Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11094/enola-holmes-sprawa-zaginionego-markiza-na-antenie-jedynki-dzieciom

„Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza” na antenie Jedynki Dzieciom

1 wartościowy tekst

Pierwszy tom z serii sześciu przygód odważnej i zadziornej detektywki, młodszej siostry Sherlocka, pod tytułem „Sprawa zaginionego markiza” ukaże się w Polsce 14 listopada nakładem wydawnictwa Poradnia K. Już od poniedziałku, 12 listopada, będzie można wysłuchać fragmentów powieści na antenie Jedynki Dzieciom. W postać tytułową wcieli się Julia Kamińska, popularna aktorka filmowa, znana z „Brzyduli”.

Pierwszy tom z serii sześciu przygód odważnej i zadziornej detektywki, młodszej siostry Sherlocka, pod tytułem Sprawa zaginionego markiza ukaże się w Polsce 14 listopada nakładem wydawnictwa Poradnia K. Już od poniedziałku, 12 listopada, możecie usłyszeć fragmenty powieści na antenie Jedynki Dzieciom. W tytułową postać wcieli się Julia Kamińska, popularna aktorka filmowa, serialowa i teatralna, znana z „Brzyduli” czy „Narzeczonego na niby”.

Fragmenty „Enoli Holmes” w interpretacji Julii Kamińskiej będą emitowane na antenie Jedynki Dzieciom od poniedziałku, 12 listopada, o 19.30 przez dwa tygodnie w dni powszednie. Aktorka bardzo ucieszyła się z nowej roli, tym bardziej że – jak mówi – najwięcej radości sprawia jej czytanie dla dzieci czy praca z nimi. Podkładała już głos choćby Roszpunce w filmie „Zaplątani”. Jak wywiązała się z nowego zadania? Będzie można się o tym przekonać, słuchając wybranych fragmentów.

Czy Enola, której imię, czytane wspak, oznacza angielskie słowo „alone”, czyli „sama”, odnajdzie swoją matkę? Lady Eudoria Holmes zniknęła w dniu czternastych urodzin swojej córki, a jej starsi synowie mają już plan wobec młodszej siostry… Czy dziewczyna podporządkuje się ich decyzji o wysłaniu jej na pensję dla dobrze wychowanych panien? A może będzie chciała inaczej pokierować swoim życiem? Czy mama zostawiła jej jakieś wskazówki, gdzie jej szukać? Młoda detektywka ma już swoją pierwszą sprawę do wyjaśnienia.

Słuchowisko nie przyniesie odpowiedzi na te wszystkie pytania, ale na pewno rozbudzi apetyt na dalszy ciąg – książka będzie w sprzedaży już od środy, 14 listopada.

Seria przygód Enoli Holmes zostanie wkrótce sfilmowana. Główną rolę zagra Millie Bobby Brown, słynna Jedenastka z serialu „Stranger Things”, która tak mówi o książce i bohaterce: „Pełna mocy, zdolna i inteligentna… Z ważnym przesłaniem: możesz zrobić, co tylko zechcesz, wystarczy, że się na to zdecydujesz”.

Książka pojawi się na księgarskich półkach już 14 listopada pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 19  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2043
LubimyCzytać
14-11-2018 15:03
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 477
LadyYarel
14-11-2018 21:07

detektywki


O Dobrzy Bogowie Druku! Cóż za "potworek"...
książek: 488
bractworozy
14-11-2018 21:46
"detektywka" - co to za słowo?? jak tylko je zobaczyłam, stwierdziłam, że nie ma co czytać dalej... ktoś chyba przegiął z równouprawnieniem
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10
bookovska
19-11-2018 13:28
Bardzo się cieszę, że będzie ekranizacja i to w dodatku z Jedenastką w roli głównej. Świetny wybór aktorki. Sama książka naprawdę świetna, w sam raz dla dorastających dziewczyn, którym potrzeba wzorca inteligentnej i zaradnej kobiety.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Czerwone koszule

Książkę kupiłem po przeszukaniu w internecie laureatów nagród "Nebula" i "Hugo". John Scalzi napisał powieść średnią, nie czyta si...

zgłoś błąd zgłoś błąd