Wojownik Altaii

2020-03-17
2020-03-17
Katarzyna Karłowska

więcej Więcej

Przyznam, że już dawno nie czytałem tak dobrego Fantasy.
Ja zaklasyfikowałbym nawet tę książkę do Heroic fantasy bo Robert Jordan (właśc. James Oliver Rigney, Jr.) jako kontynuator schedy po Robercie E. Howardzie pokazał się z najlepszej strony pisząc przecież dalsze przygody Conana.
A tutaj taki jego autorski heros w świecie fantasy.

Dziś zawędrujemy na Rozłogi. Nieprzychylne miejsce, gdzie brak wody, a na ludzi polują zęboraki. Znajdziemy tam myśliwsko - koczownicze plemiona m.in. Altaii. W ich namiotach poznamy brutalnych kawalerów miecza (a raczej lancy) oraz uczone w sztuce magicznej Siostry Mądrości.

Fabuła
Głównym bohaterem powieści i tytułowym wojownikiem jest lord Wulfgar, przywódca plemienia....

Na półkach: , , , ,

Z „Wojownikiem Atalii” jest taki problem, że ta książka jest debiutem pisarza wydanym po kilkudziesięciu innych tytułach i ugruntowanej pozycji. Fani mogą poczuć się zawiedzeni poziomem opowieści albo zaciekawieni taką „nowością”, a przypadkowi czytelnicy... No właśnie, ja jestem taką przypadkową czytelniczką i trochę się namęczyłam czytając.

„Wojownik Altaii idzie tam,...

"Wojownik Altaii" był książką kupioną przeze mnie jako umilacz podróży pociągiem. Ot, znalazłem go na półce jednej z lokolnych księgarni nie szukając niczego konkretnego. Nie ukrywam więc, że do zakupu skłoniła mnie interesująca okładka (chyba każdy co najmniej raz w roku tak ma). Tak więc bez większych oczekiwań podczas pięciogodzinnej podróży nastał czas na lekturę.

Na...

Wydawanie po latach wyciągniętych z dna szuflad debiutanckich powieści znanych autorów jest czynnością wysokiego ryzyka. Czytelnicy przyzwyczajeni do nowszych dzieł danego autora mogą mieć trudności z przełnięciem jego wczesnych wprawek. Nie inaczej jest w przypadku Roberta Jordana. "Wojownik Altaii" rozczarowuje prostotą i schematycznością fabuły, chociaż miło zaskakuje...

Na półkach: , , , ,

W tym świecie najważniejsze jest przetrwanie. Rozłogi to niebezpieczny teren na którym przeżyją najsilniejsi. Czy lud Altaii należy do tej grupy? O tym przekonacie się czytając Wojownik Altaii od Roberta Jordana.

Link do pełnej recenzji: http://wielokropek.com/2020/04/wojownik-altaii-recenzja/

Link do bloga: https://wielokropek.com/
Link do instagrama:...

Tak, TEN Robert Jordan. Ten od Conana Barbarzyńcy. Yup. Dokładnie ten. No i autor cyklu „Koło czasu”. Wiecie już o kim mówię? Tak? No właśnie.

No i teraz zacznie się dla mnie niewielki kłopot, bo przecież „Słowacki wielkim poetą był”, prawda? Są tacy pisarze, o których twórczości nie wypada powiedzieć: nope, to mi się jakoś specjalnie nie podoba. Takim pisarzem jest...

Mój pierwszy kontakt z twórczością pana Roberta Jordana i muszę przyznać, że zaliczam go do udanych.
Dostaliśmy tutaj kawał ciekawego i interesującego fantasy, w którym dużo się dzieje i nie można narzekać na nudę.
To na pewno nie ostatnia książka Jordana, jaką przeczytam.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakapanie.pl

Każdy, kto się urodził na Rozłogach, wie, że śmierć może człowieka spotkać w następnej godzinie.

Robert Jordan to amerykański pisarz fantasy, autor serii Koło czasu. Dorabiał także jako autor kolejnych książek o przygodach Conana, znanej postaci zarówno literackiej jak i filmowej stworzonej przez Roberta E....

Robert Jordan polskim czytelnikom kojarzy się głównie z wielotomową, epicką serią fantasy Koło Czasu. Niedawno jednak nakładem wydawnictwa Zysk ukazała się debiutancka powieść Amerykanina.

Od razu wypada wspomnieć, że wedle informacji przedstawionych przez agentkę i późniejszą żonę Roberta Jordana, napisał on Wojownika Altaii w trzynaście dni! Wynik godny podziwu,...

• Fantasy
  • Fantastyka