Klątwa Lucyny czyli Tarapaty 2

Okładka książki Klątwa Lucyny czyli Tarapaty 2 Marta Karwowska, Katarzyna Rygiel Patronat LC
Okładka książki Klątwa Lucyny czyli Tarapaty 2
Marta KarwowskaKatarzyna Rygiel Wydawnictwo: Agora literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Agora
2020-08-12
2020-08-12

więcej Więcej

Wernisaż w poznańskim Muzeum Narodowym ma być wielkim wydarzeniem, a jest... wielkim wybuchem. Na oczach publiczności eksploduje cenny obraz Moneta.. Tak się składa, że są przy tym Julka, Olek i pies Pulpet, trójka detektywów znanych z książki i filmu "Tarapaty". Oczywiście natychmiast zabierają się za rozwiązanie zagadki.
W śledztwie towarzyszy im piękna i odważna Fela....

Intryga kryminalna jest tu żadna i w zasadzie niepotrzebna, bo autorki bardziej interesuje relacja bohaterów, która choć całkiem ładnie opisana, to przynudza, bo jest za bardzo rozwleczona. Może to nienajgorsza lektura dla nastolatków, ale dorośli nie znajdą tu nic dla siebie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

7/10. Zacznę od tego, że to nie jest zła książka i komuś kto nie czyta chętnie bym ją poleciła, bo wydaje mi się, że by mu się spodobała. Mi jednak, jako osobie, która powiedzmy sobie, czyta dosyć dużo książek, nie była niczym specjalnym. Kryminał przygodowy o trójce polskich trzynastolatków z wątkiem dotyczącym samoakceptacji i nastoletnich miłości. Sama zagadka, była...

Książka Klątwa Lucyny, czyli tarapaty 2 powstała na podstawie scenariusza filmu „Tarapaty 2”. Film będzie miał swoją premierę już 25 września 2020. W rolach głównych zobaczymy Polę Król, Mia Goti, Kubę Janota – Bzowskiego, a także Zbigniewa Zamachowskiego, Joannę Szczepkowską, Sandrę Korzeniak i Tomka Ziętka. Natomiast już dziś mam dla Was recenzję książki.

Po raz...

niedawno czytałam i pamiętam jeszcze, miłe, przyjemne, lekkie, podobało mi się, ale klasyka literatury to na pewno nie jest.

• 2021
  • Przeczytane w 2020