Mariusz Stachowiak

Mariusz Stachowiak (1956-2006) fotograf, autor zdjęć dokumentalnych i teatralnych. W latach siedemdziesiątych był uczestnikiem, a później współorganizatorem warsztatów fotograficznych Janusza Nowackie... Mariusz Stachowiak (1956-2006) fotograf, autor zdjęć dokumentalnych i teatralnych. W latach siedemdziesiątych był uczestnikiem, a później współorganizatorem warsztatów fotograficznych Janusza Nowackiego, poświęconych fotografii dokumentalnej.

Pracował w tygodniku „Wprost” od początku powstania tego pisma. Z teatrem związał się w 1985 roku. Od 1993r. pracował jako fotograf niezależny. Od 2002 r. współpracował z Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, zajmując się oprawą graficzną przedstawień i ich dokumentacją fotograficzną.

Był też inicjatorem i organizatorem Ogólnopolskiego Forum Fotografii Teatralnej, odbywającego się co roku w marcu w Wałbrzychu.

„Był z aparatem zrośnięty. Obojętnie, w jakim stanie, co robił wcześniej, co jadł, co pił, chory czy zdrowy – wychodząc z domu musiał mieć przy sobie aparat. Fotografia prawdopodobnie była jedynym obszarem, po którym poruszał się absolutnie pewnie, nie szukając azymutu. Azymut miał w sobie.” Monika Piotrowska fragment tekstu udostępnionego przez „Galerię pf” w Poznaniu
http://www.zamek.poznan.pl
pokaż więcej
Fani autora
Lista jest pusta
3
2
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

Cytaty tego autora (0)

zgłoś błąd zgłoś błąd