Gdzie jest Olga?

Okładka książki Gdzie jest Olga? Danka Braun
Okładka książki Gdzie jest Olga?
Danka Braun Wydawnictwo: Prozami Cykl: Akta Mirka Filera (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Akta Mirka Filera (tom 2)
Prozami
2019-06-11
2019-06-11

Nuda. Odnoszę wrażenie, że książka ta to opowieść o losach detektywa, niż skupienie się na rozwiazaniu przez niego głównego wątku czyli powierzonej mu sprawy. Bla, bla, bla. Masło maślane. Mocno średnia

Kolejny tom, kolejna sprawa, którą prywatny detektyw Mirek Filer musi się zająć. Tym razem wraz ze swoim pracownikiem, emerytowanym policjantem Tadeuszem Milewiczem prowadzi śledztwo w sprawie śmierci swojego przyszywanego wujka Romana. Oprócz tego stara się ustalić co się stało z żoną Romka, Olgą. Po prostu się "rozpłynęła". Kolejna powieść romansowo-kryminalna w któej to możemy wczytać się, oprócz powyższego, w dalsze losy niesfornego Mirka. Ale czy nadal niesfornego? Na pewno sami zechcecie się zapoznać z jego dalszymi losami, przede wszystkim osobistym.
Pomimo tego, że sprawca został ujęty to końcówka robi z czytelnika WIELKI znak zapytania.
Polecam fanom Pani Danki oraz gatunku.

Powieść bardziej obyczajowa, niż kryminalna. Mirek Filer z rozpuszczonego szowinisty i obiboka przeistoczył się w porządnego faceta i to za sprawą rezolutnej pięciolatki :) Bardzo dobrze przedstawiona tematyka związków, przyjaźni i więzi rodzicielskich. Polecam!

Wciągająca

Wciągająca

Bardzo ciekawe i wciągające książka, autorka potrafi zaciekawić czytelnika. Każda przeczytana przeze mnie książka pani Danki bardzo mi się podobała, są one napisane przejrzyście, autorka ma lekki styl pisania. W książce "Gdzie jest Olga?" poznajemy dalsze losy detektywa Filera, który teraz musi zająć się swoją pięcioletnią córką Nelą, i nie jest to dla niego łatwe zadanie. Życie Filera dzięki dziecku staje się barwne, ciekawe oraz zabawne. Autorka bardzo dobrze prowadzi fabułę powieści, do samego końca nie wiadomo kto stoi za morderstwem Głowackiego, detektyw Filer dostaje zlecenie aby odnaleźć jego żonę, a później aby odnaleźć zabójcę mężczyzny. Nie brakuje w książce zarówno humoru jaki smutnych zdarzeń, pani Danka serwuje nam ciekawą powieść przy której nie można się nudzić. Dzięki powieści poznajemy jak mężczyzna z syndromem Piotrusia Pana potrafi zmienić się diametralnie gdy ma na głowie samotne wychowanie małego dziecka. Nie jest to typowy kryminał jednak nie brakuje zwrotów akcji, a i zakończenie na pewno niejednego czytelnika zadziwi, a szczególnie dwa ostatnie zdania. Podczas czytania na pewno nie można się nudzić, życie Filera jest bardzo burzliwe, jego matka przeżywa drugą młodość, morderstwo znajomego i jego mroczne sprawki. Akcja powieści jest szybka i dynamiczna, bohaterowie bardzo dobrze wykreowani dopasowani do powieści zapadają w pamięci na długo. Zabawne dialogi, świetny styl, interesujące i wciągające akcja a do tego cała masa interesujących bohaterów i skomplikowanych relacji międzyludzkich daje nam powieść, od której trudno się oderwać. Moim zdaniem powieść trafi bardziej do czytelniczek, niektóre troski naszych bohaterek będą na pewno im bliskie. Autorka każe zastanowić się na ile właściwie znamy bliskie nam osoby, czy faktycznie wiemy na ich temat wszystko. A może jednak żyjemy pod jednym dachem z kimś kto jest dla nas obcy? Danka Braun znana jest z tego, że umie genialnie zagmatwać historię, aby czytelnik nie domyślił się prawdy, a następnie był w finale nastąpił element zaskoczenia. Jednocześnie powieść jest napisana lekko i w sposób taki aby nie dać się wyrzucić z kontekstu. Serdecznie polecam, mi się bardzo powieść podobała. Lekka z humorem idealna gdy chcesz troszkę zapomnieć o swoich problemach. Mała Nela wywoła swoimi pytaniami uśmiech na twarzy każdego czytelnika.

Główny bohater w pewnym momencie przypominał mi Lesia ( mało ogarniętego głównego bohatera Chmielewskiej) . Ogólnie fajnie napisana.

Powieść jest kontynuacją perypetii detektywa Mirka Filera. Tym razem kryminału tu jest jeszcze mniej niż w pierwszej części. Gdy słuchałam audiobooka, cisnęło mi się na usta rzadko używane, ale świetnie oddające treść książki słowo: kocopoły. Bredni tu jest sporo, ale akurat żądna byłam takich nieangażujących umysł kocopołów. 😊 Autorka poświęca sporo uwagi córce detektywa oraz romansom Mirka, jak i tytułowej Olgi, a wykreowani przez nią bohaterowie mają „arystokratyczne rysy”, hehe.

16/52

16/52

Wciągająca fabuła, dobrze się czyta. Polecam.

Wciągająca fabuła, dobrze się czyta. Polecam.

Romans z wątkiem kryminalnym. z dużą przewagą romansu (lub jak kto woli powieści obyczajowej). Zakończenie przyjemnie zaskakujące ;) Lekko się czyta, czasami bohater irytuje, ale wątki z Nelą bywają zabawne.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Gdzie jest Olga?