Artur Lundkvist

(Artur Nils Lundkvist)

Szwedzki pisarz, prozaik, poeta i krytyk literacki. Członek Akademii Szwedzkiej. W dzieciństwie Lundkvist bardzo dużo czytał. Często też spacerował po lasach otaczających jego rodzinny dom. W jego pó... Szwedzki pisarz, prozaik, poeta i krytyk literacki. Członek Akademii Szwedzkiej.

W dzieciństwie Lundkvist bardzo dużo czytał. Często też spacerował po lasach otaczających jego rodzinny dom. W jego późniejszej literackiej twórczości wyraźnie widać ślady zainteresowania przyrodą. Lundkvist ukończył sześcioletnią szkołę podstawową.
Dość wcześnie wyprowadził się z rodzinnego domu i dużo podróżował po kraju. Gdy Arthur miał 18 lat, przeniósł się do Tyringe.

W 1926, w wieku dwudziestu lat, Lundkvist przeniósł się do Sztokholmu gdzie zetknął się z grupą młodych pisarzy.
Na własną rękę przy pomocy słowników, Lundkvist nauczył się czytać i mówić po angielsku, francusku i hiszpańsku. Tłumaczył dzieła wielu nowych pisarzy z Hiszpanii, Ameryki Łacińskiej, Ameryki Południowej oraz wielu innych krajów.
W 1936 ożenił się z Marią Wine, która z czasem stała się znaczącą poetką i jego wierną towarzyszką podróży po całym świecie.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_Lundkvist

źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_Lundkvist

pokaż więcej
Fani autora
9
70
257
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (70)

Cytaty tego autora (1)

Sprzeciwianie się czemuś prowadzi tylko do przeciwieństw i konfliktów, nie wynika z tego nic dobrego, a ten, kto się nie sprzeciwia, otacza i przezwycięża wszystko, przed czym ustępuje, ponieważ skutkiem braku oporu traci to swoją siłę.
zgłoś błąd zgłoś błąd