Elektrotechnika i elektronika w pojazdach samochodowych

Tłumaczenie: Andrezej Wendrychowicz
Wydawnictwo: WKŁ
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Der sichere Weg zur Meisterprüfung im Kfz-Yechniker-Handwerk
978-83-206-1824-2
technika
Marcin

W podręczniku przedstawiono zagadnienia z elektrotechniki i elektroniki samochodowej, począwszy od przypomnienia podstawowych pojęć z elektryczności, a na omówieniu elektronicznych układów regulacji i sterowania we współczesnych samochodach kończąc. Omówiono wszystkie występujące w nowoczesnych samochodach układy i urządzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego, w tym również systemy transmisji danych (magistrale CAN, LIN, MOST, Bluetooth), także układy nawigacji satelitarnej (GPS), telefon w samochodzie oraz zagadnienia telematyki. Ósme wydanie rozszerzono o informacje na temat: konstrukcji hybrydowych z uwzględnieniem pełnego, niepełnego oraz mikrohybrydowego napędu; najnowszego rozwiązania sieci transmisji danych w samochodach, czyli magistrali Flex Ray; gazu jako paliwa alternatywnego oraz dodatkowych urządzeń grzewczych w samochodach.
Odbiorcy książki: studenci wyższych uczelni o kierunku samochodowym, uczniowie średnich szkól samochodowych oraz wszyscy zainteresowani elektrotechniką i elektroniką samochodową.

źródło opisu: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa 2012

źródło okładki: http://www.wkl.com.pl/grafika/dx/etech2.jpg

szelag | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Przeczytałem. Polecam każdemu kierowcy, aby mógł dokonać bardzo prostych napraw w swoim pojeździe.