Chciwość

Data 1. wydania:
2019-02-25
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
W.A.B.
badania naukowe kryzys literatura austriacka manipulacja naukowiec przestępstwo thriller wyścig z czasem zabójstwo
Gier
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska

Oficjalne recenzje i

Chciwość – znak apokalipsy

[ 11 ] Link do recenzji

Jak zwykle u Marca Elsberga wartka akcja, idealna pozycja na jesienne wieczory.

Warto przeczytac

Wciągająca, szybko się czyta

Chciałam przeczytać tą książkę, by przyjrzeć się problemowi tytułowej "Chciwości". Mimo to po jej przeczytaniu, niewiele wyniosłam. Bohaterowie cały czas uciekają przed oprychami. 3/4 książki trwa pościg. Pod koniec autor tłumaczy, że kapitalizmy i kooperacja to jedyne możliwe rozwiązanie na wyrównanie szans i rozwój ekonomiczny. Banały... Sensacyjna książka, nic poza...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wysłuchałam audiobooka i jakoś nie wciągnął mnie na 100%. Temat bardzo na czasie, styl typowy dla Elsberga - moim zdaniem trochę za "suchy", pełny informacji, danych, statystyk. Trochę więcej o bohaterach, uczuciach - to dla mnie byłoby ok.

Kolejny raz Marc Elsberg porusza aktualny temat, tym razem chodzi o sprawiedliwy
podział dóbr wytwarzanych przez ludzkość. Na tym tle rozgrywa się ciekawy, ale niezbyt realistyczny wątek kryminalny. Finał taki jakby autor miał już dość tej historii. Audiobook w wykonaniu Adama Ferency to czysta przyjemność. Polecam.

Autor tym razem zajął się współczesnymi finansami, podziałem dóbr i skutkami kryzysów. Akcja rozgrywa się podczas szczytu w Berlinie, w drodze na jego obrady ginie laureat Nagrody Nobla a młody Berlinczyk jest świadkiem morderstwa i zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę.

IG @angelkubrick

Herbert Thompson, ceniony laureat Nagrody Nobla , na szczycie w Berlinie ma wygłosić przemówienie, w której omówi formułę, dzięki której dobrobyt stanie się dostępny równo dla wszystkich. To mechanizm obustronnie korzystnej międzynarodowej wymiany towarów i usług w sytuacji znacząco niższych kosztów produkcji dóbr po stronie jednego z partnerów wymiany....

Chciwość. Kolejna ksiażka z dorobku Marc Elsberg. Do tej książki podchodziłem z nadzieją, że będzie lepsza niż „Helisa” i chociaż trochę podobna do książki która mnie zachwyciła, „Black Out”. Na okładce książki możemy znaleźć napis „ Najbardziej przerażające jest to, co realne”. Ona na pewno nie będzie jedną z tych co zapadną mi w pamięć. Ten utwór jest bardziej bliższy...

Oto książka, która trochę się naczekała na mojej półce. Sama nie wiem czemu... Miałam jakiś nieuzasadniony lęk, że to jednak coś nie dla mnie. I faktycznie, lęk ten był nieuzasadniony, gdyż była to zupełnie innego typu książka, niż się początkowo spodziewałam.

Przez pierwsze kilkadziesiąt stron miałam mieszane uczucia, głównie dlatego, że opowieść jest pełna...

Dyskusje

• 2019