Zwiastun burzy

Bernard Cornwell Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Wojny Wikingów (tom 2) powieść historyczna
The Pale Horseman
2019-02-27
Amanda Bełdowska
Wikingowie wojowie Brytania upadek królestwa Amanda Bełdowska

Kolejna dobra część.

Cieszę się że pomimo braku emocji w pierwszym tomie zdecydowałem się sięgnąć po tom drugi.
Zwiastun burzy jest zdecydowanie bardziej dynamiczny, bardziej widowiskowy a i nasz bohater jakiś bliższy się wydaje. Jeżeli każdy następny tom będzie lepszy od poprzedniego to warto zasiąść do czytania...

Przeczytałam Zwiastun burzy jednym tchem. Dla fanów powieści historycznych jest to zdecydowanie obowiązkowa pozycja do przeczytania, ale sądzę, że pozostali czytelnicy również się nie zawiodą. Gorąco polecam!

Pełna opinia:

Po bitwie pod Cynuit Uhtred popada w niełaskę. Rozczarowany tym, że król nie potrafił docenić jego zwycięstwa nad Ubbą, wyrusza na łupieska wyprawę. Chce spłacić długi zaciągnięte przez ojca Mildrith.
Akcja książki kończy się zwycięską bitwą pod Ethandun.
Autor bardzo sugestywnie opisuje warunki życia w Anglii w 878 roku, opisuje stroje, uzbrojenie, pożywienie i zwyczaje,...

Świetna kontynuacja, ciekawie poprowadzona akcja! Interesujące opisy bitew i zatargów. Postać Sveina trafiona i ciekawie poprowadzona. Żal mi poległych, lecz tak musiało się stać. ;) Zacząłem już trzeci tom, wracam do czytania!

Druga część tej sagi za mną i z czystym sumieniem mogę przyznać, że nie odstawała ani trochę od pierwszej części.
Uwielbiam ten świat i każda wizja przedstawiana przez różnych pisarzy jest dla mnie swoistym orgazmem dla umysłu.
Bernard Cornwell jednakże rządzi bezwzględnie w tej dziedzinie :-)
Szczerze i gorąco polecam!!!

Na półkach: , , , ,

Druga część przygód Uhtreda bardziej mi przypadła do gustu. Jest tu więcej walki, rabunków i akcji. Fajnie pływało się razem z bohaterem po przybrzeżnych wodach Kornwalii, ciekawie była przedstawiona sytuacja króla, który jednak nie zaskarbił sobie mojej sympatii. Wątki romantyczne też całkiem udane. No i przede wszystkim jeszcze lepiej niż w pierwszej części oddany został...

Uwielbiam tę serię. Bardzo wciągająca akcja i ciekawie przeplatające się fakty historyczne (dodam że w szkole nienawidziłam historii ;) )

Drugi tom sagi Cornwella utrzymany na poziomie tomu pierwszego. Oby tak dalej. Seria ma już 11 tomów, mam nadzieję, że autor nie rozciągnie akcji w nieskończoność i nie zanudzi czytelników.

Ta część mnie zmęczyła.
Za dużo walki, krwi i nieustannego machania mieczem. Bohater też mniej mi przypadł do gustu. Wciąż jest to kawał dobrej opowieści ale niekoniecznie skierowany do mnie.

Dyskusje

1 002