Światło między oceanami

Data 1. wydania:
2013-04-02
Anna Dobrzańska
małżeństwo literatura australijska

Bo w życiu bywają sytuacje, z których nie ma dobrego wyjścia i ta książka doskonale to ukazuje...

Piękna opowieść o skomplikowanych relacjach.

Piękna opowieść o skomplikowanych relacjach.

Czasami nasze decyzje kształtują nasze życie. Przecież zawsze pragniemy podjąć najlepsza z możliwych. Wspaniała historia o konsekwencjach podjętych decyzji. Polecam

Jedna z lepszych książek jaką czytałam. Napisana tak że pochłania się ją jednym tchem, jednak nie porusza lekkich tematów, daje dużo do myślenia.

Dobra lektura. Wiemy co się wydarzy, ale interesują nas detale, które doprowadzą do kulminacyjnego wydarzenia, dlatego czyta się to przyjemnie. Natomiast po nieuniknionym z zapartym tchem czeka się na finał tych wydarzeń. Pewnie większość czytelników, obeznanych w tego typu utworach, przewidziało zakończenie, ale dla mnie było ono zaskoczeniem.

Ciężka i smutna powieść. Z jednej strony postawa Isabel i Toma wydaje się być zrozumiała, ponieważ dziecko znalezione w łodzi musiało być darem dla nich od Boga, natomiast z drugiej strony dlaczego nie doszli do ugody, że dziewczynka ma rodzinę, która na nią czeka i z pewnością nie zostanie sama? Po obejrzeniu kilkukrotnie filmu i przeczytaniu książki wciąż targają mną dziwne emocje... raz czuję niechęć, a zaraz potem zrozumienie. Główny bohater jest "światłem", który w pewny sposób daje sygnały jest pośrednikiem, mediatorem "między ocenami" czyli między matkami Isabel i Hannah. Nie znajduje się tylko po jednej stronie.

Ciekawa historia, dobrze się czyta. Moim zdaniem momentami za dużo opisów. Myślę, że książka mogłaby być zdecydowanie krótsza. Trochę nudził mnie początek ale później się rozkręciło. Polecam

Przeciętny dramat o losach pary, która starała się o dziecko mieszkając na jednej z australijskich wysp oddalonej od cywilizacji. Było kilka nudniejszych momentów, ale ogólne czytało się dobrze i były też momenty zaskoczenia. Dla niektórych książka ta może być ciężką pozycją, ze względu na tematy w niej poruszoną.

Jedna z lepszych dramatów z jakimi miałam okazje się spotkać. Książkę czyta się lekko , posiada dużo fragmentów skłaniających do refleksji. Dość dobrze nakreślone postacie i ich uczucia pozwalają na zrozumienie dokonanych przez nich ciężkich wyborów . Gorąco polecam

Od kiedy książka ta została wydana, miałam wielką ochotę ją przeczytać i, prawdę mówiąc, nie wiem dlaczego. Może to morze mnie ciągnęło, latarnia morska, nie wiem... I wreszcie przyszła na nią pora. Zupełnie nie wiem po co i czego się po niej spodziewałam. Czekałam na klimat, a trafiło się zwyczajne czytadło, dość nijakie, z historią, która miała grać na emocjach, ale nawet to się nie udało. Napisana jest zwyczajnie prosto, opowieść wydaje się banalna i przewidywalna. Czegoś tu zabrakło. Polotu, energii, pomysłu, nie wiem. Mam wrażenie, że ta książka jest pusta w środku. Chociaż tytuł ma ładny.