Najlepszy czeski stand-up

Okładka książki Najlepszy czeski stand-up Milos Cermak, Ludek Stanek
Okładka książki Najlepszy czeski stand-up
Milos CermakLudek Stanek Wydawnictwo: Stara Szkoła rozrywka
rozrywka
PŘIŠEL BŮH DO KAVÁRNY V KARLÍNĚ…
Stara Szkoła
2020-01-01
2020-01-01
Mirosław Śmigielski
humor

To był najlepszy czeski stand up, jaki słyszałam, bo to był jedyny czeski stand up, jaki słyszałam. Audiobook (niestety polski),uratował sytuację, bo byłoby kiepsko, ale kilka razy się zaśmiałam, więc jak mówi mój dziadek: lepsze od g****.

Przypuszczam że po czesku będzie śmieszniej :)

Żarty często dość płytkie, z podwórkowych kabaretów po 22. Ja z całej książki wybrałbym może 5 stron, gdzie było naprawdę zabawnie. Pozostałe to dość słabe próby rozśmieszenia czytelnika

Przypuszczam że po czesku będzie śmieszniej :)

Jestem świeżo po obejrzeniu ostatniego (niestety) sezonu "Wspaniałej pani Maisel" i czytając nie mogłam się powstrzymać przed wyobrażeniem sobie autorów wygłaszających swoje teksty na scenie. Pomogło w odbiorze. Jednak nie wszystko mi się podobało, szczególnie mocno seksistowskie żarty. Jednak ogólnie powiem, że większość wywołała u mnie uśmiech.

Oczekiwania miałem minimalne, bo rodzimy stand-up kojarzy mi się przede wszystkim z prymitywizmem i żartami niskiego lotu. Nie wiem po co, ale stwierdziłem, że sprawdzę jak tam za naszą południową granicą się rzeczy sprawują.

Mam wrażenie, że może nie szorujemy aż tak po dnie i autorzy starają się ciut inteligentniej przemycać treść, ale co do niej wielkich zmian nie ma, ale nie wiem czy to tamtejszy standard czy też forma zmusiła do ucywilizowania przekazu.

Tyle dobrze, że krótko.

Bardzo fajna książka(taka z przymrużeniem oka),ukazująca coraz to głupsze czasy.a tak na marginesie do każdego autora można się przyczepić że coś zrobił,"nie tak".

Książka ma jedną, wybijającą się zaletę: jest krótka :D
No i jeszcze to, że jest w audiobooku, więc można odsłuchać w autobusie, w czasie marszu ulicami etc. Lubię czeski humor, mogę się nawet określić łagodnym czechofilem, ale to, co tu zaprezentowano to mizeria. Gdyby to byli włoscy autorzy, mógłbym nawet powiedzieć, że porca miseria :D Jeśli kogoś śmieszy humor fekalno-genitano-seksualny, to znajdzie tu sporo, tylko czy od razu to musi być książka? Być może w formie stand-upu na żywo było by to bardziej strawne, bo dochodzi intonacja, gesty, miny stand-upera. W formie audio wieje nudą. Owszem, jest kilka śmiesznych porównań i skojarzeń, ale ile można. Staniek znacznie ciekawszy niż Czermak, co nie oznacza jeszcze, że dobry. Po prostu lepszy.
Duże rozczarowanie

Książka ma jedną, wybijającą się zaletę: jest krótka :D

Szału nie było. W zasadzie tylko Milos Cermak mnie rozbawił, umiejętnie przedstawiając żywot mężczyzny po 50.
Ludek Stranek znowu był wtórny, non stop gadka o seksie, mocno od niego wiało szowinizmem, który mógłby być śmieszny, gdyby nie był tak żenujący. Nie żałuję, że przeczytałam, tylko dlatego, że książka była krótka.
Z pewnością to nie jest najlepszy czeski stand - up.

Z pewnością to nie jest najlepszy czeski stand - up.

⭐ 5,5

Ogólnie fajna, ale jeśli to jest najlepszy czeski stand-up to się trochę zaczynam bać, bo stand-up to dla mnie nie był wcale.

⭐ 5,5

dobra zabawa, bez rzucania mięsem

dobra zabawa, bez rzucania mięsem

Nie no taniego gniota, to jeszcze nie czytałem. Dałem szanse ale odpuścilem, nie wiem jaka okładka, ale nadaje się do spalenia. Mój audiobook natomiast został zlikwidowany za pomocą funkcji "delete"

• Ebooki

Dodaj cytat z książki Najlepszy czeski stand-up