Między prawami. Prochem i cieniem

Okładka książki Między prawami. Prochem i cieniem Katarzyna Żwirełło
Okładka książki Między prawami. Prochem i cieniem
Katarzyna Żwirełło Wydawnictwo: HOLOGRAM Cykl: Między prawami (tom 3) Seria: Między prawami kryminał, sensacja, thriller
Między prawami (tom 3)
Między prawami
HOLOGRAM
2018-09-01
2018-09-01
kryminał policja mafia sensacja thriller vera eikon narkotyki cbś berg alan proca

Trzecia część historii z Alanem Bergiem. Berg rezygnuje z pacy w CBŚP. Teraz pracuje dla gangstera Rafalskiego, jako szef ochrony. Byli koledzy nie mogą w to uwierzyć, ich mentor został gangusem? Ile trzeba poświęcić by , prawo było prawem? Polecam fanom polskich kryminałów.

Niższa ocena za wpychanie rzeczy związanych z religią. Jako osoba innego niż powszechnie narzucane wyznania chciałam tylko autorce przypomnieć, że Warszawa jest raczej wielowyznaniowa, dość zlaicyzowana i super religijny gangster, który boi się o opinię innych zatrudniając ateistą jest tak samo wiarygodny jak skromny polityk, czyli wcale.

Przeczytalem całą serie książek o komisarzu Alanie Bergu bardzo pozytywnie ale końcówka 3 części najlepsza polecam

"Tak mnie skrusz, tak mnie złam, tak mnie wypal, Jezu, byś został tylko Ty. Jedynie Ty."

Mimo, że Alan Berg zakończył pracę w CBŚP, nie czeka go zasłużony wypoczynek i odcięcie się od wojny między policją a mafią narkotykową. Nowa praca w biurze ochrony warszawskiego milionera - Rafalskiego - stawia przed nim nowe wyzwania, często ryzykowne i na granicy prawa. Komisarz, jak nigdy dotąd, przybliża się do przestępczego półświatka i nieuchwytnego narkobossa - Wujka. Jak nigdy dotąd staje pomiędzy nowymi współpracownikami a starymi przyjaciółmi, którzy zaczynają widzieć w nim swojego wroga i zadają sobie to podstawowe pytanie:
CZY BYLY OFICER ZOSTAŁ GANGSTEREM?

Trzeci tom serii MIĘDZY PRAWAMI.
Moim zdaniem, jak do tej pory, najlepszy. Ileż tu emocji!! Chyba pierwszy raz się zdarzyło, żebym aż tak się wzruszała przy kryminale. I to nie raz!!
Alan Berg zaskakuje, ale nadal trzyma się swoich zasad i nietuzinkowych decyzji.
Wszystko mi tu zagrało i cieszę się, że nieco odczekałam od czasu przeczytania poprzedniego tomu, gdyż mam wrażenie, że ten tom zasługuje na chwilę oddechu i refleksji.
Niby, po raz już kolejny, otrzymujemy rasowy kryminał podszyty sensacją, ale umiejętnie wplecione emocje podnoszą powieść do poziomu najlepszych polskich pisarzy.
Uwielbiam zabiegi, jakie stosuje autorka:
- przedstawienie na początku fragmentu sceny z końca książki i dopiero potem cofanie się, aby opowiedzieć, jak do tego doszło;
- rozpoczynanie każdego rozdziału cytatem z niego, co wpływa na podniesienie ekscytacji już od samego początku.
A tutaj po epilogu dostajemy dodatkowo krótkie opowiadanie - majstersztyk.

Nie zdawałam sobie sprawy z ogromnych zagrożeń, jakie czyhają na policjantów, ścigających kryminalistów. Ta część dosadnie mi to uświadomiła. Czekam na kolejną w wersji audio na komputer, bo nie mam androida, ani dostępu do IOS.

Jak już się zacznie, to się czyta. Jest w tej historii coś takiego, co nie pozwala odłożyć książki na dłużej.

Kolejny tom śledztw Alana Berga - nadal kontrowersyjnego i działającego na granicy prawa. Ciekawa akcja, świetne zakończenie. Polecam!

Jak zwykle się nie zawiodłam. Historia opowiedziana w taki sposób, takim językiem, że "widziałam" wszystko co się działo. Wielki podziw dla autorki. Powinien powstać serial!!!!

Znakomity cykl. Bardzo wciągająca fabuła. Świetna interpretacja p. Przemysława Bluszcza rewelacyjna . Polecam

O ile poprzednie części były dość dobre, ta jest przegadania i pełna rozterek smutnych panów. Autorka chciała wprowadzić odcienie szarości w swój czarno biały świat, ale niepotrzebnie tłumaczy każde zachowanie bohaterów. Męczące

• Audiobooki