Zagadka zaginionej kamei

Okładka książki Zagadka zaginionej kamei
Marta Guzowska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Detektywi z Tajemniczej 5 (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Detektywi z Tajemniczej 5 (tom 1)
Nasza Księgarnia
2018-03-14
2018-03-14
literatura polska Agata Raczyńska

Okładka książki Wróżka, która widziała za dużo Marta Guzowska, Leszek Talko
Ocena 8,0
Wróżka, która ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Kobieta, która kochała legwana Marta Guzowska, Leszek Talko
Ocena 7,3
Kobieta, która... Marta Guzowska, Les...

Lubicie biżuterię? A wiecie, co to jest kamea. Przyznam szczerze, że nie miałam pojęcia, iż ta owalna, pięknie zdobiona, rzeźbiona ozdoba, znana już w starożytności nosi tę właśnie nazwę. Jak widać człowiek uczy się całe życie, nawet z książek dla dzieci 😂
Poznaliśmy już 3 części serii "Detektywi z Tajemniczej 5". Były to "Zagadka grobu wampira", "Zagadka zbuntowanego robota" i "Zagadka ducha Chopina". Teraz, dzięki bibliotece, która uzupełniła księgozbiór o kolejne tomy, mamy okazję przeczytać pierwszy pt. "Zagadka zaginionej kamei". To właśnie w nim dowiadujemy się, jak Piotrek i jego siostra Jagoda poznali Ankę, a także stajemy się obserwatorami ich pierwszego śledztwa. Jak się okazuje nawet odwiedzając babcię można trafić na sprawę detektywistyczną, bowiem z jej mieszkania znika rodzinna pamiątka - właśnie KAMEA, będąca kopią ozdoby księżnej Izabeli Czartoryskiej.
Kto mógł ją zabrać? Tego dnia babcię oprócz wnuków z Anką odwiedzili tylko: sąsiadka, listonosz i pan, który miał naprawić dekoder.
Tak, jak pisałam w recenzji wspomnianych wyżej tytułów, ten również jest napisany fajnym stylem, przez co trudno oderwać się od czytania. Zawiera zagadki pozwalające samemu wpaść na trop, a dzięki pytaniom zadawanym przez Jagę pozwala zrozumieć dzieciom niezrozumiałe zwroty. Zaznajamia je także z historią. Przed synem "Zagadka królowej myszy" i "Zagadka mazurskiej mumii". Czyta je naprawdę szybko, więc recenzja niebawem.

Świetna książka dla dziecka, oparta nieco na formie gamebooka - każdy rozdział kończy się miniquizem, a rozwiązaniem jest początek następnego rozdziału. Nie trzeba więc czekać na odpowiedź do końca fabuły. Fabuła! Mądra, intrygująca i ciekawa!
Bardzo dobra pozycja dla dziecka lubiącego detektywistyczne książki. Jeśli lubi opowiadania o Lassem i Mai, "Detektywi z Tajemniczej 5" powinny również przypaść do gustu - mnie podobają się nawet bardziej, przez to właśnie, że są te quizy. Naprawdę super!

Więcej na:

TRZYMA W NAPIĘCIU 👏🏻👏🏻🎧📖 POLECAM FANOM I FANKOM ZAGADEK DETEKTYWISTYCZNYCH. MARTA GUZOWSKA ZADAJE PYTANIA PRAWIE PO KAŻDYM ROZDZIALE. 📖🎧👏🏻👏🏻🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️
DONATA CIEŚLIK POTRAFI PRZENIEŚĆ W INNY ŚWIAT💞💚☺😂 POLECAM FANOM I FANKOM ZAGADEK DETEKTYWISTYCZNYCH🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️👏🏻🎧📖

Jeśli Wasze dzieci lubią rozwiązywać zagadki i wcielać się w rolę detektywa to seria książek Marty Guzowskiej jest wprost idealną propozycją dla nich. Zapewniam Was, że podczas czytania stracą poczucie czasu.😊
Pierwsza część serii Detektywi z Tajemniczej 5 zagadka zaginionej kamei pochłonęła moją dziesięcioletnią córkę do reszty. Została przeczytana w ciągu 2 dni. Książka opowiada o przygodach Piotrka, jego siostry Jagi oraz przyjaciółki Anki. Kompanem ich przygód jest oswojony szczur Szerlock. Dzięki uporowi i dociekliwości głównych bohaterów udaje im się rozwiązać zagadkę zaginięcia broszki z podobizną Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zabawna historia ukazuje przebieg śledztwa małych detektywów. Mały czytelnik dzięki pytaniom zawartym w książce również ma możlwość podejęcia próby rozwikłania zagadki i świetnie się przy tym bawi. Tekst został wzbogacony ilustracjami, które pozwalają rozwinąć wyobraźnię dzieci, a duża i czytelna czcionka ułatwia samodzielne czytanie. Nam książka bardzo przypadła do gustu.

Książkę polecamy wszystkim małym i dużym fanom zagadek kryminalnych. Jest to świetna propozycja na prezent, która dostarczy małym czytelnikom wiele radości podczas rozwiązywania zagadki.

Fajna seria dla dzieci, moje dzieci zainteresowały się czytaniem. Jako rodzic polecam !!!!

Ciekawa seria książek dla młodych poszukiwaczy przygód i zagadek. Książka skłania do logicznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania zagadki wraz z bohaterami. Książka ma walor edukacyjny i wprowadza dzieciaki w świat dziedzictwa kulturowego. W pierwszej części mamy do czynienia z kopią ozdoby Księżnej Czartoryskiej. Ma ładne ilustracji, które przeplatają tekst czyniąc go jeszcze ciekawszym.

Pierwszy tom świetnej serii detektywistycznej. Marta Guzowska potrafi stworzyć doskonałe kryminały nawet dla młodych czytelników. Książka składnia dzieci do logicznego myślenia, a dzieci aktywnie biorą udział w rozwiązywaniu zagadki.

Detektywistyczna seria dla dzieci- pełna przygód i zagadek, które czytelnicy rozwiązują razem z bohaterami. Świetny sposób na rozwinięcie u dzieci zdolności logicznego myślenia i łączenia faktów poprzez miło spędzony czas przy czytaniu. Polecam!

Pierwszy tom serii detektywistycznej "Detektywi z Tajemniczej 5". Książka pełna przygód, napisana lekkim językiem, dzieciakom świetnie się ją czyta. W dodatku ma fajne ilustracje.

Fajna, ale były lepsze książki z tej serii

Fajna, ale były lepsze książki z tej serii

Dodaj cytat z książki Zagadka zaginionej kamei