Zemsta

Okładka książki Zemsta Laurelin Paige
Okładka książki Zemsta
Laurelin Paige Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Slay Quartet (tom 3) Seria: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Slay Quartet (tom 3)
Niegrzeczne książki
Revenge
Wydawnictwo Kobiece
2021-08-11
2021-08-11
2020-02-17
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

Trzecia część cyklu Slay Quartet opowiada nam dalszą historię Celii i Edwarda. To właśnie w tutaj dowiadujemy się tak naprawdę co działo się z kobietą od kiedy była dzieckiem. Jak się okazuje nie tylko w tak bogatej rodzinie może dojść do makabrycznych wydarzeń. Po kilku latach Celi postanawia powiedzieć o wszystkim ojcu lecz zamiast zostać wysłuchana zostaje ukarana. Zamyka się w sobie lecz te wydarzenia zaczynają ukierunkowywać jej styl życia. Tylko jedna osoba pomogła po latach jej się pozbierać ( choć tak naprawdę nikt nie znał jej przeszłości) i nauczył jej gry tak aby nic nie czuć. Dzięki temu właśnie mamy możliwość poznać najokrutniejszą historię kobiety lecz to właśnie Edward postanawia złamać ją. Złamać i nauczyć na nowo jak się stać inną i wartościową.

Czy uda się zemścić Edwardowi na oprawcach?

Co takiego wydarzyło się w przeszłości Celi?

Czy Celia będzie umiała opowiedzieć wszystko o sobie i umieć z tym żyć na nowo?

Narracja bohaterów została skonstruowana na przemiennie, co pomogło nam na poznanie obu bohaterów. Uwielbiam czytać książki, w których możemy poznać najgłębsze myśli obydwojgu bohaterów. Dzięki temu książka staje się ciekawsza.

Laurelin Paige w zrozumiały sposób opisywały sytuację zdarzeń a język i styl jest zrozumiały dla czytelnika. Ta część bardzo mi się spodobała, ale nie podobało mi się to, iż tak szybko się kończy. Zostałam w dalszym ciągu z masą pytań w głowie. Autorka w tak ciekawy sposób wykreowała akcję aby czytelnik chciał jak najszybciej sięgnąć po ostatnią część i dowiedzieć się jak zakończy się ta historia. Sceny są precyzyjnie napisane i ze smakiem, że nie miałam problemu, aby oczami wyobraźni zobaczyć, co autorka chciała nam przekazać.

Polecam, niespodziewane zakończenie!

Polecam, niespodziewane zakończenie!

"Przy Edwardzie nie musiałam już udawać, że nie ma pętających mnie łańcuchów. One naprawdę zniknęły, bo on je zdjął, zabrał je jak swoje, jakby były uprzężą."

“Zemsta” to trzeci tom serii Slay Quartet, który nadal poświęcony jest Celii i Edwardowi. Ich małżeństwo w końcu zaczyna się rozwijać, aczkolwiek przyszedł czas na wyrównanie rachunków. Na czym ta zemsta będzie polegać? Czy wszystkie osoby, na których Edward będzie chciał się zemścić, poniosą konsekwencje swoich czynów? A może nie stanie się zupełnie nic? Oczywiście odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce, o której jest ta recenzja.

Bardzo lubię pióro Laurelin Paige i czytam jej praktycznie wszystkie książki. To jest jedna z autorek, których twórczość tak naprawdę biorę w ciemno. Nikt mnie nie musi zachęcać do przeczytania jej historii, bo i tak to zrobię. Kiedyś wspominałam w swojej recenzji dotyczącej akurat tej serii, że nie polubiłam Celii, która mieliśmy okazję już spotkać w “Uwikłanych” i gdy zaczęłam czytać Slay Quartet i skojarzyłam, że to właśnie Celii poświęcona będzie ta seria, to kręciłam nosem i byłam niezadowolona. Myślałam, że będzie to pierwsza seria tej autorki, z którą się nie polubię, ale byłam w ogromnym błędzie. Bardzo ten cykl przypadł mi do gustu i uwaga… polubiłam Celię :D

Było i w sumie nadal jest mi szkoda tej kobiety, bo w swoim życiu przeszła wiele, ale chyba najbardziej, kiedy była mała. Teraz rozumiem jej zachowanie po części, czemu była tak podłą i wyrachowaną babą. Za jej zachowaniem kryło się wiele rzeczy, które ją ukształtowały. Dzięki właśnie tej serii mogłam odkryć, co ją spotkało i nareszcie mogłam zrozumieć jej zachowania. Cieszę się, że trafiła na mężczyznę, jakim jest Edward, bo oni się wzajemnie uzupełniają. Co mogłabym napisać o Edwardzie? Jest to facet wyrachowany i stawiający na swoim, chociaż opuszcza odrobinę gardę przy żonie. Kocha ją i przede wszystkim chce ją pomścić, ale czy w niektórych przypadkach się trochę nie zagalopował? Tego również Wam nie napiszę, ale na pewno wiecie, gdzie dostaniecie na to odpowiedź.

Ogólnie, co do całokształtu tej książki i pomysłu na fabułę, to uważam, że autorka zrobiła dobrą robotę. Ja nie mogłam się oderwać od czytania, bo byłam ciekawa, co się dalej wydarzy. Paige porusza w “Zemście” bardzo ważny temat i poniekąd go przedstawia w pewnej sytuacji, gdzie czułam wręcz obrzydzenie, zdenerwowanie, chęć mordu i wszystkiego, co złe. Niestety takie rzeczy dzieją się i w prawdziwym życiu, co jest wręcz karygodne i tak bardzo smutne.

“Każdy powinien dążyć do tego, by na świecie działa się sprawiedliwość”.

Oprócz tego znajdują się też inne rzeczy, które nakręcają tę historię i jej dynamikę. Z tyłu na okładce znajdziecie hot level, który ma aż cztery ogniki na pięć i mogę już teraz powiedzieć, że jest gorąco. Co jeszcze mi się podobało w tej lekturze? Niezawodna narracja z dwóch punktów widzenia, ale także rozdziały z przeszłości, które się również pojawiają. Bohaterzy też dołożyli swoją cegiełkę, bo to właśnie oni napędzali akcję w książce, która nie była nudna, a końcówka? Olaboga normalnie :D

W tym momencie jestem w trakcie czytania “Odrodzenia” i mogę zdradzić w tej chwili, że chciałabym bardzo ukręcić łeb Edwardowi. Dlatego kończę pisać Wam tę recenzję i idę od razu czytać czwarty i zarazem ostatni tom tego cyklu. Tak więc kochani, jeżeli lubicie twórczość Laurelin Paige, to koniecznie sięgajcie po Slay Quartet. Ta seria jest po prostu świetna i szczerze Wam polecam.

Kasia

Kontynuacja trzymająca czytelnika w napięciu aż do ostatniego zdania.
Zemsta zaczyna się powrotem Celii i Edwarda do Londynu, gdzie czekają na nich nowe wyzwania. Relacja Celii z siostrą Edwarda polepsza się. Relacja małżonków jest wiele razy wystawiana na próbę przez cały bieg fabuły. Celów i Edward w tej części udowadniają, jak silne łączy ich uczucie.
W trzeciej części dowiadujemy się więcej na temat przeszłości Edwarda, o tym co ukształtowało na mężczyznę, którym jest teraz. Mimo jego manii kontrolowania Celina nie poddaje mu się całkowicie i twardo trzyma się przy swoim, choć powoli zaczyna podobać jej się częściowe oddanie mężowi.
Muszę przyznać, że ta cześć spodobała mi się jeszcze bardziej od poprzednich (co u mnie jest rzadkością, bo chętniej sięgam po powieści jednotomowe). Autorka dostarczyła mi nowych wrażeń, pikantnych scen, nie zabrakło też scen grozy. A zakończenie zwala z nóg i już nie mogę się doczekać, aby sięgnąć po kolejną część.

Kontynuacja trzymająca czytelnika w napięciu aż do ostatniego zdania.
W trzeciej części...

Duży plus tej serii? To, że wydawnictwo nie każe nam zbyt długo czekać na kolejne jej tomy. Naprawdę z tego się cieszę, bo tak jak na początku nieco marszczyłam nos, gdy zapoznawałam się z historią Celii i Edwarda, tak od drugiej części coraz bardziej ona mi się podoba i mnie intryguje. Naprawdę szybko się czytało poprzednie tomy, jak i „Zemstę”. Autorka wciąga nas w tej świat, w którym nie wiadomo czego można się spodziewać, dlatego mi ciężko momentami było się oderwać i chciałam jak najszybciej dowiedzieć się tego, co dalej się wydarzy.
Celia i Edward zaczynają życie jako prawdziwe małżeństwo. Kolejna część i kolejne ich cechy poznajemy. Odkrywamy też kolejne elementy ich historii. Powrót do domu i wspólne życie pozwalają Celii na poznanie męża jeszcze bardziej. On natomiast jak zawsze wydaje się, że zna żonę lepiej, niż ona sama. Pytanie tylko co odkryje Celia na temat swojego męża i czy ten ma jakiekolwiek granice moralności? Cóż, ja też byłam tego bardzo ciekawa, nie ukrywam. Ta książka mnie intrygowała, a zwłaszcza Edward Fasbender.
Laurelin Paige stworzyła coś nowego, ale równie dobrego – choć czuję, że ta seria może nie trafić w gusta każdego. W tej części postawiła na zmieszanie przeszłości z teraźniejszością, co mi się podobało, bo pozwalało odkryć więcej i więcej zrozumieć, chociaż nie wszystko jeszcze zostało zakończone – w końcu jest jeszcze czwarty tom, którego jestem równie ciekawa! Mamy też perspektywę Celii, jak i Edwarda, co bardzo mnie ucieszyło, bo dzięki temu czytelnik może zajrzeć w umysł obojga bohaterów, którzy są nieco… pokręceni. Łagodnie mówiąc, oczywiście.

Czy wam polecam? Jak najbardziej! Jak wspomniałam, ta seria może nie trafić do każdego czytelnika, ale myślę, że warto po nią sięgnąć i przekonać się, bo może wam się spodoba. Nie spodziewajcie się tu romantyzmu, słodkiego uczucia i uroczej pary – nie ta bajka. Jest to nieco mroczny romans, ze scenami seksu, które nie zawsze można określić mianem łagodnych, ale spokojnie. Wszystko jest opisane w subtelny sposób, więc nie zrażają.
„Zemsta” to naprawdę dobry tom, ciekawy i intrygujący, wciągający. Nie wiadomo za bardzo co może się wydarzyć i do czego bohaterowie się posuną, by dokonać zemsty. Ten, kto czytał poprzednie części wie, na kim i dlaczego ma ona być dokonana. Jak to wszystko się rozegra? Cóż. Przeczytajcie i przekonajcie się sami! Może nie było zaskakujących momentów dla mnie i samo zakończenie też takie nie było, to jednak… nie robi się tak! Naprawdę nie mogę się doczekać, aż sięgnę po „Odrodzenie”. Warto też wspomnieć, że jest poruszony dość ważny i istotny temat, na pewno też trudny, ale… cóż. Więcej nie zdradzę.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Zemsta - jak dla mnie najlepszy tom z całej serii ( jestem zachwycona wszystkim tomami )…lecz ta cześć była tak emocjonująca, że na długo pozostanie w mojej pamięci - opisy scen z aukcji są tak szokujące, pełne realizmu aż mrozi krew w żyłach…człowiek na codzień nie myśli o takich sprawach, a jednak te straszne rzeczy dzieją się w świecie…wydawać by się mogło, że Edward w końcu złamał swoją ptaszynę, lecz ona powoli znajduje w sobie nowe, lepsze lecz wciąż złamane „Ja”…chęć zemsty jest tak potężna, że przysłania Edwardowi lepsze jutro…jeśli ostatni tom będzie również tak dobry seria trafi do moich ulubieńców…

Kocham serie książkowe, szczególnie takie, w której losy bohaterów zajmują całą moją uwagę, a tak właśnie jest z książkami

❤️ Zemsta i Odrodzenie (cześć 3 i 4)
📖 Laurelin Paige

Cykl Slay Quartet koniecznie do czytania po kolei, wtedy zobaczycie przemianę bohaterów i docenicie całość historii.
Kupiła mnie ta seria od początku do końca, jestem zachwycona szczególnie męską, charakterną częścią ❤️ Uwielbiam chemię między Edwardem i Celią, te tajemnice, to docieranie. Emocji jest tu ogrom, scen erotycznym mało, za to smaczne i idealnie opisane. Autorka ma tak cudny, lekki sposób pisania, że to czyta się samo 🥰
Bardzo, bardzo gorąco polecam całość ❤️❤️

❤️ Zemsta i Odrodzenie (cześć 3 i 4)
📖 Laurelin Paige

Dalsze losy Celii i Edwarda. Biznesowy układ zmienia się w prawdziwy związek który nie jest łatwy. W tym tomie zdecydowanie zaważy przeszłość.
I zemsta zajmuje cała fabułę.
Edward pragnie zemsty a jego żona ma traumę po wydarzeniach z dziecinstwa. Jej wujek bardzo ją skrzywdził co do dziś ją dręczy. Książka zdecydowanie poziomem do dwóch poprzednich tomach spadła. Tak jak ich terapie mi się podobały tutaj pomimo że się pojawiły nie zaciekawiły mnie tak bardzo. Mamy sceny seksu które są znakomite jak zawsze. Ale to zemsta gra główna rolę. Edward nie chce odpuścić i drąży temat do końca. Przeszłość jest bolesna i temat ciężki bo molestowanie dzieci więc na pewno nie jednego czytelnika zniesmaczy. Calia z pewnej siebie kobiety daje się zdominować i staje się bardziej potulna i posłuszna co jest super odmiana bo zazwyczaj szare myszki zamieniają się w silne kobiety. A tutaj siłę ma dodać jej uległość co mnie trochę irytuje bo mąż chce zawładnąć i kontrolować wszystko co żona robi. Tom się kończy niestety tym czego nie lubię i można się tego domyśleć i obawiam się że kolejny tom okaże się nie dla mnie pomimo że dwa pierwsze tomy dla mnie to bomba. Chociaż nadal mam nadzieję że się miło zaskoczę i czwarty tom dorówna poziomowi pierwszym częściom.

I zemsta zajmuje cała fabułę.

Witajcie Zaczytani 😊. Dzisiaj kilka słów o serii, która od samego początku mnie kupiła. To wszystko za sprawą głównego bohatera. I muszę przyznać, że ta część była najlepsza, póki co. A Edward, gdyby stanął do pojedynku o kobietę razem z Q od Pepper Winters, to w tym momencie mielibyśmy chyba remis. Powtarzałam to przy pisaniu każdej opinii, że od czasu czytania cyklu "Potwory z ciemności" nie poznałam tak silnej, skomplikowanej męskiej osobowości. A to jest mega fajne, bo czytanie staje się zdecydowanie dużo lepsze. I nie mam tu na myśli jego czysto fizycznych dokonań, wręcz przeciwnie. Jego sposób życia, działania, myślenia, dążenia do dobra swojego i swoich bliskich. Jego osobowość, charakter i same myśli niekiedy powodowały dreszcz. To jaki był w stosunku do kobiety, którą wziął za żonę, jak ją łamał, niszczył, aby na nowo odbudować.
Wiem, że Celia nie była dobrą bohaterką, ale tutaj jej przemienia i wszystko, co wydarzyło się kiedyś, znalazło swoje uzasadnienie. I, mimo że krzywda jest krzywdą, to można ją po części rozgrzeszyć.
Sama fabuła książki tym razem nastawiana jest na zemstę za krzywdę, jaką dopuścił się wujek Celii w jej dzieciństwie. Nie ma nic gorszego niż wykorzystywanie dzieci. Bezbronnych istot, które nie do końca jeszcze pojmują otaczający ich świat. Cała ta tragedia z dzieciństwa Celii i tego co przeżyła jako mała dziewczyna, powodowała u mnie gęsią skórkę. Dosłownie czytałam to wszystko ze ściśniętym gardłem i, mimo że autorka nie przedstawiła tego wszystkiego w bardzo mroczny sposób to i tak refleksja, jaka nasunęła się po tym wszystkim łamie serce. Bo, mimo że bohaterowie są fikcyjni, to niestety niektóre rzeczy z książki żyją gdzieś w święcie własnym życiem, chłoną krzywdy od słabszych i żerują jak sępy.
Cały cykl jest godny polecenia i sięgnięcia, jeśli lubicie w książkach coś więcej niż lekką fabułę i delikatne zawirowania. Tutaj trzeba się niekiedy nastawić na chaos myśli, złe rzeczy i sceny.

Polecam gorąco, (𝒩𝒾ℯ)𝒸𝓏𝓎𝓉𝒶𝓂_𝓌_𝓅𝒶𝓅𝒾ℯ𝓇𝓏ℯ

Znacie serię "Uwikłani" od @thereallaurelinpaige? Przyznaję się bez bicia, że ja nie. Może dlatego podchodzę do #SlayQuartet z czystą kartą. Do tej pory nie spotkałam się z sytuacją, by antybohater stał się nagle bohaterem. Nie znam "tamtej" Celii i mogę ją oceniać wyłącznie na podstawie jej zachowania "tu i teraz".
#Zemsta to trzeci tom, w którym poznajemy dalsze i jakże burzliwe losy Celii i Edwarda. Ich fikcyjne małżeństwo przeistacza się w prawdziwy związek, pełen wzlotów i upadków, nieporozumień i prób naprawy łączącej ich relacji.

Edward kontynuuje sesje, które, pomimo początkowych sprzeciwów Celii, pomagają jej poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami. Dla Edwarda są zaś okazją, by dowiedzieć się kto i w jaki sposób skrzywdził jego ukochaną. A to prowadzi do nieuchronnego: zemsty. Człowiek taki, jak on, sam diabeł, żyje dla zemsty, to ona nakręca go do działania i sprawia największą satysfakcję. Nazwiska na jego liście powoli się kończą, lecz pozostaje jedno pytanie: kim jest tajemniczy A? Mężczyzna, który wciągnął Celię w Grę, manipulował nią a na koniec skrzywdził?

Kobieta za to, pomimo że pozwoliła mężowi się zdominować, niejednokrotnie pokazywała pazurki. Potrafiła się postawić i zrobić, co w jej mocy, by trzymać Edwarda z dala od prawdy.
Pomimo ogromnego strachu i niepewności, powierzyła swoje życie w rękach męża i pozwoliła mu sobą pokierować. Czy jednak mogła mu ufać bezgranicznie? Wie o nim tylko to, co chciał, by wiedziała. A pewne aspekty jego życia mogą ją przerazić. Czy pozwoli, by kierował nią strach? Czy może nowa, silniejsza Celia będzie walczyć o to, co do niej należy?

Ten tom również bardzo mi się podobał, nic tu nie jest do końca jasne, nie można przewidzieć, jak w danej sytuacji zachowa się bohater, co sprawia, że tak naprawdę nie wiedziałam, czego się spodziewać. Było też bardzo niegrzecznie😈 Dla mnie bomba🔥 8/10⭐

#Zemsta to trzeci tom, w którym poznajemy dalsze i jakże...

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Zemsta