Dwie głowy i jedna noga

Okładka książki Dwie głowy i jedna noga Joanna Chmielewska
Okładka książki Dwie głowy i jedna noga
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Kobra Media kryminał, sensacja, thriller
Kobra Media
2004-01-01
2004-01-01
83-88791-46-X
trup kryminał

Joanna wyjeżdża do Paryża na umówione spotkanie z ukochanym mężczyzną sprzed lat. Romantycznie? Też, no ale tam, gdzie pojawia się Joanna, pojawiają się i kłopoty, najczęściej z przestępstwem w tle. Po pierwsze, były ukochany jest na razie jeszcze żonaty, więc paryska randka musi być taka jak najbardziej dyskretna. Po drugie, jak tu się skupić na amorach, jak w paradę wchodzą straszliwie krnąbrne włosy bohaterki oporne na upiększające działanie papilotów, a także jej złamana stopa uniemożliwiająca chodzenie w ukochanym obuwiu- szpilkach. A co najgorsze- odcięta głowa kobiety w reklamówce, którą ktoś podrzucił Joannie do bagażnika w samochodzie. I nie jest to bynajmniej atrapa.
Bohaterka musi teraz radzić sobie z dwiema głowami. Własną, trudną do uczesania, i cudzą, jeszcze bardziej kłopotliwą.
Oczywiście na tym nie koniec ,,atrakcji". Będzie się działo, i to nie tylko w Paryżu, ale i w Polsce, a także pośrednio w Stanach Zjednoczonych.
Autorka wykorzystuje w fabule wiele wątków autobiograficznych, kilka postaci to autentyczni znajomi Chmielewskiej.
Czarne charaktery też są, ale pisarka nie ściele im życia różami. Mają i oni swoje zgryzoty, na przykład skrupulatnie ukrywana przed ludzkim wzrokiem łysina. Sama zresztą Joanna to dla złoczyńców nie lada zgryzota.
W każdym razie zbrodnia miesza się z humorem, jak to u Chmielewskiej.
Książka typowo dla kobiet, wiele jest tam przemyśleń na temat egzystencji kobiety przy boku mężczyzny, jej blasków i cieni. Ale może i panowie coś dla siebie znajdą.

Wiadomo, Chmielewska trzyma poziom. Aczkolwiek nie była to moja ulubiona powieść tej autorki.

Niesamowita sieć powiązań, humor, przemyślenia na temat relacji damsko-męskich...cudowna historia i kolejny ciekawy tom perypetii Joanny.

Znów czytałam że łzami w oczach. Przezabawna jak zresztą wszystkie pozycje tej autorki.

To co lubimy w Chmielewskiej tzn nieprzeciętny inteligentny humor jak zawsze na wysokim poziomie jednak książka w porównaniu do wcześniejszych pozycji jednak przeciętna

Za mało akcji, za dużo Grzegorza w rozmyślaniach Joanny
Jak na Chmielewską to średnio

Za mało akcji, za dużo Grzegorza w rozmyślaniach Joanny
Jak na Chmielewską to średnio

Jak byśmy się zachowali znajdując w bagażniku ludzką głowę? Pewnie nie tak nieszablonowo jak bohaterka.
Unikalna fantazja autorki wnosi wiele humoru w fabułę.

Unikalna fantazja autorki wnosi wiele humoru w fabułę.

Po prostu Chmielewska - nic dodać, nic ująć.

Po prostu Chmielewska - nic dodać, nic ująć.

Wprawdzie nie pamietam jakie wrazenie mialem przy pierwszym czytaniu, dzis za drugim wypada blaaado......
Bardziej romansidlo Pani Joanny jak kryminal.
Mozna sobie darowac czas

Bardziej romansidlo Pani Joanny jak kryminal.
Mozna sobie darowac czas

Nieprawdopodobieństwo do sześcianu, ale wdzięczne lekkie wykonanie.

Nieprawdopodobieństwo do sześcianu, ale wdzięczne lekkie wykonanie.

• Joanna Chmielewska
  • Kryminały