Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 36.00 zł

literatura piękna
2016-10-26
Anna Dobrzańska
małżeństwo literatura australijska

"Światło między oceanami" M.L.Stedman to niebanalna, poruszająca historia, która wzrusza, otwiera i daje do myślenia.
Jest 1920 rok. Tom Sherbourne, Australijczyk, jest weteranem i bohaterem I wojny światowej. By uciec od trudnej historii rodzinnej i koszmarów wojennych zatrudnia się jako latarnik na odległej, cieszącej się złą sławą wysepce Janus Rock. Niebawem dołącza do...

Przeczytałam książkę drugi raz, przyjemnie było ją sobie odświeżyć po trzech latach. Gdy po nią sięgałam, pomyślałam, że nietrudno będzie dokonać wyboru - czyją stronę wybrać i dlaczego? Toma, który walczył z wyrzutami sumienia? Isabel, która pragnęła zostać matką? I która tak dobrze i szybko odnalazła się w tej roli? Czy Hannah, która nie mogła zapomnieć o stracie męża i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

#swiatlomiedzyoceanami to poruszająca historia pełna skrajnych emocji i uczuć: miłości, samotności, szczęścia, bólu, straty i złych decyzji podjętych przez dobrych ludzi. Historia Toma i Isabel to opowieść o niszczycielskiej sile niewłaściwych wyborów, o wizji szczęścia z którego po tylu latach cierpienia tak ciężko jest zrezygnować. W książce znajdziemy prawdziwy obraz...

Ta historia mogłaby zdarzyć się naprawdę, a jej bohaterów moglibyśmy spotkać na ulicy. Każdy ma swój punkt widzenia i uważa, że podjęte przez niego decyzje są słuszne. Nie ma podziału na dobrych i złych, są tylko zwykli ludzie. I jest kłamstwo, które powtórzone zbyt wiele razy zaczyna mylić się z prawdą. Wtedy wydaje się, że nie ma już odwrotu.
Zbytnie skupienie na...

Ciekawa, choć smutna historia.

Lubię literaturę, w której pokazana jest dana sytuacja/stanowisko z kilku różnych perspektyw.
W tej powieści jest to zrobione wręcz doskonale! Z perspektywy Toma i Isabel, z perspektywy matki dziecka, a na koniec z perspektywy samego dziecka.
Piękna historia, dramatyczna i, co ciekawe, nie ma w niej żadnego czarnego charakteru.

Przepiękna opowieść, która została również zekranizowana. Zostawiam sobie książkę na półce i kiedyś jeszcze będę ją czytać. Były momenty, że czytając płakałam.

Cudowna! Dostałam od kumpeli. Przeleżała swoje na półce, zanim po nią sięgnęłam, jednak po przeczytaniu jestem zachwycona!

Książka, która doprowadziła mnie na końcu do łez.
Dała mi dużo rozmyślań dotyczących postaci, ich motywacji.
Ma coś w sobie ta książka - Australię, pewną samotność, ogromną miłość. Skłania do przemyśleń na temat moralności pewnych decyzji.

Po książkę pierwszy raz sięgnęłam, zachęcona opiniami znajomej. Nie wciągnęła mnie ona w ogóle. Po raz kolejny sięgnęłam po nią, zachęcona opiniami na jakimś forum książkowym.... i nadal nic..... Czekam zatem na następny raz. a na chwilą obecną odkładam ją na półkę, totalnie nie rozumiejąc jej fenomenu.

7 039
    3 447