Tomasz Raczek

Publicysta, krytyk filmowy,recenzent teatralny, autor wielu programów telewizyjnych i radiowych. Współpracuje z tygodnikiem "Wprost", publikował na łamach "Rzeczpospolitej", "Polityki","Kin", "Pani".... Publicysta, krytyk filmowy,recenzent teatralny, autor wielu programów telewizyjnych i radiowych. Współpracuje z tygodnikiem "Wprost", publikował na łamach "Rzeczpospolitej", "Polityki","Kin", "Pani". Stworzył polską edycję "Playboya" i był jego pierwszym red.naczelnym (r.1992). Był także vice dyrektorem drugiego programu TVP. raz z Zygmuntem Kałużyńskim przez długie lata prowadził program "Perły z lamusa".
Współtwórca Stowarzyszenia Przyjaciół Mireille Mathieu – LOŻA MM.
W chwili obecnej jest dyrektorem dwóch telewizyjnych kanałów filmowych i radia nFilm HD na Platformie n.
Laureat Wiktora (1986 rok).
pokaż więcej
Fani autora
16
467
557
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (7)

Czytelnicy (467)

Cytaty tego autora (3)

Zygmunt Kałużyński: ...Dla mnie wielką tradycją polską jest Aleksander Fredro, który reprezentował humor, nie zaś Mickiewicz, Słowacki i Krasiński, którzy pyskowali romantycznie i stworzyli chmurę nacisku moralnego na nasz naród, a nigdy nie uczestniczyli w żadnej wojnie. Fredro natomiast był żołnierzem napoleońskim. Wędrował przez całą Europę, służąc Napoleonowi w nadziei, że to się przyda Polakom, a potem wrócił do domu i pisał szampańskie komedie. Tymczasem trzej wieszcze romantycznie się nadymali i wymachiwali sztandarem, ale nie wiedzieli, na czym polega wystrzał z karabinu.
Profesjonalizm wymaga zobaczenia nawet najgorszego dzieła w całości.
Nigdy nie unikniemy ograniczeń, które uniemożliwiają nam spokojne widzenie wszystkiego takim, jakie jest, a nie przez filtr uprzedzeń, norm społecznych, religijnych czy obyczajowych. Że trzeba nieustannie poszerzać swoje pole widzenia, atakować aksjomaty i sprawdzać w nich ukryte fałszywe znaczenia.
zgłoś błąd zgłoś błąd