Dwie głowy i jedna noga

Wydawnictwo: Kobra Media
humor, sensacja, trup
Ilona

Na myśl, że jadę na spotkanie z mężczyzną życia z ludzką głową w bagażniku, coś mi się zrobiło. Dostałam histerycznego napadu śmiechu. Przechyliłam się, wepchnęłam twarz w fotel pasażera, wyłam, piałam, płakałam i nie mogłam się uspokoić. Podkręciłam szybę, żeby mnie nie było słychać, ale i tak jakiś człowiek przyglądał mi się z zainteresowaniem z odległości kilkunastu metrów. Nie mógł chyba odgadnąć, że tak reaguję na kawałek trupa...?

źródło opisu: Kobra Media, 2010

źródło okładki: www.ll.com.pl

czytamcałyczas | 2016-05-05

Mała ale wielka...książka.Morderstwa,Paryż,Poznań,pewien biskup.
Łódź.I wiele,wiele innych miast i przygód.
Jestem pod wrażeniem.

Marzena | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Kiedy dzwoni do mnie przyjaciółka, to po pierwsze w niewątpliwie ważnej, wymagającej mega uwagi i skupienia sprawie. Po drugie nie są to jakieś pierdy-szmerdy, jak niektórzy mogliby sądzić. Nasza rozmowa trwa zazwyczaj około godziny, a mi przy odrobinie szczęśliwego trafu udaje się co kwadrans wtrącić wiele mówiące yhy albo wyrażające zrozumienie aha-aha. **
Dodajmy do tego karcące, rzucające błyskawice spojrzenie na tych, którzy być może zachcą nam przerwać.
Podobnie czułam się czytając opowiadanie pani Joanny. Nie śmiałam jej przerwać, odłożyć ani porzucić dla innych czynności. Czytałam i zgadzając się z autorką prawie przytakiwałam przyznając jej rację. Wraz z nią kombinowałam kto jest kim, kogo zabił, razem plułyśmy jadem na Miziutka.
Zagadka kryminalna + rozterki kobiety + duża dawka humoru
Polecam!
**Mój mąż miał kiedyś nieszczęście być przy naszej rozmowie. Po kilku minutach zaintrygowany pyta dlaczego chodzę z telefonem przy uchu skoro już nie rozmawiam, a ja po prostu nie...

teri | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

To,czego szukam u Chmielewskiej,to dobra zabawa i tutaj to znalazlam.Kryminal z watkiem milosnym,naprawde bardzo dobrze napisany.Jedna z lepszych jej ksiazek.Polecam.Molto divertente...

eduko7 | 2014-06-08
Przeczytana: 02 lipca 2002

Dwie głowy, tylko która bardziej intrygująca? Mimo, że to powieść kryminalna, to mnie jak zwykle bardziej urzeka "głowa głównej bohaterki" - lekko "zakręconej", "zwariowanej", inteligentnej i znajdującej się w samym centrum wydarzeń.
Jak zwykle Pani Joanna Chmielewska dostarcza nam: powód do namysłu i odpowiednią dawkę humoru, nowe "powiedzonka".

Renax | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Pani Chmielewska stworzyła swój własny wariant kryminału na wesoło. Przeczytanie jej książki zdecydowanie poprawia humor. Tylko ona potrafi z takim humorem i przymrużeniem oka potraktować afery, morderstwa i rozterki współczesnej kobiety.
Śmiałam się z opisu poszukiwań halki w Paryżu. Bo bardzo życiowe to zmartwienie. Sama pamiętam, że kiedyś spędziłam pół wakacji w bezskutecznym poszukiwaniu tej zanikającej części garderoby. Zabawne, bo za oceanem zdumiałam się widząc całą ścianę w centrum handlowym obwieszoną 'tymi desusami' - szczęśliwe Amerykanki.
Co to ma wspólnego z książką? Tyle samo co cała fabuła, która łączy w sobie różne historyjki 'z życia wzięte'. Bo nie jest to poważna książka.
Książkę polecam. Zabawna.

ucho_igielne | 2016-03-18
Przeczytana: 18 marca 2016

Jak zwykle dzieje się i to dużo. Joanna, która jedzie do Paryża na spotkanie z mężczyzną swojego życia dostaje niepokojący list a w dodatku w bagażniku znajduje ludzką głowę. Powoduje to szereg kryminalno-zabawnych sytuacji, które wciągają i poruszają zarazem. Czytało się dobrze, jest to książka lekka, w sam raz na jeden dzień.

Trochę się bałem tej późniejszej Chmielewskiej bo myślałem, że będzie tu groch z kapustą jak choćby w "Dużej polce". Tymczasem mamy ciąg logicznych zdarzeń, początek, rozwinięcie i zakończenie.
Może faktycznie dreszczyka emocji nie było, ale za to napisane z werwą i poczuciem humoru będącym już chyba znakiem firmowym autorki. Ocena bardzo dobra.

CzytamNaOkrągło | 2017-06-25
Przeczytana: 11 lipca 2013

Jest to pełen humoru kryminał, który wciąga bez reszty. W drodze do Francji Joanna znajduje w bagażniku swojego samochodu ludzką głowę. Co z nią zrobi i jak się zachowa główna bohaterka należy przeczytać samemu? Książkę polecam nie tylko sympatykom kryminałów. Ja uwielbiam wszystkie książki Chmielewskiej.To jedna z moich ulubionych autorek kryminałów, niedościgniona królowa. W rodzimym kraju nikt jej nie dorównuje, raczej nie dorówna.

Stokrotka | 2015-07-23
Przeczytana: maj 2015

Joanna jedzie do Paryża na spotkanie z Grzegorzem, mężczyzną swego życia. W bagażniku samochodu odkrywa reklamówkę z makabryczną zawartością. Znalezisko prowadzi do wielu zabawnych i jednocześnie dramatycznych wydarzeń. Moim zdaniem, akcja na dobre rozkręca się po powrocie Joanny do Polski. Powieść oceniam dobrze, choć na początku myślałam, że będzie jedną ze słabszych i omijanych łukiem przez fanów Chmielewskiej.

PABLOPAN | 2012-07-28

Od tej książki rozpoczęła się moja przygoda z Chmielewską dla dorosłych. Polecam.

SaraSam | 2017-07-18

zapraszam na sarasamusionek.blogspot.com