Impuls

Cykl: GRA (tom 1)
Wydawnictwo: Uroboros
Rush
Zaczarowana

Gra tak prawdziwa, że staje się rzeczywistością.

Alternatywny świat, w którym bohaterka budzi się po wypadku samochodowym, znacznie różni się od tego, do którego przywykła. Musi brać udział w grze, w której walczy na śmierć i życie z okrutnymi obcymi.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/gra-tom-1-impuls.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/gra-tom-1-impuls.html

Amarisa | 2015-01-30
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Nie jest łatwo pogodzić się z utratą bliskiej osoby, zwłaszcza kogoś, kogo kochało się najmocniej na świecie. Z jednej strony odczuwamy ogromny smutek z powodu straty, z drugiej zaś złość i gniew, że ta osoba od nas odeszła, że miała czelność nas zostawić.

Dokładnie takie uczucia od kilku lat towarzyszą szesnastoletniej Miki Jones. Kiedy po przegranej walce z chorobą umarła jej mama, a ojciec zaczął coraz częściej szukać zapomnienia w alkoholu, świat Miki się zawalił. Przestała czuć cokolwiek poza bólem i gniewem. Mimo upływu czasu nadal nie potrafi wybaczyć matce, że ją opuściła, w pewien sposób zdradziła. Pojawiła się u niej potrzeba kontrolowania wszystkiego, co dotyczy jej życia - od prozaicznych czynności, jak poranne przebieżki w ustalone dni tygodnia, po bardziej złożone, jak przestrzeganie zasad, które jej mama ustaliła, kiedy jeszcze żyła.

Pewnego dnia Miki, ratując życie małej dziewczynce, wpada pod rozpędzoną ciężarówkę. Kiedy odzyskuje przytomność, okazuje się, że nie...

kulturalna_szafa | 2015-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, BookGeek

Pierwszy powód, dla którego ta książka zasługiwała na moją uwagę: Oryginalny opis, który przypomina z lekka dystopię. Drugi powód: Uwielbiam imię „Eva”. Trzeci powód: Naprawdę nie miałam co czytać. Efekt: Gra mnie wciągnęła.

Impuls to piorunująca mieszanka science fiction i gier, a jego bohaterowie nie przejmują się zasadami./bookgeek.pl

Główna bohaterka – Eva, z początku wydaję się dość wyróżniającą się z tłumu osobą. Przyciąga nie tylko jej wygląd, ale też i jej tajemniczość. Nieco później, gdy wychodzi na jaw „załamanie nerwowe” Evy, a akcja zaczyna się rozkręcać, wszystko zaczyna się sypać. Psuje się i psuje, aż w końcu główna bohaterka jest tak schematyczna, że aż serce boli. Zapewne autorka chciała dobrze, ale na...

Anna-mojeksiążki | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Po lekturze "Impulsu" mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony zaintrygował mnie pomysł gry i przenoszenia w czasie, z drugiej - kompletnie nie przemawia do mnie koncepcja wrogich istot z kosmosu zwanych Drau.... Cóż, książka nie jest zła, jednak bardziej zainteresowały mnie losy głównych bohaterów niż ich wroga.

Miki Jones ma 16 lat, jest przeciętną nastolatką, kiedy przydarza jej się wypadek. Wpada pod rozpędzoną ciężarówkę, chcąc ratować niesłyszącą siostrę koleżanki. Nie ginie jednak, tylko przenosi się w czasie do miejsca zwanego "przechowalnią". Spotyka tam swego kolegę Lukę i trójkę innych nastolatków. Przewodzi im Jackson Tate. Miki jest zdezorientowana i w ogóle nie wie, co się wokół niej dzieje. Okazuje się, że trafiła do Gry, gdzie musi walczyć z świetlistymi istotami z innej planety, Drau, które chcą zniszczyć ziemię.
Pierwsza potyczka jest niezwykle trudna, tym bardziej, że Miki nie zna zasad walki - uczy się na swoich błędach, a Jackson stara się ją chronić. Tych...

Martyna | 2015-12-29
Przeczytana: kwiecień 2015

W dzisiejszych czasach ludzie poświęcają coraz mniej czasu na czytanie, rozmowy, zabawę i ogólną komunikację międzyludzką. Teraz, w dobie internetu, smartfonów i komputerów, dzieci nie bawią się już w chowanego, młodzież nie spotyka się na świeżym powietrzu, by pograć w piłkę, a dorośli zamiast pójść na zakupy, robią je przez internet. Piłka nożna kojarzy się z FIFĄ, strzelanie z zabawkowej broni zastąpiono CS'em, a uprawę ogródka wirtualną farmą.
Czy zastanawialiście się kiedyś, do czego może to prowadzić? Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie świat, w którym gry stałyby się dla nas rzeczywistością?

Świat Miki Jones staje na głowie, kiedy nastolatka chcąc uratować małą dziewczynkę, wyciąga ją spod kół ciężarówki sama przy tym ginąc. Miki budzi się jednak w miejscu zwanym Poczekalnią. Wtedy właśnie okazuje się, że została wyciągnięta z rzeczywistego świata do gry, w której wraz z grupą kilku nastolatków zostaje wysyłana na misje, by eliminować obcych z innej planety. W grze nie...

Sylwia Niemiec | 2015-01-28

recenzja na http://ravenstarkbooks.blogspot.com/2015/01/gratom-1-impuls.html

Życie Miki naznaczone jest rodziną tragedią. Pomimo bólu, poczucia straty, stara się żyć dalej, jak normalna nastolatka, w czym pomagają jej najbliższe przyjaciółki. Dziewczyna stara się ukrywać swoje problemy, smutki, wysila się na uśmiechy, prowadzenie niezobowiązujących rozmów. Kiedy pewnego dnia przesiaduje razem z koleżankami na terenie szkoły podczas przerwy, w pobliżu bieżni, jej uszu dochodzą tajemnicze szepty. Miki nie jest w stanie zlokalizować źródła głosu, z początku stara się ignorować nawoływanie, lecz kiedy wielokrotnie się ono powtarza, a nic nie wskazuje na to, by pozostałe dziewczyny również je słyszały, Miki zaczyna obawiać się o swoje zdrowie psychiczne. Chwilę później dochodzi do wydarzenia, które na zawsze odmieni życie Miki.

Eve Silver to autorka wielu bestsellerów, jej książki doceniają największe portale książkowe, obsypana licznymi nominacjami i nagrodami. Pisarka mieszka...

Graczkaktóragra | 2015-12-13
Na półkach: Przeczytane, Wymienione

To był impuls. Jedno spojrzenie i już wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Co z tego wynikło?

Miki pewnego dnia wpada pod pędzącą ciężarówkę i ginie. W tym momencie ta historia powinna się zakończyć. Ale tak nie jest. Dziewczyna budzi się w dziwnym miejscu, zwanym poczekalnią. Tam czeka na nią grupa innych nastolatków, którzy tłumaczą jej, gdzie się znalazła i co się zaraz wydarzy. Okazuje się, że w momencie, kiedy wpadła pod koła pojazdu, została wciągnięta do gry. Gry na śmierć i życie. Gry, która może przesądzić o dalszym losie ludzkości. Gry, której tajemnice już zawsze pozostaną tajemnicami. Chyba, że Miki zaryzykuje życiem i zacznie zadawać pytania...

„Nie można zabić czegoś, co nigdy tak naprawdę nie żyło"

Zapraszam do przeczytania całej recenzji:

Czytnik | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Przystojni chłopcy, pierwsze pocałunki, alternatywne życie, problemy rodzinne i drapieżni obcy to przepis na fantastyczny "thiller" dla nastolatek. Dużo wewnętrznych rozterek oraz buzujące emocje znakomicie wpisują się w ten krajobraz pozwalając czytelniczce się utożsamiać z główną bohaterką. Pozycja tylko dla 16 -latek.

kakaova | 2015-01-27
Przeczytana: grudzień 2014

No po prostu uwielbiam! Jestem całkowicie i nieodwołalnie zakochana w tej książce, i aż serce mnie boli, że nie ma jak na razie kolejnej części dostępnej w Polsce.
Główni bohaterowie, akcja, fabuła, język, emocje jakie wzbudza...cudo! Po prostu nie mam nic do zarzucenia tej pozycji!Pochłonęłam ją w jedną noc, i długo nie potrafiłam znieść myśli, że tak szybko ją skończyłam. Niestety, to co dobre, zawsze za szybko się kończy!

KarolinaSok | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Powieść ma w sobie coś , co umie trzymać w napięciu. Czytając te książkę nie miałam ochoty ani na chwilę jej przerwać.

Nastolatka trafia na 'gre', która jest tak samo realna jak istnienie Boga. Tym jej system jest bardziej interesujący, im bardziej sobie to uświadomisz.
Występujący wątek miłości idealnie wgrywa się w całość książki i z kolejną strona coraz bardziej wpasowuje się w trudne charaktery bohaterów.

Rybka | 2016-07-16

D.N.O. Sztampa jak cholera. Wydawcy oszczędźcie nam takich epigonów! Utkwiłam w połowie. Cztery punkty, bo jednak autora kosztowało trochę pracy napisanie tej książki.