Najlepszy czeski stand-up

Okładka książki Najlepszy czeski stand-up
Milos CermakLudek Stanek Wydawnictwo: Stara Szkoła rozrywka
rozrywka
PŘIŠEL BŮH DO KAVÁRNY V KARLÍNĚ…
Stara Szkoła
2020-01-01
2020-01-01
Mirosław Śmigielski
humor

Trochę świeższe spojrzenie na tzw. czeski humor. Może mało to odkrywcze, raczej bliższe naszym standupowcow niż humorowi Haska czy Hrabala, ale mimo wszystko parę fragmentów było całkiem zabawnych ;)

Dzięki tej książce mamy materialny dowód na to, że stand-up lepiej brzmi mówiony niż pisany.

Bywa ciekawie, bywa a'la Tadeusz Drozda, bywa i a'la Michał Ogórek. Niezłe "na przełamanie zastoju czytelniczego", w innym wypadku - niekoniecznie.

Zabawna, rubaszna i poprawiająca humor pozycja czytelnicza. Scena w metrze na długo zapadnie mi w pamięci :).

Przedziwne. Momentami zabawne. Momentami straszne.

Jeśli to jest faktycznie najlepszy czeski stand up, to znaczy, że poczucie humoru Czechów jest w naprawdę kiepskiej kondycji. Bo co my tutaj mamy? Zbiór satyrycznych felietonów, które aż kipią o dowcipów z brodą i jakichś potocznych półprawd, o kryzysie wieku średniego, napisanych przez dwóch dwóch dziennikarzy, właśnie w wieku średnim się znajdujących. Mamy zatem opowieści...

Mocne z życia wzięte teksty.

śmiechłem

Przyjemna i zabawna, miła odskocznia od polskich stand-upów wypełnionych wulgaryzmami.

W czasie lockdownu ta książka bardzo poprawiła mi humor.

Humor trochę rubaszny, ale mnie rozbawił :-) i o to chodziło.

• 2021
  • 2020
  • 2020
  • Ebooki
  • E-book
  • Przeczytane 2020
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Najlepszy czeski stand-up