List

Okładka książki List Anna Karpińska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki List
Anna Karpińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Pamiętaj o mnie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pamiętaj o mnie (tom 1)
Prószyński i S-ka
2020-02-20
2020-02-20
list literatura polska małżeństwo pisarka relacje rodzinne samotność tajemnica współczesna kobieta

Kompletnie nie moja bajka.Książka jak i bohaterowie infantylni.Irytujące ,częste opisy popisów kulinarnych.Wiele nieścisłości .Na pewno przeczytam tom II nie oczekując lepszej oceny .Wychodząc z założenia : "co się zaczęło trzeba skończyć"Dam radę jestem tego pewna.

List A.Karpińskiej to lekka powieść obyczajowa pisana z dwóch perspektyw czasowych. Nie jest to ambitna książka jednak polubiłam bohaterów i na pewno przeczytam tom drugi.

Spełniła moje oczekiwania powieść twórczości Anny Karpińskiej,zachwycające pióro pisarka ma cudowne,ten pierwszy tom mnie zaskakiwał,zachwycał bardzo.
Czytało się mi przyjemnie.
Przyjemność wielką z czytania miałam tej pięknej i interesującej lektury.

Czytało się mi przyjemnie.
Przyjemność wielką z czytania miałam tej pięknej i interesującej lektury.

Historia Małgorzaty, przykładnej żony i matki, autorki poczytnych książek, wciąga i intryguje. Z uwagą przeżywałam z bohaterką wzloty i upadki, a także uświadamiałam sobie że jej życie to nie bajka, a wypadkowa wielu trudnych wyborów.
Życie bohaterki odmienia się z chwilą gdy otrzymuje tajemniczy, tytułowy list. To dzięki niemu poznajemy historię wielkiej miłości, a także początki małżeństwa Małgorzaty, jej wybory. To również on daje przysłowiowego 'kopa' i nadzieję bohaterce, że jej życie może być piękniejsze, a ona może odzyskać pewność siebie i kontrolę nad swoim życiem.

1. Bohaterka tak irytująca, tak bezkrytyczna, tak niewspółczesna, że aż trudno uwierzyć.
2. Liczne powtórki jakby zależało jedynie na produkcji znaków.
3. Historia niespełnionej miłości przedziwna, zupełnie niezrozumiałe wprowadzenie bohatera - jak i kiedy oni się mieli w sobie zakochać?????
4. Bardzo to jednowymiarowe i słabe - on zły i okrutny, rodzice jacyś zupełnie odklejeni od rzeczywistości, ona słaba i osamotniona...

2. Liczne powtórki jakby zależało jedynie na produkcji znaków.

Jak mi się to podobało!
Bohaterowie barwni i ciekawi, a chwilami niejednoznaczni. Fabula zaskakująca. Ciekawym zabiegiem jest także jej dwutowość czyli przeszłość i teraźniejszość co rozjaśnia wybory i postępowanie bohaterów. Odpowiada mi styl autorki, gdybym miała lepsze możliwości, wysłuchała bym jeszcze szybciej, bo historia Gosi i jej bliskich totalnie mnie wciągnęła. Z przyjemnością sięgnęłam po kolejną część książki. Polecam.

Jak mi się to podobało!

2090

Pierwsza przeczytana książka w nowym roku i muszę przyznać że bardzo dobra.Jest to opowieść o Małgorzacie,czterdziestolatce,która jest matką,żoną i poczytną pisarką.Jej mąż wzięty lekarz należy do gatunku tych mężczyzn według których żona ma siedzieć w domu zajmować się dziećmi i czekać z obiadkiem aż pan i władca wróci z pracy.W bohaterce narasta bunt,w dodatku nie może liczyć na najbliższych,ponieważ jej matka jest zachwycona zięciem,którego zna praktycznie od kołyski,najlepsza przyjaciółka również zazwyczaj broni wyskoków Rafała.Coś zaczyna się zmieniać,kiedy Gosia otrzymuje tajemniczy list od czytelnika,zaczyna podejrzewać że nadawcą może być jej pierwsza prawdziwa miłość Ksawery.
Czy bohaterka zdecyduje się na odejście od męża i zmianę w swoim życiu??
Zachęcam do lektury,a ja zabieram się z drugą część!!

1970

Nie ukrywam, iż czytając tę powieść wielokrotnie miałam ochotę krzyknąć: „Małgorzato! Otrząśnij się! Zrób porządek ze sobą i toksycznymi relacjami z matką i mężem!”
Z pozoru życie głównej bohaterki charakteryzuje pewna rutyna, z góry narzucony porządek – zaspokajanie potrzeb bliskich, dbałość o mir domowy, samooszukiwanie się, wybaczanie kolejnych zdrad, a wszystko jako wynik poczucia winy związanego ze skrywaną tajemnicą. Życie w cieniu męża, który pnie się po szczeblach kariery. Uwielbianego przez matkę i teściową. I druga ścieżka, którą kroczy bohaterka – pisanie poczytnych powieści, uznanie czytelników i deprecjonowanie jej sukcesów przez najbliższych (zwłaszcza męża). Ożywienie wprowadzają: mniej pokorna siostra, przyjaciółka, tajemniczy Jonasz i „latorośle”. Dobrze, że z czasem w Małgorzacie narasta bunt i potrzeba zmian.

O 1 w nocy skończyłam i od razu sięgnęłam po kolejną część.
Bardzo lubię powieści p. Anny, sama się dziwię jak to się stało, że dopiero teraz sięgnęłam po tą. Polecam

O 1 w nocy skończyłam i od razu sięgnęłam po kolejną część.

Niby prosta fabuła ale jakże realna, Małgorzata mimo , że kobieta wykształcona i mogła by być niezależna od męża to dla dzieci chce tworzyć rodzinę zapominając o własnym szczęściu

• Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki List