Konkurs "Książka przyjazna dziecku"

LubimyCzytać
07.02.2013

Muzeum Zabawek i Zabawy organizuje I edycję konkursu „Książka przyjazna dziecku”, którego mottem są słowa Wandy Chotomskiej – znanej i cenionej autorki tekstów dla dzieci – „Bo najcenniejszym skarbem każdego narodu jest jego tradycja”. Konkurs  ma charakter cykliczny i odbywać się będzie co dwa lata, na zmianę z konkursem „Zabawka przyjazna dziecku”. 

Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie polskiej książki dla dzieci w wieku 7-14 lat, przybliżającej tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski. Oczywiście są to kryteria dodatkowe, głównym jest wartość literacka utworu.  Utwory literackie mogą zgłaszać do konkursu zarówno wydawcy, jak i autorzy. Oceniane będą zarówno prace opublikowane, jak i wcześniej niewydawane. Do udziału w konkursie zapraszamy także wszystkich czytelników, którzy poprzez plebiscyt mogą zgłosić swoją ulubiona książkę spełniającą kryteria regulaminowe. Książki, które otrzymają najwięcej głosów, rekomendujemy wydawcom do zgłoszenia w konkursie.

W gronie jurorów znajdą się m.in.: prof. dr hab. Alicja Baluch, literaturoznawca,kierownik Katedry Literatury Polskiej XX wieku w Instytucie Filologii Polskiej UP w Krakowie; dr hab. Marta Pawlina-Meducka, prof. UJK, literaturoznawca; dr hab. Zofia Ożóg-Winiarska, prof. UJK, literaturoznawca, kierownik Zakładu Edukacji Polonistycznej w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Maciej Obara - etnolog, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.   

Terminy konkursu:

Ogłoszenie konkursu:  6  lutego 2013 r.

Termin nadsyłania książek: 30 września 2013 r.

Ogłoszenie werdyktu nastąpi do 31 października 2013 r.

Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszenia:

www.muzeumzabawek.eu

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Kielc, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewoda Świętokrzyski.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym konkursu.

 

Reklama

komentarze [0]

Sortuj:
zgłoś błąd