Lilith: Wąż w trawie

Jack L. Chalker Wydawnictwo: Rebis Cykl: Czterech Władców Rombu (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Lilith: A Snake in the Grass
837120048X
Konrad Majchrzak
Rebis
Romb Wardena
Lilith: A Snake in the Grass
Czterech Władców Rombu (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
837120048X
Konrad Majchrzak
Romb Wardena

Dobra, lekka, młodzieżowa fantastyka. Ciekawy pomysł.

Krótka ale wciągająca, nawet nie miałem pojęcia o jej wieku gdy zacząłem ją czytać. Według mnie książka godna polecenia jej minusem może być mniejsza ilość dialogów, która z kolei jest nadrabiana dosyć ciekawymi przemyśleniami bohatera. Z pewnością przeczytam kolejne tomy tej serii.

Pierwszy raz przeczytałam tę książkę wiele lat temu, ale pozostawiła po sobie na tyle wyraźne wspomnienie, że przy najbliższej sposobności ją kupiłam. I przeczytałam raz jeszcze :)
Jak na tamte czasy była to niezwykła książka, niezwykła seria. Znakomicie wyprowadzony pomysł na pozaziemską inwazję przeprowadzoną w tak niezwykły sposób. I niezwykły agent w czterech...

Na półkach: , , , ,

Jak zrobić dobre SF? Najpierw dobry pomysł. Tutaj to jest - pomysł z mikroorganizmami jest bardzo dobry. Następnie trzeba to osadzić w jakimś fascynującym świecie - i z tego zadania Chalker wywiązał się wzorowo. Potem jakaś ciekawa historia. Tutaj już różne opinie można wyrokować, ale myślę, że przedstawiona opowieść ma dynamiczną, miejscami zaskakującą akcję, z małą...

• Fantastyka
  • Science Fiction