Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach:

Lubię poezję, ale ta jest najinteligentniejsza ze wszystkich

Lubię poezję, ale ta jest najinteligentniejsza ze wszystkich

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka zaczyna się w stylu amerykańskim i nawiązuje do popkultury. Później zdecydowanie to kontrastuje, bo oprócz wspomnień dotyczących zjaw zawiera liczne opisy pustych domostw i dreszczyk emocji nie dorównujących sytuacji, gdy musimy podróżować PKP. Mówiąc o "prawdziwych historiach nawiedzeń" autor wychodzi z założenia, że duchów nie ma, a przynajmniej nie znalazł żadnych dowodów potwierdzających ich istnienie. Zauważa natomiast mechanizmy społeczne wypierające ze świadomości budynki o trudnej historii, dramatyczne sytuacje rodzinne czy zjawisko wzmożonego odsetku samobójstw. Jest to jego obiektywną konstatacją. Troszeńkę gubi się wątek fantastyczny, bo zwykle nie jest wyszczególniony, tylko ukryty w meandrach szczątkowych sprawozdań. Uwidacznia się natomiast zwykły materiał reporterski, nie próbując udawać wrażeń znanych z pogromców duchów. Jest to więc historia wielu trudnych wydarzeń z życia wsi i miasteczek. I nic dziwnego, bo zjawiska paranormalne lubią zdarzać się spontanicznie.

Książka zaczyna się w stylu amerykańskim i nawiązuje do popkultury. Później zdecydowanie to kontrastuje, bo oprócz wspomnień dotyczących zjaw zawiera liczne opisy pustych domostw i dreszczyk emocji nie dorównujących sytuacji, gdy musimy podróżować PKP. Mówiąc o "prawdziwych historiach nawiedzeń" autor wychodzi z założenia, że duchów nie ma, a przynajmniej nie znalazł...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Książka jest dziełem bibliograficznym, w specyficzny sposób katalogującym polską literaturę fantastyczną. Otóż uwzględnia fikcyjne i "ufantastycznione" miasta, wsie, miejscowości oraz ich faunę, florę, bogactwa naturalne, walutę, religię, mniejszości narodowe itp. Jest dobrze zilustrowana, ze świetnymi mapami i rycinami, wydana na dobrym papierze, w twardej oprawie przez Narodowe Centrum Kultury.
Autor "Widmowej biblioteki...", "Polskiej biblioteki widmowej", "Fantastycznego Krakowa" i "Warszawy fantastycznej" poświęcił na rozeznanie się jeśli nie lwią część swojego życia, to przynajmniej kilkanaście lat poprzedzających pracę bezpośrednio nad książką.
Polecam zwolennikom literatury fantastycznej.

Książka jest dziełem bibliograficznym, w specyficzny sposób katalogującym polską literaturę fantastyczną. Otóż uwzględnia fikcyjne i "ufantastycznione" miasta, wsie, miejscowości oraz ich faunę, florę, bogactwa naturalne, walutę, religię, mniejszości narodowe itp. Jest dobrze zilustrowana, ze świetnymi mapami i rycinami, wydana na dobrym papierze, w twardej oprawie przez...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to