Pierwsze przygody Mikołajka

Cykl: Przygody Mikołajka | Seria: Mikołajek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
mikołajek
Łukasz

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz... To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od ponad 50 lat! I ciągle zdobywają nowych fanów w różnym wieku, zachwycając kolejne pokolenia. Przez lata książki ukazywały się w niezmienionej szacie graficznej – ten charakterystyczny kwadratowy format rozpoznawał każdy miłośnik serii. Teraz po raz pierwszy komplet pięciu klasycznych tomów serii w jednej książce: "Mikołajek", "Rekreacje Mikołajka", "Wakacje Mikołajka", "Mikołajek i inne chłopaki, "Mikołajek ma kłopoty".

źródło opisu: http://nk.com.pl/pierwsze-przygody-mikolajka/2223/...(?)

źródło okładki: http://www.literacka.pl/images/midi/745814i.jpg

Magdalena | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Teraz chciałam napisać kilka słów o książce "Pierwsze przygody Mikołajka", który jest zbiorem pierwszych pięciu tomów o przygodach małego chłopca, który praktycznie cały czas wpakowuje się w kłopoty.

Jest to moja pierwsza książka, która jest zbiorem kilku tomów. I uważam... że to bardzo fajny pomysł. Szczególnie, że w przypadku Mikołajka jeden tom nie jest gruby, a całość nie jest taka ciężka ja mi się wydawało.

Okładka jest twarda. Mikołajek jest taki fajny w dotyku, milutki... A później... poznajemy wszystkich bohaterów i rozpoczynamy przygodę z tomami.

Więcej: http://msmagi18.blogspot.com/2016/07/bookathon-lato-2016-4_6.html

Gosia | 2016-07-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 06 lipca 2016

Przepiękne wydanie 5 mniejszych książeczek opowiadających o Mikołajku. Razem z pozostałymi 3 tomami prezentują się cudownie! Brawa dla Naszej Księgarni, która zachowała szatę graficzną oraz wymiary idealnie dopasowane do wydań wydawnictwa Znak! Przemiły powrót do dzieciństwa, zabawnych i bezbłędnych w swojej prostocie przemyśleń Mikołajka oraz komicznych point każdej z historii :).

Krzysztof | 2018-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2018