Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/6376/szary-domek-od-dzis-w-sprzedazy

„Szary domek” od dziś w sprzedaży

1 wartościowy tekst

Dziś do sprzedaży trafiła wyjątkowa książka dla dzieci pt. Szary domek, autorstwa Katarzyny Szestak z ilustracjami Natalii Jabłońskiej – laureatek konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Wydana w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy opowieść dostępna będzie wyłącznie w sklepach sieci Biedronka w atrakcyjnej cenie 9,99 zł.

Książka „Szary domek” to opowieść napisana i zilustrowana przez laureatki konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Autorką tekstu jest Katarzyna Szestak, 35-letnia nauczycielka z Żor i mama 6-letniego Huberta. Motywem przewodnim jej debiutu literackiego jest tęsknota za przyjaźnią, miłością oraz towarzystwem bliskich osób. Autorka zwycięskiej pracy w oryginalny sposób ożywia przedmioty, w tym także tytułowy domek, nadając im typowo ludzkie cechy. Jej zgłoszenie wpłynęło na 4 minuty przed upłynięciem terminu! „Szary domek” ozdobiły ilustracje Natalii Jabłońskiej, 22-letniej studentki ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Prace charakteryzuje malarskość, wysmakowana kolorystyka oddająca atmosferę tekstu oraz akcenty humorystyczne.

„Szary domek” został wydany w nakładzie 50 tys. egzemplarzy przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Publikacja jest dostępna w sprzedaży od dziś do wyczerpania nakładu, wyłącznie w sklepach sieci Biedronka jako kolejna pozycja z linii produktów edukacyjnych dla najmłodszych – „Elefun books”. Książkę, będącą częścią specjalnej świątecznej oferty sieci, będzie można nabyć w przystępnej cenie 9,99 zł. Oficjalna premiera książki odbyła się 19 listopada w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs.

Konkurs „Piórko 2015. Nagroda literacka Biedronki za książkę dla dzieci” powstał z myślą o najmłodszych czytelnikach, by wspierać i rozpowszechniać wśród nich zamiłowanie do książek. Celem inicjatorów konkursu było także wsparcie zdolnych twórców, których prace do tej pory nie były publikowane. Nagrodą dla każdej z laureatek – debiutującej autorki i ilustratorki – było 100 tys. zł. Zwycięska opowieść została wybrana spośród ponad 4000 nadesłanych tekstów. Ilustracje, które najbardziej oddały atmosferę zwycięskiego tekstu, wybrano spośród ponad 1000 zgłoszonych prac.

Członkowie kapituły przyznawali, że był to szalenie trudny wybór. Szczególnie na końcowym etapie, kiedy wszystkie teksty i ilustracje wydawały się być perfekcyjne. Z żalem musieli odrzucić wiele bardzo dobrych prac. Na szczęście jeśli ich autorzy nie zadebiutują nigdzie indziej w przeciągu najbliższego roku, to mogą ponownie spróbować swoich sił w kolejnej edycji konkursu.

Serwis lubimyczytać.pl objął konkurs Piórko 2015 swoim patronatem medialnym.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2369
LubimyCzytać
27-11-2015 12:36
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 551
FOCZKA
30-11-2015 12:51
Dzieci na pewno się ucieszą ! Wesołe i kolorowe ilustracje dodatkowo przystępna cena - każde dziecko chętnie taką książkę przeczyta.
książek: 66
Miscorpio
30-11-2015 23:08
Idę jutro się zaopatrzyć. Nie mam dzieci i jeszcze trochę mam zamiar utrzymać ten stan, ale uwielbiam pięknie ilustrowane książki dla dzieci:) Czy ktoś pamięta rosyjskie baśnie z ilustracjami Giennadija Spirina? A Konika Garbuska z obrazkami Jana Marcina Szancera? A mroczne rysunki z niebieskiego wydania Braci Grimm? I cudownie ilustrowane przygody Krasnala Hałabały... Przepraszam, rozmarzyłam... Idę jutro się zaopatrzyć. Nie mam dzieci i jeszcze trochę mam zamiar utrzymać ten stan, ale uwielbiam pięknie ilustrowane książki dla dzieci:) Czy ktoś pamięta rosyjskie baśnie z ilustracjami Giennadija Spirina? A Konika Garbuska z obrazkami Jana Marcina Szancera? A mroczne rysunki z niebieskiego wydania Braci Grimm? I cudownie ilustrowane przygody Krasnala Hałabały... Przepraszam, rozmarzyłam się;)
pokaż więcej
książek: 509
H2O
01-12-2015 18:43
fajna książka i przystępna cena
książek: 553
Moss
14-12-2015 09:12
Jestem książką oczarowana. Mój 4,5 latek chciał aby mu ją całą na raz przeczytać, a to się nie często przy takiej objętości zdarza. Chciałam nabyć następna na prezent, byłam w Biedronce i potwornie się zawiodłam, że jej nie ma już ofercie.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Żółty krokus

Pełna recenzja na kate-in-bookland.blogspot.com Istnieją książki, które silnie do nas przemawiają. Potrafią zajrzeć w głąb naszych serc i poruszyć ic...

zgłoś błąd zgłoś błąd