Żniwa zła

Robert Galbraith Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Cormoran Strike (tom 3) Seria: Kolekcja 70 lat Empik kryminał, sensacja, thriller
Career of Evil
Anna Gralak
Wydawnictwo Dolnośląskie
angielski kryminał Cormoran Strike detektyw kryminał literatura angielska śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Career of Evil
Cormoran Strike (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Gralak
Kolekcja 70 lat Empik
Inne

Super wraca się do Londynu, Camerona i Robin. Tak jak pisałem o poprzednim tomie seria robi się bardziej obyczajowa niż kryminalna. Bardziej ciekawią Nas losy głównych bohaterów niż czy złapią mordercę. Niestety jak dla mnie książka jest zdecydowanie przeciągnięta choć już czytam kolejny tom ;-)

Mocne 7,5. Dobrze się czyta, wciąga. Lubię Robin i Cormorana.

Książka może się podobać. na dowód tego pozwolę sobie zacytować opis wydawcy z którym całkowicie się zgadzam, że to" piekielnie zmyślny kryminał , ale też wciągająca historia mężczyzny i kobiety, którzy znaleźli się na rozdrożu w życiu zawodowym i prywatnym".

To fajna powieść detektywistyczna. Prywatni detektywi, których osobiście bardzo polubiłam za ich wzajemne relacje,...

Pod względem wciągnięcia czytelnika w świat bohaterów "Żniwa zła" wypadają lepiej od pierwszych dwóch części. Podobało mi się, że stosunki między Robin i Cormoranem cały czas się rozwijają i zmieniają, a zbrodnia stała się bardziej brutalna. Jednak mam wrażenie, że relacja głównych bohaterów stała się głównym tematem tej części a sama zbrodnia została sprowadzona do tła.

Kryminalnie nic specjalnego ale wątek obyczajowy, wątek relacji głównych bohaterów cudo!

Świetny kryminał, fabuła mistrzowsko rozegrana, interesujaca współpraca detektywistycznego duetu. Zachwyca mnie to, w jaki sposób autorka przedstawia myśli i uczucia bohaterow, ich dążenie do rozwikłania nurtujacych problemow, nie tylko zawodowych. I ta determinacja, by ująć sprawcę...

Kolejny audiobook w świetnej interpretacji Macieja Stuhra - słuchanie go to czysta przyjemność!
Niestety, ta część przygód detektywa Cormorana Strike'a jest chyba najsłabsza. Od początku detektyw ma kilku podejrzanych i podąża ich tropem, ale tropy te zaczynają się mi czytelnikowi/słuchaczowi mylić i w sumie straciłem zainteresowanie rozwiązaniem zagadki. Na szczęście...

Seryjny morderca podąża tropem Robin. Czy asystentka wpadnie w końcu w ramiona detektywa...? Polecam

Intryga chyba najciekawsza póki co w tej serii. Zakończenie okazało się ciekawe choć... mało wymyślne/przekombinowane. No i można się w tym tomie ciekawych rzeczy o bohaterach dowiedzieć.

Może troche słabsza niż dwa poprzednie tomy, ale Maciej Stuhr jako lektor tworzy taką atmosferę tajemniczości i niezwykłości, że nie można się oderwać.

Dyskusje

4 909