Ostatni uścisk Mamy. Emocje zwierząt i co one mówią o nas samych

Patronat LC
Frans de Waal flora i fauna 392 str.
Mama's Last Hug: Animal Emotions and What They Tell Us about Ourselves
Radosław Kosarzycki
Copernicus Center Press
flora i fauna
badania naukowe człekokształtne człowieczeństwo człowiek emocje empatia ewolucja instynkt literatura popularnonaukowa małpa psycholog szympans zwierzęta

Mama's Last Hug: Animal Emotions and What They Tell Us about Ourselves
Radosław Kosarzycki
Copernicus Center Press
flora i fauna

Porównaj ceny i

Świetnie napisana od początku do końca. Niezwykle interesująca tematyka przedstawiona przystępnym i zrozumiałym językiem. Bardzo polecam!

Książka zmusza do refleksji na temat postrzegania zwierząt przez nas, przybliża nie tylko zachowania i emocje zwierząt, ale sprawia, że my ludzie przestajemy się czuć wyjątkowi i zaczynamy czuć się ... zwierzętami. Ale czy to źle?

Jestem zachwycona. Książka bardzo wciągająca. Nawet teraz po jej przeczytaniu ciągle o niej myślę i już mam ochotę na kolejne tego typu pozycje, żeby zgłębić temat.

Wspaniała książka. Myślę, że podobne pozycje powinny stać się częścią kanonu lektur. Zdecydowanie zbyt rzadko rozmawiamy o emocjach zwierząt. Pokutuje u nas ciągle opinia, że inne gatunki takowych nie mają i dzięki temu możemy spokojnie jeść ich mięso, przytrzymywać w skandalicznych warunkach, bezlitośnie zabijać i ranić. Frans de Waal udowadnia, że nie jesteśmy wcale inni...

Fantastyczna książka, która rozgranicza emocje od uczuć i udowadnia, że w ewolucji nic nie bierze się z niczego. Żadna ludzka emocja nie pojawiła się znikąd. Wszystkie emocje i uczucia cechują również zwierzęta. Złość, miłość, współczucie, pociąg do władzy, strach, zazdrość, bezinteresownosc, empatia. Piękna książka.

Bardzo dobra książka autorstwa wybitnego prymatologa o emocjach u zwierząt oraz o tym, jak nauka raczkuje w rozpoznawaniu i badaniu ich.
Autor odpowiada na frapujące go pytania. Czy ryby mogą mieć depresję? Czy zwierzęta są skazane na życie w teraźniejszości bez pamięci o przeszłości i planów na przyszłość?

Dyskusje

• Chcę w prezencie