Chciwość

2019-10-30
Data 1. wydania:
2019-02-25
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
badania naukowe kryzys literatura austriacka manipulacja naukowiec przestępstwo thriller wyścig z czasem zabójstwo literatura xxi wieku kapitalizm bieda wypadek samochodowy niebezpieczeństwo

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Chciwość – znak apokalipsy

Link do recenzji

1119 278 53

Zwarta akcja, duże tempo, chwilami konieczna była chwila wytchnienia.

Przeczytałam, ale przyznam, że to powieść bez większych rewelacji. Na początku akcja wolno się rozwija (jak na moje oczekiwania), opis wydarzeń jednego dnia zawarty został na prawie 200 stronach, ale choć akcja była szybka, to specjalnie dużo się nie działo. Liczyłam na połączenie thrillera, sensacji i ekonomii, bo z wykształcenia jestem ekonomistką, a dostałam nacechowaną...

bardzo dobra , ni zawiodłam się .Polecam wszystkie pozycje Elsberga

Marc Elsberg znany jest thrillerów poruszających ciekawe zagadnienia, ważne społecznie. W „Blackout” poruszał temat braku energii elektrycznej, w „Helisie”, modyfikacji genetycznej ludzi a w „Zero” platformy internetowej i wirtualnej rzeczywistości. Nie inaczej jest w powieści „Chciwość”, gdzie porusza temat nierówności ekonomicznych i kryzysu ekonomicznego.

Zasada Pareta...

Bardzo lubię tego autora choć ta podobała mi się najmniej. Dużo ekonomii, sporo wątków nie do końca dla mnie jasnych. Historia świetna, osadzenie wydarzenia także.

Trudno było przebrnąć. Sam pomysł jest świetny, ale im dalej tym gorzej. Mam wrażenie, że autor miał pełno pomysłòw i wszystkie chciał wrzucić do książki (co niestety sprawia, że narracja miejscami kuleje). Ogòlnie nie jest źle, ale inne książki Elsberga sobie daruję.

zaszkoczył mnie Elsberg

ta książka może się nie spodobać wielu osobom, to też jej wartość i pewnie wiele osob przeczyta z ciekawości

daje do mysłenia, ciekawa fabuła, choć jednak fabuła (przeplatana bardzo ważnymi dla zrozumienia "przypowiastkami") nie jest tu najważniejsza, bohaterką nr 1 jest świadowa ekonomia/godpodarka

dla każdego, kto interesuje się...

Jak dla mnie jest to książka naukowa o tematyce ekonomicznej. Jakakolwiek akcja, treść, historia to tylko ułamek całości, dodatek do ekonomicznych przemyśleń. To nie moja bajka, wymęczyła mnie ta książka.

Książka trudna w odbiorze, zagmatwana, przerost formy nad treścią. Zamysł był dobry, ale warsztatowo niestety porażka. Ani bohaterowie ani fabuła nie są w stanie tego uciągnąć.

Trochę jak dla mnie za dużo tu "zabili go i uciekł", nawet jak na Elsberga.
Strasznie infantylne przedstawienie sytuacji ekonomicznej świata i sposobów rozwiązywania problemów. Chciałoby się zaśpiewać za klasykiem (Jan Kaczmarek): "O naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle, jak Goliat na pchle..."
Rzeczywistość jest znacznie bardziej mroczna. "Elity" nigdy nie nasycą...

• 2020
  • 2019