początków tej serii, to polecam. Czasem dobrze jest sięgnąć po coś starszego.

W "Nielubianej"...

Bardzo przyjemny kryminał jednak zakończenie przegadane, zagmatwane, przedłużone i przekombinowane. Sięgnę po kolejne książki z serii, moze kolejne będą już sprawniej napisane.

• Kryminał
  • Kryminały