Światełko w tunelu

Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: Polowanie na Pliszkę (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
2020-10-27
2017-08-22
Replika
literatura polska
Polowanie na Pliszkę (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2020-10-27
literatura polska

Pierwsza książka Hanny Greń, jaką miałam przyjemność czytać, to „Jak kamień wodę”. Tą częścią zaczyna się cykl Polowanie na Pliszkę i książka ta zakończyła się w takim momencie, że konieczne było sięgnięcie po kontynuację – „Światełko w tunelu”. Miałam co prawda swoje przypuszczenia, co mogło się stać z główną bohaterką, ale autorka skutecznie wywiodła mnie w pole. Ale...

Czasami życie potrafi zaskoczyć, tworząc najbardziej niepokojące, zdumiewające czy intrygujące scenariusze. Niemal nigdy na takie wydarzenia nie można się przygotować, potrafią one nastąpić znienacka, bez żadnych sygnałów zapowiadających ich nadejście. Wydarzenia te często są tzw. kamieniami milowymi, zmieniającymi wszystko, warunkującymi dalsze życie.
W życiu Kornelii...

Beznadziejna.

Pierwsza część była o niebo lepsza od tej, niestety tak czasami się zdarza. Fajne poczucie humoru.

Dobrze się czyta książki tej autorki.

Wróciłam do Pliszki, jakiś czas temu czytałam część pierwszą, gdy to tytułową Pliszka była przez kogoś prześladowana i nawet jej partner Gerard policjant, nie umiał jej pomóc.
W tej części Pliszka znika, wszyscy są pewni że zginęła w pożarze własnego domu, gdzie policja znajduje zwęglone zwłoki. Prawda jest trochę inną. Do kogo należy ciało znalezione w pożarze i czy za...

Po świetnej pierwszej części nie mogłam się doczekać,aż zdobędę drugą, a okazało się, że wcale mnie nie porwała. Szczególnie część książki dotycząca pobytu Kornelii nad morzem była dla mnie nudna. Cała reszta super. Najbardziej jednak podoba mi się poczucie humoru autorki i jest to niezaprzeczalne.

Tak samo dobra jak pierwsza część.Polecam.

Może fabuła nie jest powalająca, ale za to jak to się czytało!!! Oderwać się nie mogłam. Gdybym nie miała innych obowiązków to bym nie przestawała czytać xD

Kontunuacja historii z pierwszej części. Równie szybko i przyjemnie się czyta, książka wciągająca i intetesująca. Oczywiście w kategorii obyczajowej, a nie kryminalnej.

• 2018
  • 2019