Magia wskrzesza

2018-09-12
2013-07-30
Kaja Makowska
Inne

Daleko od domu, coraz bliżej Rolanda

Ach, co to za cudna seria! Będzie mi naprawdę przykro, gdy skończę ostatnią część.

Duży plus za fakt, że wreszcie udało nam się wyrwać poza Atlantę. Duża liczba nowych bohaterów początkowo trochę zgrzyta, ale z czasem, po głębszym zarysowaniu postaci, czytelnik zaczyna płynąć z fabułą. Na uwagę zasłużyła tu kreacja Keiry, Lorelei, Christophera, no i oczywiście przemiana Mahona.
Lekkim minusem jest kreacja Hugh, bo idzie to w niezbyt ciekawą stronę, tak samo z resztą, jak kwestia Rolanda, ale mam nadzieję, że z czasem się to wybroni.
Trzyma poziom.

Lekkim minusem jest kreacja Hugh, bo idzie to w niezbyt ciekawą stronę, tak...

Wciąż jest to świetna rozrywka, ale mam wrażenie, że pomiędzy tą częścią a poprzednią jest duży przeskok czasowy co nie do końca mi się podoba. Sama fabuła tej konkretnej książki też nie była jakoś bardzo fascynująca. Brakowało mi interakcji między głównymi bohaterami i wątku kryminalnego. Jak dotąd jedna ze słabszych części z tej serii, ale mam nadzieję, że kolejne wrócą na poprzednie tory.

Seria z Kate Daniels tom 6 - Magia Wskrzesza

Seria ta była mi polecana wiele razy. Poleca ją Aneta Jadowska, której książki uwielbiam, polecały dziewczyny z Szatańskiego Book Clubu. Miałam przez to na prawdę wysokie oczekiwania. I nie zawiodłam się. Co więcej jest jeszcze lepiej niż myślałam...

Najlepsza przyjaciółka Julie zamienia się w loupa. Bestię, którą rządzą pierwotne, mordercze instynkty. Praktycznie jedyną radą na loupizm jest śmierć. Wszystkim łamie serce patrzenie na ogrom cierpienia, i koszmarna perspektywa zabicia dziewczyny. Doktor Doolittle wprowadza ją w śpiączkę, aby kupić trochę więcej czasu. Gdzieś w Europie, w gruzińskich Karpatach jest grupa zmiennokształtnych, która ma lekarstwo na loupizm. W zamian za roczny zapas panaceum Curran i Kate zgadzają się podjąć mediacji dwóch zwaśnionych rodzin. Zdają sobie sprawę, że pakują się w pułapkę, ale cena jest tego warta. Wyruszają do Gruzji, do zamku Lorda Megobari gdzie zostają wplątani w rozgrywki polityczne. Kate ma zostać ochroniarzem młodej Desandry- księzniczki zmiennokształtnych wilków. Desandra jest w ciazy, ciąży o tyle niezwykłej, że bliźniaczej, a kazde jej dziecko ma innego ojca... obie zwaśnione rodziny czekają tylko na poród, aby zobaczyć, który potomek urodzi się pierwszy, i który zostanie dziedzicem. Na życiu Desandry nikomu nie zależy, nawet jej ojcu (powiedziałabym, że szczególnie jej ojcu...) Kate jako pierwsza przejmuje się jej losem i dociera do dziewczyny. Choć łatwa do chronienia ta raczej nie jest...

Zwrot akcji pokazujący prawdziwe oblicze Lorda Megobari spowodował u mnie wytrzeszcz, aż się bałam, że mi już tak zostanie... 👀

No i jeszcze Lorelei... No od samego początku mnie babsztyl wkurzał. Złość Kate na tą dziewuchę jest moją złością. Lorelei postanowiła sobie zająć miejsce Kate u boku Władcy Bestii. A Kate nie może dać się sprowokować, bo stracą szanse na uzyskanie leku. I co odstawia Curran? Niby nigdy nie robi nic bez powodu, ale mam nadzieję, że tym razem ma na prawdę dobry powód... W końcu samą Kate doprowadza do ostateczności:

"- Powiem ci coś. Ona jest tam, a ja tu. Wybieraj.
- To nie takie proste.
- Więc wybiorę za ciebie. - Patrz, jak odchodzę, pomyślałam.
- To była groźba?
- Nie, to był test, a ty oblałeś. Nie idź za mną.
Złapał mnie za ramię. Wyszarpnęłam się.
- Nie idź za mną - wycedziłam przez zęby. - Bo jak Boga kocham, wezmę miecz i cie, kur*a, zabiję."

Mam nadzieję, że Lorelei pojawi się jeszcze w którejś części, żeby Kate mogła ją rozsmarować na ścianie. Czuję ogromny niedosyt, że tutaj nic takiego się nie wydarzyło.

#czytam #czytambolubie #czytamwszędzie #seria #katedaniels #magiawskrzesza #kasiązka #fantastyka #fantasy #ilonaandrews #pamiętnikbookoholiczki

Seria z Kate Daniels tom 6 - Magia Wskrzesza

Najlepsza przyjaciółka Julie zamienia się w loupa. Bestię, którą rządzą...

Oh... jakie to było dobre, póki co najlepsza część tej serii😉 Zakochani w sobie Kate i Curran wraz z nieduża grupą zmiennokształtnych z Atlanty wyruszają w podróż do Europy, by bronić ciężarnej Desandry, córki alfy, który sam chce ją zabić. Podróż okazuje się nie łatwa, ale jest niczym w porównaniu z pobytami w zamku i ochrona Desandry. Miłość Kate i Currana wisi na włosku, a to za sprawą młodej ślicznej wilczycy Lorelei... czy uda się obronić ciężarna i jej potomstwo, czy miłość Currana do Kate przetrwa próbę...to poprostu trzeba przeczytać 👍

Magia wskrzesza, szósty tom cyklu "Kate Daniels" autorstwa Ilony Andrews, to kontynuacja przygód bohaterskiej Kate Daniels, weteranki w walce przeciwko magicznym stworom i siłom zła.

W tej części serii, Kate staje w obliczu nowego zagrożenia, które zagraża zarówno światu ludzi, jak i magicznym istotom. Musi zmierzyć się z tajemniczym wrogiem, który posiada niezwykłe zdolności i skrupulatnie planuje swoje działania. Walka z mrocznymi siłami i rozwiązanie zagadki to główne wyzwania, przed którymi staje nasza bohaterka.

Autorzy nadal potrafią stworzyć wyjątkowy świat pełen magii, chaosu i niebezpieczeństw. Opisy postapokaliptycznego świata, w którym magiczne fale zmieniają rzeczywistość, są wciąż wciągające i obrazowe. Dialogi są inteligentne i pełne charakteru, a akcja rozwija się dynamicznie, trzymając czytelnika w napięciu.

Niemniej jednak, Magia wskrzesza nie jest bez wad. W porównaniu do poprzednich tomów, ta część serii może nieco rozczarować. Fabuła wydaje się być mniej skoncentrowana i nie tak wciągająca, jak w poprzednich książkach. Istnieje pewien brak innowacyjności i zaskoczeń, które wcześniej charakteryzowały tę serię.

Dodatkowo, rozwinięcie niektórych wątków i postaci jest nieco płytkie, a ich motywacje nie zawsze są w pełni wyjaśnione. Niekiedy akcja staje się przewidywalna, a niektóre zaskakujące zwroty mogą być łatwo przewidziane przez doświadczonych czytelników.

Mimo tych wad, dla fanów cyklu "Kate Daniels" Magia wskrzesza nadal oferuje emocjonującą podróż po magicznym świecie i pełne akcji sceny walki. Jeśli jesteś zagorzałym fanem serii, z pewnością będziesz kontynuować przygodę z Kate i czekać na kolejne zmagania.

Ocena 5/10 odzwierciedla mieszane uczucia wobec Magii wskrzesza. Choć nadal ma swoje momenty i ciekawe elementy, nie jest to najlepsza odsłona serii. Jednak dla wiernych fanów może wciąż stanowić wartościową część kontynuacji.

Jak zwykle: super zabawa, chociaż dużo walk i dramatów w trakcie. Po prostu kibicujemy Kate i całej zgrai.

Pierwszy: 2020, drugi: 17.08.2021, trzeci: 25.03.2023

Pierwszy: 2020, drugi: 17.08.2021, trzeci: 25.03.2023

Historia pewnej wyprawy

Historia pewnej wyprawy

Świetny tom i dużo nowych wątków. Pomimo licznych części tej serii, świat Kate jeszcze mi się nie znudził i z przyjemnością czytam w wolnej chwili kolejne tomy.

Szósta część rozszerza świat bohaterów o nowe postacie i miejsca za pomocą podróży do Europy w poszukiwaniu panaceum niezbędnego dla zdrowia Gromady. Opuszczamy Atlantę na rzecz barwnej Europy, wewnętrznych intryg i konfliktów dyplomatycznych. Pojawiają się ciekawe wątki związane z ochroną ciężarnej córki znanego bezwzględnego władcy innej grupy zmiennych, wątek walki o rodzinę czy odkrywania przez Kate szczegółów co do jej rodziny i pochodzenia. Nadal rozwija się wątek romantyczny związany z Kate, ale w bardzo nienachalny sposób, okraszony dużą dawką humoru, więc nie budzi żadnego znużenia tematem.

Bardzo wciągnęła mnie na seria, jest świetną lekturą rozrywkową, każdy tom czyta się bardzo szybko, zawiera mnóstwo humoru, zrozumiały i prosty język nawet przy wprowadzaniu jakichś fragmentów historycznych czy odwołujących się do mitologii. Minusem dla mnie jest ukształtowanie Kate jako kobiety miliona talentów, która wszystko umie, ma wszelkie dostępne moce i nawet jak nie są one jeszcze przez nią dobrze rozwinięte, to i tak pozwalają obronić połowę świata przed wszelkim złem. Nie przepadam za tego rodzaju bohaterami, ale taką przyjęto koncepcję tej postaci i trzeba przyznać, że od początku panuje w tym zakresie duża konsekwencja.

Ilona Andrews Magic Rises Zobacz więcej
Ilona Andrews Magic Rises Zobacz więcej