# to o nas

Novae Res
to o nas tinder miłość seks
literatura obyczajowa, romans
to o nas tinder miłość seks

W porządku się czyta. Wywołuje delikatny strach, ze względu na to jak dobitnie obrazuje współczesne realia. Polecam do przeczytania na wolny wieczór :)

Straszny badziew, mam ochotę użyć jako rozpałki do kominka. Żarty i sytuacje wyjęte żywcem z filmów Vegi.

Całkiem ciekawy opis naszego społeczeństwa czasów socialmediów. Trochę przekorolowany, czasem zabawny, czasem smutny, często stereotypowy. Niezła pozycja

Za każdym razem, kiedy czytam książki Piotra C. cieszę się, że nie mieszkam w Warszawie.
Mamy tutaj znowu uniwersalny motyw przewodni książek tegoż autora, czyli znajomości na jeden raz, lambadziary z pubów i dyskotek i całą rzeszę nieszczęśliwych pozerów, którzy próbują przekonać siebie nawzajem, jakie to mają szczęśliwe i bogate życie, a tak naprawdę, w którymś momencie...

W jakim celu powstała ta książka ?
Czytałam poprzednie Piotra C i były okej.
Ta jest straszna, po prostu straszna, a czytana w audiobooku przez Julię Kamińską sprawiła, że krwawiły mi uszy.

Przyznam, że głośno się śmiałam przy niektórych scenach, choć w książce nie o sam humor chodzi, ma też głębsze przesłanie mimo pozorów lekkiej rozrywki. Michał Mikołajczak bardzo dobrze oddaje dekadencki nastrój głównego bohatera, niestety interpretacja Julii Kamińskiej, która czyta z zaśpiewem bez względu na treść, zupełnie mi nie odpowiada.

Całkiem dobrze się bawiłam.

nigdy nie sądziłam, że książkę przesiąkniętą seksem i tanimi podrywami w barze uznam za dobrą. sama jestem w szoku, ale totalnie na serio - bawiłam się świetnie

Czyta się lekko, szybko. I nieco nudno. Właściwie ostatnie kilkadziesiąt stron opowiada jakąś historię a cała reszta to temat sexu bez jakiegoś większego morału - jak i w poprzednich książkach Piotra. Ciężko jest mi wydać opinie, gdyż książka nie wzbudziła we mnie właściwie żadnych emocji - ani dobrych, ani złych. Niemniej - fajna, lekka lektura na zimowe wieczory.

Książka ma swoje momenty, kiedy Piotr C., równie zgrabnie jak na swoim blogu, diagnozuje pokolenie Milenialsów, ich tęsknoty i lęki. Sama fabuła jest momentami przerysowana, jest dużo seksu i sucharów, które niby mają przełamać poważniejsze wątki, ale koniec końców je całkiem osłabiają. Parę razy się zaśmiałam, ale częściej miałam wrażenie, że humor jest wymuszony....

Dyskusje

1 529