Zaginiona kobieta

Poradnia K
2021-07-14
2021-07-14
Maria Kabat

To druga książka tej pisarki którą przeczytałem .Typowy klasyczny thriller . Sporo postaci , mylenia tropów . Troszeczkę w pewnym momencie mi się dłużyła . Jednak ciągnęło mnie do finału . Generalnie jako całość powieść obroniła się . Zakończenie pozytywne i myślałem , że bardziej będzie spektakularne .

Książka przyjemna i całkiem wciągająca. Super realizowano i przeplatano poszczególne wątki. Niestety w pewnym momencie da się przewidzieć całość, szczególnie że pewien zabieg lub dwa były raczej banalne.

Miedzy 5, a 6 raczej...Początek bardzo dobry, środek niezły, historia opowiadana z punktu widzenia trzech postaci wciąga i zaciekawia...żeby potem wszystko spadło na łeb na szyję! Nagle się coś rozwiązuje, w dwa dni po tym coś się wyjaśnia... bach, bach i po sprawie, zakończenie cukierkowe jakby nic się nie stało...

Czy mówisz bliskim o swoich problemach? Czy zwierzasz się, np. przyjacielowi? Ta książka to dowod, że trzeba rozmawiać. Wszelkie tajemnice mogą doprowadzić do tragedii... Polecam. Nie można się oderwać!

1969

Świetny thriller psychologiczny,który trzyma cały czas w napięciu i niepewności.
Narratorem powieści jest kilka osób,a akcja rozgrywa się dwutorowo-w czasie teraźniejszym i 11 lat temu.Całą historię poznajemy pomału,autorka dawkuje nam emocje,miesza w głowach i pobudza wyobraźnię ,do samego końca nie wiemy co tak na prawdę się wydarzyło.Z każdą przeczytaną stroną robi się coraz mroczniej i tajemniczo i już wiesz,że nie odłożysz książki dopóki nie poznasz prawdy,a prawda nie jest w cale oczywista.

"Pisać każdy może", mruczę sobie pod nosem sparafrazowaną wersję innej znanej piosenki rozsławionej przez Jerzego Stuhra. Robię tak zawsze kiedy przychodzi mi czytać książkę autorki, której nie znam, czyli takiej, której nie czytałam jeszcze żadnej pozycji, nawet jak już ich ileś tam napisała. Robię tak, ponieważ to, co zalewa nasz czytelniczy rynek ostatnio, ma naprawdę bardzo zróżnicowaną jakość i w zasadzie jest tak jak z pudełkiem czekoladek Forresta Gumpa, nigdy nie wiesz, na co trafisz. A reklamom i opisom, niestety też, wierzę w bardzo ograniczonym zakresie.

Tym razem na szczęście trafiłam całkiem niezłą "czekoladkę". Wprawdzie poznając kolejne postacie tego dramatu, miałam trochę wrażenie, jakbym znalazła się na planie filmu "Gotowe na wszystko",(kto jeszcze pamięta ten serial?),gdzie wszyscy się znają, niektórzy nawet z lat szkolnych i gdzie dzieją się jakieś dziwne przeplatanki żon z mężami i odwrotnie, tak że czasami nawet nie wiadomo, czyje jest dziecko, ale czytało się całkiem nieźle.

Autorka potrafiła utrzymać moje zaciekawienie i napięcie na właściwym poziomie. Cały czas byłam bardzo ciekawa, kto właściwie stoi za tymi wszystkimi dziwnymi wydarzeniami. Co tak naprawdę się stało. W końcu się dowiedziałam i tu ogromny plus dla Mary, bo zaskoczyła mnie całkowicie. A mnie nie łatwo jest zaskoczyć. Pierwsze zdarzenie okazało się kamyczkiem, który spowodował lawinę i unieszczęśliwił, a nawet zniszczył życie wielu ludzi.

Tak więc jestem tą lekturą usatysfakcjonowana i myślę sobie, że jak jeszcze jakaś inna pozycja pani Kubicy trafi w moje ręce, nie będę się wzbraniać przed jej przeczytaniem. To naprawdę przyzwoity kawałek bardzo dobrej prozy, który każe się zastanowić nad tym jak bardzo niektóre zdarzenia i działania w stresie, mogą pociągnąć za sobą zmiany nie do przewidzenia i nie do opanowania...

Bardzo dobry triller. Do samego końca trzyma w niepewności

Bardzo dobry triller. Do samego końca trzyma w niepewności

Niby czyta się lekko i szybko. Otwieram , przekładam kolejne kartki.. Po paru stronach typuję zabójcę. Jestem z siebie dumna. Niby historia jakich wiele. Zwrot akcji. Typuję kolejnego zabójcę. Mózg zaczyna rozgrzewać mi się do czerwoności od myślenia. Zmieniam zdanie . Typuję kolejnego. Zwrot akcji. Ufff…. Mój wytypowany zabójca chyba jednak nim nie jest, a może jest ?
Mroczny thriller , ciekawa fabuła, świetna konstrukcja, zaskakujące zakończenie. Polecam.

Niby czyta się lekko i szybko. Otwieram , przekładam kolejne kartki.. Po paru stronach typuję zabójcę. Jestem z siebie dumna. Niby historia jakich wiele. Zwrot akcji. Typuję kolejnego zabójcę. Mózg zaczyna rozgrzewać mi się do czerwoności od myślenia. Zmieniam zdanie . Typuję kolejnego. Zwrot akcji. Ufff…. Mój wytypowany zabójca chyba jednak nim nie jest, a może jest...

Szybko się czyta, wciągająca i dosyć zaskakująca.

Szybko się czyta, wciągająca i dosyć zaskakująca.

Im dłużej czytałam tym bardziej nie mogłam się oderwać, jak miałam przerwy w czytaniu to bez przerwy zastanawiałam się co się wydarzyło. Ta książka zaskakuje, nie idzie się domyśleć co się stało, dopiero jakieś 100 stron przed końcem zaczyna się wyjaśniać i pojawia się szok co się wydarzyło! Ale napięcie jest do ostatniej strony! Polecam!

• Thriller/sensacja/kryminał