Nowe przygody Bolka i Lolka

Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Ewa Karwan-Jastrzębska, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Michał Rusinek, Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko
Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka
Wojciech BonowiczGrzegorz Gortat Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Znak emotikon
2019-02-25
2019-02-25

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 1 (64) / 2024 Izabella Adamczewska, James Baldwin, Jolanta Brach-Czaina, Biserka Ćejović, Krystyna Dąbrowska, Annie Ernaux, Bartosz Hlebowicz, Boguś Janiszewski, Maciej Jarkowiec, Miłada Jędrysik, Aga Kozak, Renata Lis, Paulina Małochleb, Andrzej Mencwel, Weronika Murek, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Wojciech Orliński, Piotr Paziński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Redakcja magazynu Książki, Michał Rusinek, George Saunders, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Marcin Sendecki, Max Skorwider, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Karolina Sulej, Natalia Szostak, Tomasz Ulanowski, Olga Wróbel
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Makabreski Sebastian Kudas, Michał Rusinek
Makabreski Sebastian Kudas, Mi...
Okładka książki Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Szalik. O Wisł... Joanna Rusinek, Mic...

Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka. Łowcy tajemnic Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Jerzy Illg, Ewa Karwan-Jastrzębska, Rafał Kosik, Katarzyna Nowak, Anna Onichimowska, Maciej Wojtyszko
Nowe przygody ... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Pan Pierdziołka spadł ze stołka Katarzyna Cerazy, praca zbiorowa
Pan Pierdziołk... Katarzyna Cerazy, p...
Okładka książki Pan Kuleczka Elżbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widłak
Pan Kuleczka Elżbieta Wasiuczyńs...
Okładka książki Nowe fikołki pana Pierdziołki Katarzyna Cerazy, praca zbiorowa
Nowe fikołki p... Katarzyna Cerazy, p...

Bardzo fajna. Dobrze się czyta.

Bardzo fajna. Dobrze się czyta.

Bolek i Lolek to bohaterowie mojego dzieciństwa. Dwaj bracia towarzyszyli mi niemal codziennie. Uwielbiałam tę bajkę! Zresztą jest ona kultowa po dziś dzień (obok nieśmiertelnego Reksia czy Pszczółki Mai). Doczekała się kilku serii, pełnometrażowych filmów, wersji książkowych czy komiksowych. Dwaj bracia do dziś są nieśmiertelni i nie do zdarcia.

"Nowe przygody Bolka i Lolka" to zbiór 10 opowiadań ośmiu polskich autorów. Bolek i Lolek zabiorą dzieci (i rodziców) w krainę marzeń i niczym nieskrępowanej wyobraźni. Uwaga, będzie to jazda na całego! Przed rozpoczęciem czytania zapnijcie pasy i miejcie szeroko otwarte oczy i... umysły.

"Żarłoczna gra" Joanna Olech (2011)
Lolek zostaje wciągnięty do gry komputerowej. Przerażony Bolek musi uratować brata. Jak zakończy się ich komputerowa przygoda?

"Wiklinowy potwór" Ewa Karwan-Jastrzębska (2011)
Bracia wraz z kolegą Piotrusiem spotykają nad morzem potwora. Ale czy aby na pewno pod wiklinową skorupą kryje się jakiś stwór?

"Dom, w którym straszy" Anna Onichimowska (2011)
Bolek I Lolek pod osłoną nocy postanawiają wybrać się do domu, w którym ponoć straszy? Czy bracia spotkają tam ducha czy może raczej kogoś z krwi i kości?

"Odwiedziny o północy" Grzegorz Gortat (2011)
Gdy bracia zostają sami w domu, odwiedza ich niespodziewany gość. Kim jest nieznajomy i jaki jest cel jego wizyty?

"Remont" Michał Rusinek (2011)
Podczas remontu mieszkania Bolek i Lolek pod tapetą odkrywają tajemnicze rysunki. Czy to możliwe, żeby bracia dokonali wiekopomnego odkrycia?

"Skarb pradziadka" Ewa Karwan-Jastrzębska (2011)
Bolek i Lolek znajdują w piwnicy skrzynię pradziadka. Jakie skarby są wewnątrz?

"Maszyna czasu" Wojciech Widłak (2011)
Bolek konstruuje wehikuł czasu. Tylko co zabrać w podróż, jeśli się nie wie, gdzie się wyląduje?

"Gorączka jesiennej nocy" Maciej Wojtyszko (2011)
Dziadek czyta braciom historię Ali Baby i zaczarowanego Sezamu z niezwykłymi skarbami. A jakie skarby i podróże czekają na śniących braci?

"Pustynia" Joanna Olech (2011)
Bolek i Lolek wraz z rodzicami jadą pociągiem do Szczecina. Jakimś cudem po drodze zahaczają o... pustynię. Jak zakończy się ich pustynna przygoda?

"Przerzutka" Wojciech Bonowicz (2011)
Opowieść o spełniających się życzeniach. Ale czy chłopcom dokładnie o to chodziło? Czy ich życzenia się spełniły?

"Nowe przygody Bolka i Lolka" to zaproszenie do świata magii, fantazji, snów i nieprawdopodobnych zdarzeń. Ale to również pokonywanie własnych lęków i nauka, m.in. o tym, że nie należy otwierać drzwi nieznajomym. Oraz włamywać się do cudzych domów. Nauka i przestroga w jednym. Magiczny świat Bolka i Lolka naprawdę wciąga. Jest to książka dla młodych, otwartych umysłów. I tych, którzy mają w sobie choć odrobinę wyobraźni. Z chłopcami można się pośmiać ale i wzruszyć. No i obowiązkowo poobijać łokcie i zedrzeć kolana. O proszę, już jedną bliznę mam!

Do niezwykłego świata odważnych braci zapraszam wszystkich młodych czytelników. Ich rodziców również - niech nie będę sama ze swoim bólem poobijanych kolan, a co!

Co mnie zaskoczyło w tej książce? To, że bracia są strasznie...gadatliwi 😂 Za moich czasów, gdy oglądało się bajkę, rysunkowi chłopcy byli niemi, tak więc ciężko mi wyobrazić sobie ich głosy. I jakoś tak dziwnie jak mówią a nie wykonują gorączkowych gestów :P

"Nowe przygody Bolka i...

Czytałam to synkowi już tyle razy, ze powinien znać wszystko na pamięć. Czuje się, ze opowiadania są rożnego autorstwa i jedne są lepsze a inne słabsze. Ale nic to - 6 Latkowo to nie przeszkadza :) .... magia działa :)

Historie zamieszczone w tym zbiorze przepełnione są fantastyką i niesamowitością. Wciągają czytelników do świata, w którym Bolek i Lolek przeżywają przygody straszne, przerażające, fantastyczne ale i zabawne.

Bo jak można się źle bawić, gdy gra komputerowa potrafi cię wciągnąć do swojego świata i tylko od brata zależy czy wygrasz i czy się z niej wydostaniesz. Z drugiej strony zawsze możemy stanąć oko w oko z wiklinowym potworem na plaży, czy wędrować po nawiedzonym domu, a jakby tego było mało zawsze może odwiedzić nas sam hrabia Drakula.

Nowe Przygody Bolka i Lolka to wspaniała zabawa dla dużych i małych. Uwspółcześnione przygody sprawiają, że bohaterowie podążają z duchem czasu, niczego się nie boją i potrafią rozbawić wszystkich.

„Nowe przygody Bolka i Lolka” to tak naprawdę stare przygody „ubrane” w nowe ilustracje.

Jeśli mam być szczera, to o ile uwielbiam braci i zawarte w tej książce przygody, to jednak w przypadku ilustracji zdecydowanie bardziej odpowiadają mi te, które znalazły się w wydaniu z 2011r.

Sama książka świetna. Pełna humoru, przygód i niesamowitych wydarzeń.

Sama książka świetna. Pełna humoru, przygód i niesamowitych wydarzeń.

2079
2017

Pięknie ilustrowana i wydana książka z 10 opowiadaniami dla trochę starszych dzieci ze względu na niezbyt dopasowaną treść dla młodszych dzieci. Większość opowiadań jest ciekawa.

Przezabawne przygody bohaterów naszego dzieciństwa. Błyskotliwe poczucie humoru, można pośmiać się razem z dzieckiem. Bardzo polecam!

"przepis jest prosty dwóch znanych bohaterów..",
ale do tego warto by dołożyć jeszcze ciekawą treść, jakiś styl, dobry język, ..no jakoś niebardzo..

"przepis jest prosty dwóch znanych bohaterów..",

Ilustracje świetne, co do bajek mam mieszane odczucia. Ogólnie ciekawe i zabawne, z tym że dwie popsuły mi cały obraz książki... o wampirze i przerzutkach. Pierwsza za straszna dla kilkuletniego dzieciaka, druga to jakiś zapychacz, szkoda że na sam koniec książki. Resztę bajek polecam i pewnie jeszcze kilka razy przeczytam synkowi.

Najbardziej z książki zapadła mi w pamięć historia, w której Lolka zeżarł komputer hihihihi :)

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca