Światło między oceanami

literatura piękna
2016-10-26
Anna Dobrzańska
małżeństwo literatura australijska

Literatura piękna. Piękna i okrutna. Historia dwojga ludzi - Toma i Isabell, latarnika i jego żony, którzy mieszkając na niewielkiej wysepce Janus Rock marzyli tylko o dziecku. Nie było jednak im dane zostać rodzicami mimo prób, każda ciąża kończyła się poronieniem. I właśnie wtedy, dwa tygodnie po ostatnim poronieniu do brzegu Janus Rock przybiła łódź z martwym mężczyzną i...

Wiem, że historia dwójki ludzi, którzy pragną dziecka jest trochę oklepana ale sposób w jaki zostało to opowiedziane bardzo przypadł mi do gustu. Czytając książkę przeżywałam każdą emocję Isabel i niejednokrotnie wzruszałam się do łez. Polecam serdecznie.

"Światło między oceanami" jest to książka, która dość długo czekała na półeczce na swoją kolej i pewnie jeszcze by czekała gdyby nie #akcjaeliminacja organizowaną przez @angelsx_book 😍 już kocham ta akcje. Książkę na maj wybrała mi @zakreconaa_19 😉 dziękuję pięknie za ten wybór 🤩
A co myślę o książce? Jest to piękna, wzruszająca historia. Styl pisania bardzo mi się...

Książka świetna, jak dla mnie bardzo smutna. Na pewno zostanie długo w mojej pamięci. Mogę ją polecić z czystym sumieniem

Fenomenalna książka. Cała fabuła niebanalna, zaskakująca. Jak dla mnie to bardzo poruszająca i emocjonalna historia. Cała książka bardzo mi się podobała.

Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu spokój i pozwalają pokonać upiory przeszłości.
Los wystawia ich jednak na ciężką...

Bardzo poruszająca historia. Sklania do refleksji, jak okrutne potrafi być życie...

Książka "Światło między oceanami" to opowieść dwojga dobrych ludzi, którzy podejmują złą decyzję od której nie ma później odwrotu.

Piękna opowieść o niszczącej sile miłości. Ta pozycja poruszyła moje serce i wciąż jest mi bliska. Wzruszająca historia nieszczęśliwych losów małżeństwa, mieszkającego na wyspie. Temat książki jest niezwykle ciekawy, problem poruszony w książce jest prawdopodobny, co pozwala na lepsze wczucie się w opowieść. Przede wszystkim urzekła mnie nieskończona miłość, wręcz...

Na początku ciężko było mi się wciągnąć w losy bohaterów ale im dalej tym ciekawiej. Bardzo wzruszająca i piękna książka. Na koniec łzy same napływały do oczu.

Dyskusje

6 507