rozwiń zwiń

Najpierw książka, później film (21.04.2020)

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.04.2020

W dzisiejszym odcinku cyklu „Najpierw książka, później film” zapraszamy do „Nowego wspaniałego świata” oraz do znanego z „Lśnienia” Stephena Kinga hotelu Overlook. Nie zabrakło również miejsca na nowy zwiastun serialu „Kierunek: noc” na podstawie prozy Jacka Dukaja. 

Najpierw książka, później film (21.04.2020)

Lśnienie Stephen King„Lśnienie”, Stephen King (wyd. Prószyński i S-ka)

Reżyser J.J. Abrams („Star Trek”, „Gwiezdne Wojny”, „Zagubieni”) pracuje nad nowymi projektami dla stacji HBO. Jednym z nich ma być serial „Overlook”. Osią opowieści tego spin-offu „Lśnienia” ma być historia najsławniejszego nawiedzonego hotelu w literaturze. Warto zauważyć, że Abrams miał już okazję pracować przy adaptacjach prozy Kinga; za produkcję serialu „Castle Rock” była odpowiedzialna jego firma Bad Robot Productions. Oprócz „Overlook”, reżyser nagrodzony nagrodą Emmy za „Zagubionych” ma również stworzyć nową ekranizację komiksu „Justice League Dark”, z uniwersum DC. W obu produkcjach Abramsa wspierać będzie Ben Stephenson.

Kierunek: noc książka„Starość aksolotla”, Jacek Dukaj (Wydawnictwo Literackie)

Wreszcie poznaliśmy datę premiery serialu „Kierunek: noc”. Produkcja na motywach powieści Jacka Dukaja „Starość aksolotla” zadebiutuje na platformie streamingowej Netflix już 1 maja. Przypomnijmy, że w międzynarodowej obsadzie belgijskiego serialu, którego producentami wykonawczymi są Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński, znalazło się miejsce dla Polaka, Ksawerego Szlenkiera, którego mogliśmy zobaczyć w filmach „Ambassada” i „Jack Strong”.

W ramach promocji serialu Netflix zaprezentował też nowy zwiastun; tym razem widzimy dramatyczną scenę rozgrywającą się już po starcie samolotu.

Nowy wspaniały świat antyutopia„Nowy wspaniały świat”, Aldous Huxley (wyd. Muza)

W zeszłym tygodniu zainaugurowała swoją działalność platforma streamingowa Peacock, należąca do amerykańskiego giganta rynku telewizyjnego NBC. W sieci pojawiły się także trailery i zwiastuny produkcji, które znajdą się w nowym serwisie. Jednym z nich będzie „Brave New World”, czyli ekranizacja powieści „Nowy wspaniały świat”. Główne role w kolejnej już próbie adaptacji antyutopii autorstwa Aldusa Huxleya zagrają Alden Ehrenreich, Jessica Brown Findlay, Demi Moore oraz Harry Lloyd. Niestety, nieznane są informacje na temat wejścia serwisu Peacock do naszego kraju.

Jeremy Camp książka„I Still Believe: A Memoir”, Jeremy Camp (wyd. Thomas Nelson)

Ciekawa premiera na VOD. K.J. Apa, gwiazdor kultowego serialu „Riverdale”, Gary Sinise, pamiętany z „Forresta Gumpa”, a także Britt Robertson („Był sobie pies”, „Kraina jutra”) oraz piosenkarka Shania Twain znaleźli się razem na planie filmu „Wierzę w Ciebie”. Adaptacja autobiograficznej książki amerykańskiego wokalisty Jeremy'ego Campa to poruszająca historia o miłości, nadziei i wierze w siłę modlitwy. Do odnalezienia w serwisach streamingowych Canal Plus, Vectra, player.pl oraz Cineman.pl już od 24 kwietnia.

Wierzę w Ciebie film

#czytamwdomu #kupujeksiazki

[aj]


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 21.04.2020 08:09
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post