Winni jesteśmy wszyscy

Oficjalne recenzje i

Moja wina, moja wina...

Link do recenzji

496 70 383

Widzę, że książka ma niskie noty, a mi się spodobała. Zaczyna się morderstwem, a właściwie wykonaniem wyroku. Morderca strzela do ludzi w biurze, a potem się zabija. To na początek, potem jest też całkiem ciekawie. Nasz bohater, ocalały że strzelaniny próbuje mimo wszystko dotrzeć do powodu, który kierował mordercą. Dzieje się dużo, autor nas wodzi za nos i generalnie lektura wciąga

Przeciętny kryminał, o którym zapomina się zaraz po przeczytaniu. Akcji jest sporo, co zgodnie z konwencją jest dużym plusem. Nadmiar akcji powoduje, że czyta się szybko. Jednak... Bohaterowie wyssani z palca i cała ta historia jakaś niewiarygodna. Ile można upchać w 390 stron powieści? Autor wprowadził mnóstwo przestępstw kryminalnych, nietypowych sposobów prowadzenia śledztwa przez żółtodzioba i generalnie skąd niby puenta, że winni jesteśmy wszyscy?! Mnie książka nie urzekła.

Niewiem taka sobie ta książka była, niby ok ale nie miłosiernie się ciągnęła

Niewiem taka sobie ta książka była, niby ok ale nie miłosiernie się ciągnęła

Zacznę od końca jak autor- zakończenie pozostawia wiele do życzenia.
Nie przekonuje mnie postać Konrada, który jak RoboCop walczy, żeby odszukać koleżankę, z którą w sumie zupełnie nic go nie łączy. Skaczemy po różnych wątkach i próbujemy to połączyć w sensowną całość. -mnie się nie udało.

Zacznę od końca jak autor- zakończenie pozostawia wiele do życzenia.

"W piątkowe popołudnie,kiedy wszyscy myśleli już o weekendzie, Konrad Łazar zastanawiał się nad czymś innym. Próbował zrozumieć,jak doszło do tego ,że była kochanka wykrwawia się na jego oczach ,i -co wazniejsze- dlaczego nie udało mu się tego przewidzieć."

Co to była za lektura!!! Obśliniony palec i zanik linii papilarnych na nim,tak chciałam szybko zaspokoić swoją ciekawość 🧐. Postaci przyziemne ,także możliwość wyobrażenia sobie sytuacji w jakich się znaleźli realne -to bardzo dobrze, napędza to wyobraźnię na plus- fabuła intrygująca jak układanka puzzli,-wszystko dopasowane ,żadnych zbędnych opisów - a efekt po ułożeniu wow👀, i te odczucia po lekturze🔥
Motyw ośrodka wczasowego mega🙃
Troszkę tu pisze nijak ,ale tylko po to żebyście sami zapoznali się z tym tytułem ,bo jest to #ksiakawartapolecenia !!

Rewelacyjna powieść, ciekawie zbudowany poczatek historii, bardzo wciąga. Fabuła napisana z perspektywy dwóch osób, przedstawia wydarzenia z punktu widzenia obojga bohaterów co świetnie się uzupełnia i mamy wgląd w dwie osobne perspektywy tych samych wydarzeń. To moja trzecia ksiażka tego autora i jestem pozytywnie zaskoczona.

Zaskakujące poprowadzenie tematu, bardzo chaotyczny i tak do końca niewiele wyjaśniający,a mogła być to interesująca sensacja.

Bardzo jest ciekawie, akcja wciąga czytelnika. Zakończenie nie bardzo jednak mnie satysfakcjonuje.

Akcja zaczyna się z kopyta już od pierwszych stron, głównego bohatera poznajemy w momencie, gdy w biurze, gdzie pracuje, były pracownik urządza sobie strzelnicę na żywym celu. Konrad, główny bohater, pracuje w tzw. "białym wywiadzie", czyli z legalnych źródeł zbiera informacje o ludziach. Jednak, czy do końca taki biały i legalny? Gdy popełnia samobójstwo jego koleżanka z pracy, w które nigdy nie wierzył jej ojciec, Konrad z początku niechętnie angażuje się w odkrycie prawdy, która jest bolesna.

Książkę czyta się naprawdę szybko, nie brak w niej wartkiej akcji i ciekawych tekstów już pod koniec. Z pewnością jeszcze sięgnę po kryminały tego autora.

Książkę czyta się bardzo lekko. Autor potrafi w dosadny sposób przedstawić obraz sytuacji i nie boi się mocnych słów. Genialnie podkreślone dialogi.