Magia kąsa

Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Magic Bites
2017-11-10
Anna Czapla
fantasty seria nowe wydanie

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kate Daniels powraca w nowym wydaniu!

7 Link do recenzji

Świat gdzie technologia działa jak nie ma fali magii. Bardzo dobry pomysł na książkę. Główna bohaterka choć posiada niespotykaną moc ukrywa ją i w walce nie zawsze jest górą czasem potrzebuje pomocy. Wychodzi z kłopotów ale prawie nigdy bez szwanku.
Książkę czyta się bardzo fajnie świat przedstawiony jest bardzo dobrze. Znajdziemy tu walkę, wszelkiego typu rywalizację,...

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że ta książka tak mi się spodoba. Myślałam, że będzie to kiepska, nieudana lekturka. Jestem mile zaskoczona, gdyż mogę stwierdzić, że chyba niczego tej książce nie brakowało. Ciekawa, wciągająca, zabawna i lekka. Czyta się bardzo szybko, nie ma momentów, które by nużyły, całe szczęście! Grzebyka nie lubiłam od samego początku,...

Jest to książka w temacie fantasy, co bardzo lubię. 😊 Czyta się ją bardzo szybko. Pojawiają się w niej takie postacie jak: magowie, wampiry, zmiennokształni. Oparta jest głównie na historii pewnej kobiety, która jest magiem. Nie chce za dużo opowiedzieć, ale mogę na spokojnie Wam polecić tą lekturę jeśli macie chwilę czasu i lubicie takie klimaty. 😍

Przyjemnie, lekko i szybko czyta się serię o Kate Daniels.

Stworzony świat z falami magii i techniki bardzo przypadł mi do gustu. Zalewająca fala magii cofa rozwój technologiczny praktycznie do średniowiecza.
Po raz pierwszy zetknęłam się z wampirami jako totalnie bezmyślnymi stworzeniami pragnącymi tylko krwi, którymi odpowiedni ludzie mogą sterować za pomocą umysłu, w...

Takie sobie czytadło, pomysły wtórne, ona, on i niebezpieczeństwo. W dodatku oboje zachowują się irracjonalnie - no chyba, że to takie "końskie zaloty". Ale na czas przymusowego zamknięcia może być, A że seria jest długa to pewnie będę czytać dalej.

Szału nie ma, ale połknęłam w jeden deszczowy dzień. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Trochę przewidywalna i w tym konkretnym wydaniu ma masę literówek (aż serce boli!).

To już któraś moja pozycja z urban-fantasy i wciągam się w to coraz bardziej.
Książkę czyta się bardzo szybko- nie można się od niej oderwać. Podobało mi się to, że jesteśmy wrzuceni w świat bohaterki bez uprzedniego zarysowania świata i zdarzeń. Strzępki informacji dostajemy gdzieś pomiędzy opisami budynków a rozmyślaniami Kate o zbrodni którą próbuje rozwiązać.
Od...

Czasem nawet w fantastyce można liczyć na nieco oryginalność. W książce, o której dzisiaj opowiem jest kilka takich elementów. Pierwszy z nich to autor, a raczej autorzy, ponieważ pod pseudonimem Ilona Andrews ukrywa się małżeństwo, Ilona i Andrew Gordon. Nieczęsto się zdarza taki duet albo ja do tej pory jeszcze na taki nie trafiłem. Jest jeszcze jedna ewentualność. Po...

Książka bardzo mi się spodobała i nie mogłam się od niej oderwać. Z pewnością sięgnę po następny tom. Główna bohaterka która zawsze trzymała się z boku wplątuje się w sam środek paskudnej sprawy. Autorka stworzyła świat który sprawia że czytając miałam wrażenie jakbym faktycznie tam była i wraz z główną bohaterką rozwiązywałam tą sprawę.

Najpierw długo wzbraniałam się przed lekturą. Potem kiedy już sią zabrałam za czytanie nie mogłam przestać. Kilka lat temu. Chyba przyszedł czas na powtórkę, zebranie serii w całość i spojrzenie krytycznym okiem na wszystkie wątki.
Świat po wojnie, ale i w trakcie wojny. Uderzenia magii i techniki warunkują życie ludzi w Atlancie. Ludzie u szczytu rozwoju technologicznego...

Dyskusje

2 368