No dno po prostu jest Polska

Okładka książki No dno po prostu jest Polska
Adam Leszczyński Wydawnictwo: W.A.B. reportaż
reportaż
W.A.B.
2017-11-22
2017-11-22
Polacy ojczyzna Polska

więcej Więcej

Warta uwagi. Trudno się czyta, powoli, momentami jest nudna. Nie przepadam za takimi książkami, ale było warto.

Bardzo przesadzona książka, wstyd że autor taki szmelc napisał. Obiektywnie patrząc porównuje Pan Polskę do krai zachodnich nie zwracając w ogóle uwagi na inną historię, Polska jest ofiarą. I głęboko zakorzenione cechy mają związek z sytuacji w jakiej była Polska w historii.

Styl pracy magisterskiej polegającej na analizie tekstów. Ale bardzo dobrej pracy magisterskiej, którą czyta się z zainteresowaniem. Jestem pod wrażeniem różnorodności wybranych tekstów.

Pomysł dobry, ale wykonanie nie do końca mnie przekonało. W pewnym momencie wręcz wymęczyłam tą książkę, żeby tylko skończyć. Nie wiem dokładnie na czym polega problem, ale niestety zawiodłam się troszkę.

Książka na pewno jest warta przeczytania. Bardzo negatywne zdanie o Polsce i Polakach jest z różnych powodów wpisane w naszą tożsamość narodową. Żyjemy w lekko schizofrenicznym społeczeństwie. Albo jesteśmy najgorsi albo najlepsi na świecie, nie ma innych możliwości.

Dobra książka mówiąca ogólnie o stereotypie jaki Polacy tworzą na swój temat, na podstawie wielu przykładów z dzieł literatury zarówno danwej jak i dzisiejszej.

Świetna książka. Bardzo daje do myślenia o nas samych.

Strzał prosto między oczy.Celny.
A najlepsze podsumowanie znajduje się na str 264: "A zatem: im gorsze mniemanie mają Polacy o sobie jako zbiorowości, tym gorzej czują się sami ze sobą w zupełnie prywatnym życiu i tym bardziej skłonni są, jako wspólnota, do agresywnych zachowań.

Adam Leszczyński w swojej książce "No dno po prostu jest Polska" pokazuje co my Polacy sądzimy o sobie samych i stara się zbadać przyczyny takiej a nie innej oceny. Z przedstawionych w książce zapisków pochodzących z pamiętników, listów czy wypowiedzi z for internetowych wyłania się negatywny obraz Polaków. Cechy pozytywne, które Polacy przypisują sobie jako narodowi w...

Bardzo dobra książka mówiąca o nas - Polakach, jak się postrzegamy. Wady i zalety nie zawsze mogą nam się podobać, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że większość z nich towarzyszy nam od lat, wieków. Bardzo cenny jest rozdział poświęcony osobie Bolesława Prusa, którego publicystyka za wyjątkiem lektur nie jest taka popularna. A przecież jego spostrzeżenia wydają się...

• 2021
  • 2018