Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9328/juz-jutro-premiera-zaslepienia-agi-lesiewicz

Już jutro premiera „Zaślepienia” Agi Lesiewicz

  wartościowy tekst

27 września nakładem Wydawnictwa Insignis do księgarń trafi thriller psychologiczny znanej i cenionej w Wielkiej Brytanii polskiej autorki – Agi Lesiewicz.

Katarzyna Puzyńska, która miała okazję zapoznać się przedpremierowo z thrillerem „Zaślepienie”, napisała o powieści: Klaustrofobiczna atmosfera grozy narasta w ekspresowym tempie. Tu nie można zaufać nikomu! Nie odłożysz tej porywającej książki aż do ostatniej strony, a dźwięk nowego e-maila już zawsze będzie wywoływał dreszcz niepokoju.

Bohaterką Zaślepienia jest Kristin Ryder, dobrze zapowiadająca się fotograficzka. Mieszka w modnym lofcie w londyńskim Hoxton ze swoim chłopakiem, streetartowcem Antonem. W pozornie uporządkowanym życiu Kristin nieoczekiwanie wydarza się coś, co nie pozwala jej dłużej czuć się bezpiecznie. Seria anonimowych wiadomości i niepokojących zdarzeń wywracają życie kobiety do góry nogami. Komu może zaufać? Czy zdoła odkryć tożsamość tajemniczego nadawcy, zanim będzie za późno?

Równorzędną pozycję obok bohaterów „Zaślepienia” zajmuje samo miejsce akcji – Londyn przedstawiony z wręcz kartograficzną precyzją i dbałością o szczegóły. Dzięki temu realizm powieści zostaje wzniesiony na całkiem nowy poziom, a każdy krok stawiany razem z Kristin przepełniony jest jeszcze większym napięciem.

Aga Lesiewicz od ponad trzydziestu lat mieszka w Londynie. Pracowała jako prezenterka radiowa, lektorka, tłumaczka, scenarzystka, a ostatnio jako producentka i reżyserka telewizyjna. W 2013 roku uraz kolana zmusił ją do rezygnacji z dotychczasowej kariery. Zmobilizowało ją to do napisania pierwszej powieści: kryminał „Rebound” wydany został w Wielkiej Brytanii oraz we Francji. „Zaślepienie" to druga powieść Agi Lesiewicz. Obecnie autorka pracuje nad swoim trzecim thrillerem psychologicznym, którego akcja, podobnie jak w przypadku jej poprzednich książek, rozgrywać się będzie w Londynie.

(materiały wydawnictwa)


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2045
LubimyCzytać
26-09-2017 13:47
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dominic

Książka sama w sobie może być miłym "umilacz" w nudne zimowe wieczory. Zbyt dużo przemocy, poniewierania i przekleństw. Ale gdyby pozbyć się...

zgłoś błąd zgłoś błąd