Doktor Proktor i proszek pierdzioszek

Okładka książki Doktor Proktor i proszek pierdzioszek Jo Nesbø Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Doktor Proktor i proszek pierdzioszek
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Doktor Proktor (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
powieść norweska Iwona Zimnicka literatura skandynawska doktor Proktor

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Przeczytałam tą książeczkę mojemu synowi 5letniemu - jego opinia: arcydzieło ;-)

Przezabawna historia, pełna pomysłów "od czapy", które tylko dzieciaki mogą przyjąć tak wprost bez zahamowań, bo przecież "to takie normalne".
Dla dorosłego, czytającego dla dziecka, świetna odskocznia od wszelkich dorosłych i mądrych tematów.

Szacunek dla Jo Nesbo za jego pomysł!

Szacunek dla Jo Nesbo za jego...

bardzo dobra książka, dużo ciekawych wydarzeń, bardzo mi się podobała, polecam serdecznie :)

Wyzwanie czytelnicze LC na czerwiec - książka dla dzieci.

Książka napisana przez króla kryminałów.
Nie dla księżniczek, ale dla urwisów, dla dzieci z błyskiem w oku. Absurdalna, kosmiczna i komiczna. Dla tych, który uważają, że puszczanie bąków może być zabawne. Dla tych, którzy wierzą w przyjaźń i lojalność, codzienną odwagę, dla miłośników historii nie z tej ziemi oraz dla tych, których cieszy, gdy dobro i sprawiedliwość triumfują nad złem, łobuzami i złodziejami. Opowieść o mądrych i sprytnych dzieciakach, szalonym naukowcu i jego jeszcze bardziej szalonym naukowym eksperymencie.
Za sprawą pierdzioszka oraz proszku prykonautów nad całością unosi się aura i zapach bąków - pryków - pierdów, co prawdopodobnie będzie bawić młodych czytelników i być może uczyni czytanie atrakcyjnym zajęciem.
Doceniam pomysłowość autora i rozumiem, czemu dzieciom może podobać się ta lekko głupawa, ale sprytna i zabawna opowieść. Mnie bawiła trochę mniej, choć nie było źle, ale nie ma co kryć, to opowieść nie dla mnie, tylko dla młodego pokolenia. Choć przecież są autorzy, którzy potrafią tworzyć taką literaturę dziecięcą, że sprawia ona radość i małym, i dużym, jak choćby moje ukochane „Małe Licho”.
Kolejną część przeczytam, żeby sprawdzić jak też autor radzi sobie bez puszczania bąków, czy nadal jest zabawnie i niestandardowo. A swoją drogą ciekawe, czy na sławnego detektywa Harry'ego H. w dzieciństwie nie wołano: Bulek?

Wyzwanie czytelnicze LC na czerwiec - książka dla dzieci.

Książka napisana przez króla kryminałów.

Obiecałem sobie ostatnio zrobić przerwę od kryminału i… Wziąłem się za Nesbo ;-) ale, ale, Nesbo, którego nie znałem :-) Już dawno planowałem kupić dzieciom jakiegoś doktora Proktora, ale nie ma tak, że tata nie przeczyta :-)
Ależ mi się podobało! Świetnie napisane, z humorem! Wiem, że to nie jest pierwsza część, ale to chyba w niczym nie przeszkadza :-)
Odwołując się nieco do słów Bulka, co z tym zrobimy?
Już teraz wiem, że kolejne tomy będą czytane! :-)

Odwołując się nieco...

Do tej pory nie wiedziałam, że Nesbo pisze książki dla dzieci. I to, jak pisze!
„Doktor Proktor i proszek pierdzioszek” rozwalił mnie na łopatki.
No bo spróbuj wymówić sam tytuł i chociażby się nie uśmiechnąć.
A to dopiero początek. Płakałam ze śmiechu, przysięgam, że łzy ciekły mi po policzkach i nie mogłam czytać!
Dzwoniłam do męża i przez telefon czytałam mu fragmenty książki! Syn zaśmiewał się razem ze mną/ze mnie, sama nie wiem do końca 🙈

A głównego bohatera Bulka adoptowałabym! Tak zdystansowanego, ironicznego, inteligentnego rudzielca pokochałabym, jak swoje!

Do tej pory nie wiedziałam, że Nesbo pisze książki dla dzieci. I to, jak pisze!
„Doktor Proktor i proszek pierdzioszek” rozwalił mnie na łopatki.
No bo spróbuj wymówić sam tytuł i chociażby się nie uśmiechnąć.
Dzwoniłam do męża i przez telefon czytałam mu...

"Bo nawet kiedy się najecie zielonych jabłek i wydaje wam się, że właśnie puściliście najgłośniejszego bąka, jakiego kiedykolwiek komukolwiek udało się puścić, to jest on jedynie leciutkim wiaterkiem w porównaniu z najłagodniejszym perkotaniem wywołanym przez Proszek Pierdzioszek Doktora Proktora."

Doktor Proktor.
Bulek.
Lisa.
I proszek, który na zawsze zmieni ich życie.
Gdy pewnego dnia na ulicę Armatnią wprowadza się malutki chłopiec z rudą czypryną, Lisa nie przeczuwa tego, że odnajdzie w nim przyjaciela. Przyjaciela, z którym przeżyje wiele niezwykłych, i często, niebezpiecznych przygód.
Pierwsza z nich czeka na nich tuż za rogiem, w domku Doktora Proktora, a raczej w jego piwnicy.
Tam właśnie zostanie odkryty tajemniczy proszek.. na prykanie!
A to odkrycie będzie początkiem niesamowitych perypetii tej trójki!
Jeśli jesteście ciekawi do czego można wykorzystać wynalazek Doktora Proktora to koniecznie przeczytajcie tę książkę!
Ostrzegam: będzie wybuchowo!
Momentami śmiesznie, momentami strasznie.
A na koniec? Na koniec: grzmotnie!
I to nie raz!

Ja, co prawda, mam zastój czytelniczy, ale z chłopcami nie odpuszczamy i czytamy codziennie ❤️
Na tę książkę Jo Nesbo miałam chęć od dawna! Jakie są moje wrażenia?
Zdecydowanie pozytywne, choć niektóre opisy musieliśmy pominąć, bo były trochę zbyt drastyczne dla młodszego, 6-cio latka. Jestem pewna, że sięgniemy po inne części z tej serii.
A wy? Znacie przygody Doktora Proktora?

#jako_taka_matka

Doktor Proktor.
Bulek.
Lisa.
I proszek, który na zawsze zmieni ich...

Super opowieść o przyjaźni. Polecam rodzicom do przeczytania dzieciom

Super opowieść o przyjaźni. Polecam rodzicom do przeczytania dzieciom

wartka akcja, lekkie pióro i dowcipny styl: tak, ta książka spodoba się dzieciom, ale nie tylko im ;-)

uwielbiam wszystkie książki Z Doktorem Proktorem

uwielbiam wszystkie książki Z Doktorem Proktorem

1995

Absurdalne pomysły i przygody dwójki przyjaciół i szalonego doktora fajna historia.

• 2019
  • 2022