rozwiń zwiń

Póki żyjemy

Okładka książki Póki żyjemy
Katarzyna Żwirełło Wydawnictwo: HOLOGRAM Cykl: Między prawami (tom 4) Seria: Między prawami kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Między prawami (tom 4)
Między prawami
HOLOGRAM
2020-03-30
2020-03-30
między prawami policja mafia berg narkotyki morderstwo policjant romans cbś

Pierwsza część serii z Alanem Bergiem nie przypadła mi do gustu. Kolejne części niesamowicie mnie wciągnęły. Żałuję, że to już ostatnia część. Polubiłam wszystkich bohaterów, nawet tych stojących po ciemnej stronie. Polecam.

Świetne zakończenie serii. Ta część jest najobszerniejsza, ale nie zauważa się tego. Podobają mi się bohaterowie - autentyczni, bez lukru. Polecam miłośnikom kryminałów policyjnych.

Na półkach: , , , ,

Chyba ostatnia część przygód komisarza Alana Berga. A może nie? Trzymająca w napięciu akcja książki sprawia, że czytelnik obgryza paznokcie i wsuwa jeżyki w ilościach hurtowych ... :)

Ostatnia część o komisarzu Alanie Bergu. Wraz ze swoimi podwładnymi wreszcie dopada Tadeusza Rafalskiego, sam doznając uszczerbku na zdrowiu

1968

Przyjemna lektura ale już bym nie chciała czytać 5.części. Czas na nowych bohaterów, Pani Eikon! 😊

Książkę przeczytałam dzięki Book tourowi zorganizowanemu przez Kryminał na talerzu. To prawdziwy kryminał policyjny i sensacyjny przy którym nie można się nudzić ponieważ co chwilę mamy jakąś akcję z policjantami i gangsterami w tle. Książkę trzyma nas cały czas w napięciu i emocjach. Główny bohater kapitan Berg to policjant z którym czytelnik się utożsamia, zzywa i i czuje jakby dam był w środku powieści razem z bohaterem. Kryminał wręcz wbija w fotel i tak wciąga, że nie jesteśmy w stanie się od książki oderwać. Czy kapitan Berg w końcu dopadnie bossa narkotykowego Wilka? Jak potoczą się dalsze losy Berga? Jeśli jesteście ciekawi to gorąco polecam przeczytajcie ten kryminał a na pewno się nie zawiedziecie.

Najnowsza odsłona cyklu Między prawami to absolutna petarda! Szczerze, nie pamiętam kiedy lektura jakiejś książki dostarczyłaby mi tak wielu emocji. Śmiałam się, płakałam, byłam zła i poirytowana, będąc jednocześnie na maksa usatysfakcjonowana wszystkim co czytam, bo "Póki żyjemy" to zdecydowanie jedna z najlepszych powieści sensacyjnych jakie czytałam.

Od razu chciałam zaznaczyć, że mimo iż "Póki żyjemy" jest czwartym tomem cyklu "Między prawami", można go spokojnie czytać bez znajomości poprzednich części! Jest to niewątpliwą zaletą, szczególnie dla osób, które (podobnie jak ja 😉) zaczęły swoją znajomość z zespołem Procy i Młodego "od końca".
"Póki żyjemy" to w moim odczuciu doskonała powieść sensacyjna i aż sama się dziwię, że nie trafiłam na żadną z książek tej autorki wcześniej! Czyta się ją jednym tchem, bo poza zaskakującymi zwrotami akcji, mamy tutaj nietuzinkowych bohaterów, których jest całkiem sporo (ale dzięki ściądze umieszczonej przez autorkę na pierwszej stronie, łatwo się z nimi zapoznać), dużo nawiązań do wydarzeń z poprzednich tomów, które jednak są przedstawione tak, że bez problemu możemy się zorientować w przebiegu najważniejszych zdarzeń no i wątki obyczajowe, które są dopełnieniem całości.
Mimo, że znam już dalsze losy bohaterów, to bardzo chętnie sięgnę po wcześniejsze tomy, żeby szczegółowo poznać całą historię "znajomości" zespołu śledczego Procy i Młodego z bossami narkotykowymi Wilkiem i Kobrą 😉.
Za możliwość poznania twórczości Very Eikon dziękuję www.kryminalnatalerzu.pl 😁

"Póki żyjemy" to w moim odczuciu doskonała powieść sensacyjna i aż sama się...

super książka przeczytana jednym tchem... nie zawiodłam się na autorce. Duzo akcji trochę łez nieprzewidywalna fabula.

2003
1989

'Póki żyjemy' to czwarty tom zmagań Alana Berga & Co. z gigantami mafii narkotykowej.
I tak jak poprzednie tomy, również i ten dostarcza niesamowitych emocji.
Berg wraca do Polski, ale sprawy nadal pozostają niewyjaśnione.
Zło, skryte pod postacią dwóch psychopatów, wydaje się niezniszczalne.
Śledztwo buksuje w miejscu, koła nijak nie mogą posunąć się do przodu.
Do czasu.
Grupa 'Dingo' za swoje postępy płaci potworną cenę.
Czy uda się w końcu dopaść Wilka i Kobrę ?

Ogromnie cenię styl Very Eikon. Twardy, mocny język. Autorka potrafi wczuwać się w swoich bohaterów, nadaje im cech charakterystycznych różniących ich od siebie. Krótkie, urywane zdania, na pozór niedbale rzucane uwagi nadają powieści specyficzny klimat.

Proca jest taki normalny. Działa impulsywnie, często szarżuje, choć wydaje się, że po wydarzeniach z poprzedniego tomu jakby 'wydoroślał', zmienił się. I nie tylko traumatyczne wydarzenia z przeszłości mają na to wpływ. Również jego sytuacja osobista stawia przed nim nowe zadania.

Jedna z najlepszych serii kryminalnych, jakie czytałem!!

I tak jak poprzednie tomy, również i ten dostarcza niesamowitych emocji.
Berg wraca do Polski, ale sprawy nadal pozostają niewyjaśnione.
Zło, skryte pod postacią dwóch psychopatów, wydaje się niezniszczalne.
Śledztwo buksuje w miejscu, koła nijak nie mogą posunąć się do przodu.
Do...