Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku

Okładka książki Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku Agnieszka Maciąg
Agnieszka Maciąg Wydawnictwo: Otwarte zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Otwarte
2020-06-24
2020-06-24

Książki pani Macią stale goszczą na moich półkach czytelniczych. Smak wiecznej młodości jest jak zawsze pięknie wydany. Masa prostych przepisów, sporo porad stosuję , o części zapomniałam, wiec warto było sobie je odświeżyć. Polecam pozycja warta uwagi.

"Smak wiecznej młodości" to częściowo przepisy, częściowo zaś informacje o zdrowiu, w tym o konkretnych produktach żywnościowych pod kątem wpływu na zdrowie. Najważniejszą kwestią jest tutaj to, aby proponowane potrawy były dobre dla zdrowia, smaczne też. Sporo miejsca poświęcone jest budowaniu odporności organizmu, dzięki właśnie odpowiedniej diecie. Ta odporność nie polega jedynie na tym, że ktoś się nie przeziębia, ale na tym że w ogóle nie choruje. Filozofia życiowa autorki książki w odniesieniu do zdrowia sprowadza się, upraszczając oczywiście do tego, że dzięki odpowiedniemu żywieniu i stylowi życia, można uniknąć chorób. A samo zażywanie leków przypisywanych przez lekarza, bez podjęcia pracy nad żywieniem i zmianą trybu życia i bez zadowolenia z życia, jest ślepą uliczką. Leczone będą tyko skutki, a nie przyczyna. Spory nacisk jest też położony na aspekt z reguły pomijany przez innych autorów, a mianowicie na różnicę w odżywianiu się w różnych okresach życia, inne potrzeby ma organizm młody, inne dojrzały.
całość

Piekne wydanie ,zdjęcia i opisy potraw sprawiają ze chce się je wykonać , duzo ciekawostek na przyrządzenie zdrowotnych mieszanek w niedługim czasie , skłania do przemyśleń ,jeżeli chodzi o to co jemy na przestrzeni lat ,ze trzeba poświecić temu czas i wziąć pod lupę ,No to co jemy ma wpływ na nas samych i nasze samopoczucie a wiadomo odporność budujemy jedzeniem ,ciekawy poradnik

"Smak wiecznej młodości" to przepięknie wydana książka 😍 taki trochę poradnik o odżywianiu, ale jednocześnie zawierający sporo przepisów, z tym, że jest on kierowany do kobiet, które wkraczają w kolejny piękny okres swojego życia, a mianowicie menopauzę. Jest to swego rodzaju dopełnienie książki "Menopauza. Podróż do esencji kobiecości". Myślę jednak, że spokojnie można sięgać po nią dużo wcześniej, bo jak sama autorka pisze - okres menopauzy to swego rodzaju żniwa decyzji dotyczących stylu życia, jakie podejmowałyśmy do tej pory, więc w ostateczności będziemy tak przechodzić menopauzę, jak na to sobie same zapracujemy, czyli warto być świadomą tego wcześniej. Pani Agnieszka uświadamia nam również we wstępie, że, czy tego chcemy czy nie, potrzeby naszego ciała będą się zmieniać diametralnie, dlatego też warto zadbać o odpowiednie odżywianie go, byśmy mogły cieszyć się siłą kobiecości w kwiecie wieku i byśmy mogły uniknąć przynajmniej części dolegliwości, które przypisywane są temu okresowi kobiecego życia, bo nie od dziś wiadomo, że zdrowie zaczyna się na talerzu.
Jeżeli natomiast chodzi o część z przepisami, których jest tutaj sporo i okraszone są pięknymi zdjęciami, to niewątpliwie zapewnią nam różnorodność nie tylko składników odżywczych, ale również smaków. Są tu przepisy na śniadania, zdrowe napoje, sałatki, zupy, a nawet desery, a wszystko zdrowe, pyszne i cieszące oko feerią barw 🥰

Wrzesień! Aż chce mi się krzyknąć na całe gardło w końcu! Muszę przyznać, że jest to jeden z moich ulubionych okresów w roku, bo przecież wrzesień ma granatowe oczy i senny uśmiech, Mona Lisa dwunastu miesięcy. Mam jedynie nadzieje, że pogoda będzie zdecydowanie lepsza niż dziś i wrzesień nas trochę rozpieści pod względem pogodowym jak i darów, które ze sobą niesie. Dynie, jabłka, cukinie to tylko kilka pyszności, które Pani Jesień niesie nas w swoim koszyku pyszności.

Jeżeli nie macie pomysłu co z tych warzyw czy owoców można przyrządzić z pomocą śpieszy nam Agnieszka Maciąg oddając w nasze ręce swój poradnik SMAK WIECZNEJ MŁODOŚCI. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku.

Pewnie większość z nas kojarzy Agnieszkę ponieważ już od wielu lat czynnie udziela się w mediach, była modelką, dziennikarką, a teraz blogerka, pisząca wspaniałe poradniki. Autorka pokazuje nam jak żyć w zgodzie ze sobą, a przede wszystkim z naturą. Początkowo miałam pewne obawy, kolejna gwiazda mówi nam jak żyć. Jednak po przeczytaniu tej książki, dodam na marginesie, że jest cudownie wydana, wiedziałam, że znalazłam swoją bratnią duszę. Sama od lat walczę z insulinoopornością i bardzo zwracam uwagę co ląduje na moim talerzu. Warzywa i owoce z marketów dawno zamieniłam na te z bazarku.

Książka Agnieszki Maciąg podzielona jest na kilka tematycznych rozdziałów. Wszystkie dotyczą zdrowego odżywania. Autorka uczy nas jak wykonać zdrowe napoje, koktajle oraz soki. Ja sama staram pić się 3-4 litry dziennie i dosłownie wszystkie koktajle mocy, które są opisane w poradniku przypadły mi do gustu ( szczególnie ten z selera naciowego, natki pietruszki i cytryny).
Kolejny fajny rozdział dotyczy śniadań. Kiedyś u mnie śniadanie wyglądało tak, że w biegu jadłam kanapkę i biegłam na zajęcia, a później do pracy. Teraz zdecydowanie się to zmieniło i pewnie pandemia też ma na to tu swój pozytywny wpływ ponieważ teraz zawsze poranny posiłek jem na spokojnie w domu i zawsze jest to coś bardzo zdrowego. Znalazłam tu cudowne przepisy na naleśniki gryczane czy żytnie z pieczonymi warzywami, przepyszne kolorowe omlety czy owsianki. Jednym słowem śniadania mistrzów i to wszystko z niskim indeksem glikemicznym! Cudo! Kolejne rozdziały dotyczą cudownych właściwości kasz czy ryżów. Macie ochotę na więcej!? Proszę bardzo, na drugie śniadanie Agnieszka Maciąg serwuje nam pyszne surówki i sałatki, a na obiad wspaniałe i zdrowe wegetariańskie zupy. Do wyboru do koloru: krupnik, jarzynowa czy z pieczonych pomidorów. Na dopieszczenie tej zdrowej uczty mamy dania główne, gulasze, ryżowe spaghetti, tofu czy pieczone warzywa z ciecierzyca. Ślinka od samego oglądania zdjęć leci mi już do pasa! A tu na deser mamy.. zdrowe desery! Obłęd!

Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku – opis wydawcy
Okres menopauzy jest dla kobiety czasem szczególnym. Ja i kobiety z mojego otoczenia jesteśmy dowodem na to, że odpowiednie odżywianie się i styl życia pomagają dobrze przejść ten okres. Możemy zadbać o siebie, aby łagodnie i z wdziękiem rozpocząć nowy, wspaniały i lepszy etap naszego życia!
Nadchodzi czas ogromnej zmiany w twoim organizmie. Dotychczas opiekowałaś się innymi – teraz z czułością zatroszcz się o siebie. Nie możesz dłużej jeść tego, co do tej pory, a jednocześnie liczyć na to, że będziesz szczupła i zdrowa.
Przepisy, które dla ciebie przygotowałam, pomogą ci zachować młodość, witalność i dobre samopoczucie w każdym wieku, także w czasie menopauzy. Ja zaczęłam wprowadzać zmiany na swoim talerzu w 2006 roku - wtedy jeszcze nie wiedziałam, że w taki sposób przygotowuję się do dobrego przejścia klimakterium. Zbierając materiały do książki Menopauza. Podróż do esencji kobiecości, przekonałam się, że jest na świecie wielu lekarzy, którzy doradzają kobietom zmianę diety, aby poczuły się lepiej – a efekty są niesamowite!
Czas, byś podarowała sobie zdrowe odżywianie połączone z ruchem, spokojnym snem i pozytywnym myśleniem. Niech twoje ciało i umysł dzięki właściwej diecie stanie się zdrowsze, bardziej witalne i długowieczne!
Z miłością,
Agnieszka

Polecam! Będzie naprawdę zdrowo!

Moja ocena: 8,5

„Smak wiecznej młodości” to niejako uzupełnienie książki „Menopauza”. Również przepięknie wydana i bardzo przystępnie napisana. Przypomina nam o tym, jak ważna jest samoakceptacja, mówi o pierwszych sygnałach, które wysyła nasze ciało i diecie, która jest bardzo ważna. Zdrowe kasze, oleje, niezdrowe cukry proste. To kilka z rzeczy, na które powinnismy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy dobrze przygotować się do tego etapu w naszym życiu. Informacje o witaminach czy wapniu, które są nam bardzo potrzebne oraz wiele innych, które pomogą nam wzmocnić organizm. Do tego dużo interesujących przepisów z przepięknymi zdjęciami.
Ta książka to skarbnica wiedzy podana w bardzo fajnej formie, a ja zachęcam Was do sięgnięcia po nią

Ta książka, to moim zdaniem uzupełnienie książki "Menopauza. Podróż do esencji kobiecości" . Znaleźć w niej można praktyczne i zdrowe wskazówki dotyczące odżywiania. Brakuje pomysłów na posiłki, znajdziesz w niej wiele przepisów od śniadań do kolacji. Pełnowartościowych, zdrowych i pysznie wyglądających. Piękne zdjęcia i idealne wydanie zachęcą do zmiany. Książka nie tylko dla kobiet w okresie menopauzy, ale dla każdego, kto pragnie zmian w życiu.

"Smak wiecznej młodości" to książka o podróży w nowy etap życia kobiety. Opowieść o szlaku ku "dojrzałej, mądrej,spełnionej kobiecości" jak we wstępie pisze sama autorka. To podróż każdej kobiety. Nie ma przed nią ucieczki. Agnieszka Maciąg skupia się na najważniejszym aspekcie: uważnym, mądrym i troskliwym odżywianiu kobiecego ciała.

💗 Kiedy pierwszy raz wzięłam tę książkę do ręki myslałam, że to kolejna książka kucharska, pełna absurdalnych przepisów, z udziałem drogich i trudno dostępnych składników. Niestety w tej kwestii się rozczarowałam. I to bardzo pozytywnie.

💗 Po pierwsze ta książka jest pięknie wydana. Pod każdym względem. Cudowna okładka, mnóstwo pięknych zdjęć, dobry papier. Ale jak to powiadają: nie oceniaj książki po okładce. Sięgamy zatem do "wnętrza".

Pierwsze, co mamy, to wstęp. Bardzo podnoszący na duchu i zawierający sporo informacji na temat samoakceptacji. Ciało kobiety samo mówi o tym, czego potrzebuje. Wystarczy się wsłuchać i spróbować zrozumieć. Postarać się pomóc. Przybieranie na wadze, uderzenia gorąca, wąsy lub dziwnie rosnące brwi to niektóre z sygnałów, że powinnyśmy o siebie zadbać i to niekoniecznie chemią. Autorka zwraca uwagę na rolę właśnie takiej komunikacji z własnym ciałem. Musimy z nim rozmawiać, zrozumieć się i zaakceptować.
Kolejne informacje dotyczą roli cukrów, mięsa, węglowodanów i witamin w życiu. Wszystko zostało opisane prostym, kobiecym językiem.
⠀💗 Znajdziemy tutaj sporo ciekawostek dotyczących roli zdrowego odżywiania, typowych chorób kobiecych do logicznie brzmiących przepisów niwelujących kobiece dolegliwości lub przyczyniających się do poprawy komfortu życia. Nie ma tutaj udziwnień. Zdecydowana większość składników jest banalnie prosta i ogólnodostępna.

Przepisy dotyczą: soków, śniadań, surówek, zup, dań głównych i deserów. Proste, jasne wraz ze składnikami i sposobem wykonania, dopełnione innymi cennymi wskazówkami dotyczącymi zdrowia i różnych jego aspektów.

💗 Polecam! Kobieta zdrowa, akceptująca siebie i komunikująca się z własnym ciałem to kobieta szczęśliwa!

💗 Kiedy pierwszy raz wzięłam tę...

Poradnik skierowany dla kobiet przechodzących menopauzę, w gruncie rzeczy nie dotyczy i nie będzie mnie dotyczyć niniejszy stan, aczkolwiek tematyka jest zdecydowanie wartościowa dla wszystkich grup społecznych, bowiem zawarte na jej łamach porady i przepisy są uniwersalne w drodze do dobrego prowadzenia się.

Treść dla szukających wsparcia, piękne zdjęcia, cudne wydanie...

Treść dla szukających wsparcia, piękne zdjęcia, cudne wydanie...

• Rok 2020
  • Nie ma na kundelku