Pomocnik historyczny nr 3/2020. Tajemnice końca wojny

Okładka książki Pomocnik historyczny nr 3/2020. Tajemnice końca wojny
Redakcja tygodnika Polityka Wydawnictwo: Polityka Seria: Pomocnik historyczny Polityki czasopisma
czasopisma
Pomocnik historyczny Polityki
Polityka
2020-05-04
2020-05-04
Polityka historia czasopisma II Wojna Światowa historia

Wydarzenia związane z końcem II wojny światowej nadal owiane są aurą tajemniczości. Do tej pory historycy spierają się o ich interpretację. Wydawnictwo stara się uporządkować fakty, wyjaśnić zagadki i rozwikłać tajniki końca wojny. Szereg artykułów koncentruje się na mało znanych faktach z historii największego konfliktu w dziejach ludzkości, ukazując szeroką i zróżnicowaną perspektywę.

Jest o szpiegach, ruchu oporu, o wojnie na Pacyfiku, o tym, czy Hitler mógł wygrać wojnę, jak cesarz Hirohito uniknął kary i o pyrrusowym zwycięstwie Polski....

Kolejne wznowienie Pomocnika Historycznego. Tym razem numer o tematyce II Wojny Światowej. Dla zorientowanych w tematyce będzie to przyjemne przypomnienie niektórych faktów.

Inne spojrzenie na historie :). ostatniej wielkiej wojny. szczególnie na sprawy zakończenia, podziału wpływów. Inne myślenie:)

Dodaj cytat z książki Pomocnik historyczny nr 3/2020. Tajemnice końca wojny