Siła niższa

Okładka książki Siła niższa Marta Kisiel
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Siła niższa
Marta Kisiel Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dożywocie (tom 2) fantasy, science fiction
Dożywocie (tom 2)
Uroboros
2016-10-26
2016-10-26
dożywocie fantasy
Inne

Oczywiście, że Dożywocie wygrywa, ale to bardzo dobra kontynuacja i kocham te uniwersum!!

Czy jeżeli w przeciągu kilku dni przeczytałam dwa tomy serii i kończę już 3 to coś znaczy ? 😆 Myślałam, że lepiej niż w Dożywociu się nie da. Jak bardzo się myliłam;) To jest tak pozytywna seria , opowiadająca o tak niesamowitych bohaterach. I każdy z nich jest JAKIŚ ! Nie płaski, nie standardowy, tylko ma swój własny styl i charakter :) słucha się tego bardzo miło. Polecam na chandrę i gorszy dzień. Bamboszki i alleluja na pewno poprawą humor 🥰

Kontynuacja cyklu Dożywocie. Powraca urocze Licho, ale też poznajemy nowych bohaterów. Autorka jak zwykle nie zawodzi, tworząc opowieść pełną ciepła i humoru. Idealna lektura na poprawę humoru.

1966

Przyjemne, lekkie i rześkie.

Przyjemne, lekkie i rześkie.

Druga część opowieści o życiu Konrada Romańczuka i jego dożywotników.
Mimo, że książka rozkręca się dość późno, to znajdziemy w niej humor, przytulność oraz ciekawy język i nietuzinkowy styl pisania autorki.
Do tego polecam posłuchać audiobooka.

Druga część opowieści o życiu Konrada Romańczuka i jego dożywotników.
Do tego polecam posłuchać audiobooka.

Jaką ta kobieta ma wyobraźnię! Za humor, styl i fantazję należy się 8/10

Jaką ta kobieta ma wyobraźnię! Za humor, styl i fantazję należy się 8/10

Może słabsza od części pierwszej, choć z pewnością trudniej było zaskoczyć czytelnika pomysłem na fabułę i wprowadzonymi postaciami, jednak niezmiennie książka bawi swoim humorem i przyjemnym stylem. Polecam w wersji audio. Lektorka robi świetną robotę.

Do połowy taka średniawa, ciut słabsza niż poprzednia. Można było podkreślić upierdliwość anioła i wciągnąćł czytelnika w zabawy z nim. Natomiast od połowy - książka wymiata :D Bawiłam się przednio! Wszystko zmieniło się o 180 stopni, pojawił się humor, drobne i większe szpile, akcje godne kontynuacji Dożywocia.
W trudniejszym okresie życia można niestety nie przetrwać pierwszej połowy, dlatego oceniam na 8 gwiazdek zamiast 10.
Niezmiennie polecam w audiobooku, bo lektorka robi tu świetną robotę, szczególnie Licha ;)

W trudniejszym okresie życia można niestety nie przetrwać...

Dobrze się słuchało lecz pierwsza część była nieco lepsza. Motyw zapłodnienia Carmilli przez zjawę to już nieco odjechane. Mimo to dalej fajna, urocza książka.

Muszę przyznać, że autorka ma świetne poczucie humoru i chociaż ogólnie ta seria książek nie jest specjalnie porywająca to za bogate słownictwo i humor daję 7.