# to o nas

Okładka książki # to o nas
Piotr C. Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2018-10-31
2018-10-31
to o nas tinder miłość seks

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Piotr C - #No o nas
5/10

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony mocny humor, cięty język i nowoczesne postacie. Z drugiej jednak brak czegoś co by przywiązało do siebie czytelnika. Wielokrotnie w książce pojawiały się nazwy własne produktów. Główny bohater nie mógł powiedzieć, że używa suszarki do włosów. Musiał konkretnie podać model i jej dodatkowe funkcje, które sprawiają że jest tak wyjątkowa. I na prawdę na suszarce to się nie kończy... To pierwsze co mnie odrzuciło ale mimo to brnęłam w historię dalej.
I dalej wciąż żarty, wyuzdane teksty, humor który może niektórych obrażać. Pokazywanie kobiet wyłącznie jako worki na spermę, humor, alkohol, gry, życie i tak w kółko. Gdy w końcu dochodzi do tego czego się oczekuje przez całą historie.... wtedy książka się kończy. Ale może to i lepiej?

Nie jestem ani na tak ani na nie. Bez szału, bez zobowiązań ale z humorem i luźnym podejściem. Jeśli choć raz się zastanawiałeś_aś nad przeczytaniem tego tytułu to po prostu to zrób!

Piotr C - #No o nas
5/10

Napiszę tak...
"Pokolenie Ikea" bawiło do łez. Kontynuacja "Kobiety" również.
A potem "Brud" to już, jak to się mówi, "toczenie się po równi pochyłej w dół" ;)
Z kolei "#To o nas"... meeeeh.

Napiszę tak...
"Pokolenie Ikea" bawiło do łez. Kontynuacja "Kobiety" również.
Z kolei "#To o nas"... meeeeh.

Urzekło mnie zakończenie

Urzekło mnie zakończenie

Najgorsza z jego książek. Szkoda, bo poprzednie były dość przyjemną lekturą - a tu grafomaństwo do sześcianu.

Jak każda z książek Piotra C "To o nas" bardzo mi się podobała. Lubię te historie, to nie są książki o czymś konkretnym, to są książki o życiu. Wycinek z życia Krzyśka i Agaty.
Ciekawi mnie czy to ten sam Krzysiek co występował w którejś z innych książek Piotra C. Tamten nie wychodził na ulice tylko jeździl z parkingu podziemnego na inny parking podziemny. W tej książce występuje jeszcze jedna postać, której pseudonim był użyty chyba w innej historii, ale słuchałam audiobooka za każdym razem i nie jestem pewna czy dobrze uslyszalam.
Polecam.

Ciekawe przedstawienie czasów kiedy seks przesłania miłość, kiedy ważniejsze jest dla ludzi foto na Instagramie niż to jacy ludzie naprawdę są. nie wiem ale od kiedy przeczytałam Solistę wyraźnie ciągnie mnie do książek Piotra C. Polecam

Najlepsza z książek Piotra C.

Najlepsza z książek Piotra C.

Historia o współczesnych 30latkach, którzy robią karierę, bardzo dużo przeklinają a jeszcze więcej piją, sex traktują bardzo konsumpcyjnie, a wszystko dlatego, że jednak jażdy z nich szuka tej prawdziwej miłości.
Prawdziwe, ale też trochę przesadzone.
Pomimo pokaźnej objętości, książkę czyta się dość szybko, Piotr C ma lekką rękę do pisania.

Prawdziwe, ale też trochę przesadzone.

Dowiedziałam się dzisiaj, że „Pokolenie IKEA” będzie miało ekranizację. Co prawda akurat tej książki Piotra C. nie czytałam, jednak kilka dni temu udało mi się skończyć „# To o nas” i przez to odczułam nagłą potrzebę ostrzeżenia was. Ostrzeżenia przed potwornym grafomaństwem i płytką opowieścią o płytkich ludziach.
Zamysł rozumiem i go poniekąd doceniam, jednak wykonanie spowodowało, że nie potrafię pozostawić tej historii bez komentarza.
Całość przeznaczona jest raczej dla koneserów humoru kloacznego, bo inaczej go nazwać nie mogę. W książce Piotra C. najśmieszniejsze, flagowe gagi dotyczą spraw łóżkowych i fekaliów - raz jest to erekcja podczas badania prostaty, drugi raz rozcięty napletek po zbyt intensywnym seksie, a jeszcze w innej sytuacji środki przeczyszczającące wsypane w ogromnych ilościach do kawy swojego niedoszłego kochanka...
Czy przedstawienie pewnej grupy społecznej musiało odbyć się akurat w taki sposób? Bo te kilka nieco poważniejszych fragmentów nie tworzyło balansu pomiędzy "komedią" a dramatem obyczajowym. Wręcz przeciwnie. Wywoływały one u mnie żal z powodu kompletnie zmarnowanego potencjału. Były zarysowane bardzo słabo i nieszczególnie wpływały na zachowania bohaterów. Miały przedstawiać dramatyczną samotność osób po trzydziestce, a budziły wyłącznie chwilową litość. Litość mijającą po około dwóch stronach, bo statystycznie tyle trwa, aż którąś z postaci ponownie nachodzi chcica i ochota na dziki, wyuzdany seks.
Autor ma niewątpliwie lekkie pióro, jednak wykorzystuje je do tworzenia obrzydliwych, seksistowskich i przepełnionych szkodliwymi stereotypami książek. A chyba nie tak to powinno wyglądać.

I to niby jedna z jego lepszych książek...

Zamysł rozumiem i go poniekąd doceniam, jednak wykonanie...

Autor jest dobrym obserwatorem świata wielkiego miasta, dość celnie opisuje trudności obecnych 30 latków w nawiązywaniu głębszych relacji międzyludzkich. Język powieści jest faktycznie wulgarny, ale pasuje on do bohaterów. Pojawiło się kilka zabawnych momentów. Książkę czyta się stosunkowo szybko, jednak mogłaby być trochę krótsza, druga połowa dłużyła się, ciągłe kręcenie się wokół tematu alkoholu i przygodnych stosunków seksualnych znużyło mnie. Raczej nie sięgnę po inne pozycje tego autora, taka tematyka nie jest dla mnie wystarczająco ciekawa.