Elmer i nieznajomy

Cykl: Elmer
Wydawnictwo: Papilon
Elmer and the stranger
Olajda

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec przedszkolaków na całym świecie. Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej już w Polsce! Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy sie tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność,...

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec przedszkolaków na całym świecie.

Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej już w Polsce!

Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałaość. I przede wszystkim bawi dzieci.

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2011

źródło okładki: http://publicat.pl/

casia | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

Elmer Elmerowi nierówny:)
Chociaż naprawdę nie mam nic do zarzucenia tej części, jakoś mi się mniej podobała. Co innego mój 2-latek - ten może słuchać każdej opowieści o Elmerze po kilka razy pod rząd, a o takiego odbiorcę przecież chodzi!
W tej książeczce Elmer spotyka kogoś, kto na pierwszy rzut oka jest nieznajomym i dziwnie zachowującym się zwierzęciem, ale jak to Elmer - od razu przechodzi do działania zyskując nowego przyjaciela.
Podsumowanie: oczywiście że polecamy, szczególnie pochłaniaczom historii o Elmerze.

Madzik | 2016-05-31

Kolejna książka z serii o słoniu w kolorową kratkę. Tym razem rzecz o odwadze, pokonywaniu przeszkód, nieśmiałości - i przyjaźni. Elmer uczy, że trzeba sobie pomagać i że przyjaźń to ważna rzecz.

Basia | 2013-12-15
Przeczytana: grudzień 2013

Ale ten Elmer jest fajny:) Rzecz o tolerancji, inności i wielu innych ciekawych życiowych sprawach ubranych w dziecięcy, prosty język i barwny świat... w kratkę.

yllla | 2013-10-23
Przeczytana: 11 września 2013

Tym razem Elmer zostaje poinformowany przez przyjaciół, że nieopodal, na polanie, pojawił się nieznajomy. Zwierzęta zaniepokoiły się dziwnym zachowaniem gościa. Elmer, jak wiemy z poprzedniej części, sam czuł się inny, więc nie miał uprzedzeń wobec nieznajomego. Postanowił poznać go i spróbować pomóc mu w rozwiązaniu problemu. Czy Elmerowi udało się?
Elmer to niesamowity słoń, który emanuje pozytywną energią, o powodzenie sprawy, w którą się zaangażuje nie ma potrzeby się martwić :)

"Elmer i nieznajomy" uczy tolerancji i otwartości na innych. Pokazuje, że "inny" nie znaczy gorszy. Wskazuje, że powinniśmy pomagać osobom bez względu na to czy przystają one do znanego nam wzorca, czy wręcz przeciwnie. Nieznajomy w bardzo prosty sposób może stać się nie tylko znajomym, ale nawet przyjacielem.Wystarczy dać mu szansę, spróbować go poznać, a przekonamy się, że nie ma powodu do strachu.

Książka "Elmer i nieznajomy" została ładnie wydana. Ma twardą okładkę i śliskie strony. Jest...

zdolnedzieci | 2017-02-06

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

zuzankawes | 2012-11-17

Dziwny nowy

Znacie już Elmera? To sympatyczny słoń w kratę, stworzony przez Davida McKee, brytyjskiego autora książek dziecięcych i ilustratora, który debiutował w roku 1964. Dziś jego książki publikowane są w wielu krajach, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, a wiele spośród nich doczekało się ekranizacji. McKee jest również autorem filmów animowanych i założycielem wytwórni filmowej, która stworzyła słynną serię z „Maisie”.
David McKee został nominowany przez międzynarodową sekcję IBBY (International Board of Books for Young People) do prestiżowej Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, tzw. Małego Nobla w 2005 roku. W tym też roku do Polski trafił Elmer. Spod pióra autora wyszedł wiele lat wcześniej, bo w roku 1989.
Seria o Elmerze powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, których słoń zaskakuje coraz to nowymi perypetiami. Nieprzerwanie uczy, bawi i wzrusza dzieciaki, które wraz z kolorowym słoniem w kratę poznają otaczający świat i zasady na nim panujące.
„Elmer i...

Franek | 2018-03-11