Oprogramowanie łatwe w utrzymaniu. Pisz kod podatny na przyszłe zmiany

Okładka książki Oprogramowanie łatwe w utrzymaniu. Pisz kod podatny na przyszłe zmiany Joost Visser
Joost Visser Wydawnictwo: Helion technika
technika
Building Maintainable Software, Java Edition: Ten Guidelines for Future-Proof Code
Helion
2016-12-06
2016-12-06
Łukasz Suma
informatyka java programowanie kod

Okładka książki Building Software Teams. Ten Best Practices for Effective Software Development Wijnholds Gijs, Rigal Sylvan, Joost Visser
Building Softw... Wijnholds Gijs, Rig...
Okładka książki Building Maintainable Software, C# Edition. Ten Guidelines for Future-Proof Code Wijnholds Gijs, Rigal Sylvan, Joost Visser
Building Maint... Wijnholds Gijs, Rig...

"Oprogramowanie łatwe w utrzymaniu. Pisz kod podatny na przyszłe zmiany" autorstwa Joosta Vissera to znakomita lektura dla każdego programisty, który dąży do tworzenia kodu, który nie tylko działa efektywnie teraz, ale także jest elastyczny i łatwy do utrzymania w przyszłości.

Visser w przystępny sposób prezentuje praktyki programistyczne, które prowadzą do stworzenia oprogramowania odpornego na zmiany. Skupia się nie tylko na samej implementacji, ale również na architekturze systemu i projektowaniu, co czyni książkę kompleksowym przewodnikiem dla programistów na różnych poziomach zaawansowania.

Dla mnie osobiście, "Oprogramowanie łatwe w utrzymaniu" stało się cennym źródłem wiedzy. Książka ta pomogła mi zrozumieć, dlaczego pewne praktyki projektowe są istotne dla długoterminowej stabilności i elastyczności systemu. Praktyczne przykłady oraz porady autora są bezcenne, zwłaszcza dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności programistyczne i tworzyć wysokiej jakości oprogramowanie.

Joost Visser doskonale łączy teorię z praktyką, co sprawia, że ta książka jest nie tylko inspirująca, ale także konkretnie pomocna w poprawie jakości kodu i umiejętności programistycznych. To zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdego, kto dba o jakość i trwałość swojego kodu.

Świetna książka o zasadach pisania oprogramowania. Nie skupia się na milionie różnych, skomplikowanych (i często bezużytecznych zasad),tylko na 10 podstawowych, najczęściej i najłatwiej stosowanych. Każdy rozdział jest podzielony na proste i zrozumiałe części (fajnie, że jest też zawsze paragraf o obiekcjach w stosowaniu danej zasady). Bardzo rzetelne podejście do tematu. Pewnie dla zawodowców pozycja trywialna, ale dla początkujących, czy średnio-zaawansowanych, może być bardzo przydatna.

• Informatyka
  • 2020 - przeczytane
  • Praca - programowanie
  • Informatyczne

Dodaj cytat z książki Oprogramowanie łatwe w utrzymaniu. Pisz kod podatny na przyszłe zmiany