Magia kąsa

Okładka książki Magia kąsa
Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2007-04-01
Anna Czapla
fantasty seria nowe wydanie

Oficjalne recenzje i

Kate Daniels powraca w nowym wydaniu!

Link do recenzji

1161 164 88

Gdy zaczęłam czytać o Kate Daniels od razu przyszło porównanie do Dory Wilk. Podobne typy kobiet, światy, w których realność przeplata się z magią, zmiennokształtni, wampiry i inne stworzenia. I sprawy do rozwiązania.
Jednak to Kate jest bardziej rzeczywista, przypomina kobietę z krwi i kości taką, która mogłaby żyć wśród nas.

Od razu zostajemy wrzuceni na głęboką wodę...

Na początku nie mogłam się wkręcić w fabułę (możliwe, że to przez kaca książkowego 😁), ale później nie mogłam się oderwać. Zamówiłam kolejne 4 tomy i czekam niecierpliwie na paczkę

Pierwszy tom przygód Kate Daniels”Magia Kąsa” Ilony Andrews wpisałam na listę urodzinową zupełnie w ciemno. A jak już znalazła się na mojej półce, to za subtelnymi namowami, postanowiłam sięgnąć. Jedyne, co mnie boli, to mój biedny portfel, bo teraz mam ogromną potrzebę zakupu pozostałych dziewięciu tomów serii.

Kate Daniels żyje w świecie, w którym wybuch magii...

„Magia kąsa” to pierwszy tom z serii o Kate Daniels, dziewczynie silnej, odważnej i walecznej, żyjącej w świecie po magicznej apokalipsie, która odmienia życie ludzkości. Teraz fale magii nadchodzą bez ostrzeżenia, a gdy się to dzieje cała technologia zamiera. Samoloty spadają, brakuje elektryczności, samochody nie działają… Wraz z odpływem magicznej fali wszystko wraca do...

Recenzja na stronie: https://fan-dom.pl/2020/06/magia-kasa-ilona-andrews-recenzja/

„Magia kąsa” jest pierwszym tomem serii o Kate Daniels autorstwa duetu pisarskiego tworzącego pod pseudonimem Ilona Andrews. Stanowi kombinację urban fantasy z elementami postapokaliptyczymi oraz szczyptą sarkastycznego humoru i masą rewelacyjnych pomysłów.

Na wstępie przyznam się, że mam...

Nie zwracajcie uwagi na recenzje osób, które nie doczytały do końca i odradzają te książkę - wierzcie mi, że naprawdę WARTO.
To prawda, że na początku jest dosyć ciężko połapać się w fabule. Od razu zostajemy rzuceni w wir wydarzeń, bez wytłumaczenia dlaczego świat w którym magia zderza się z techniką wygląda tak, a nie inaczej.
Na początku bardzo mi to przeszkadzało i...

DNF @ 32%.

Od dłuższego czasu chciałam się zabrać za tę serię. Kocham okładki tej serii i nawet chciałam je wszystkie kupić, żeby mieć takie piękne na półce. Chyba jednak dobrze, że tego nie zrobiłam.

Powiem szczerze, że ta książka była dla mnie bardzo zagmatwana. Jakbym przypadkiem zaczęła czytać od 3 tomu i nie wiedziała, co się dzieje.

Praktycznie nie ogarniałam...

Po przeczytanie kilku opinii troche nabralem obaw, ze ksiazka faktycznie bedzie nudna, ale nie moglem sie bardziej pomylic. Troche przewidywalna, ale nadal trzyma w napieciu. Glowna bohaterke latwo polubic, historia bogata w ciekawe watki fantystyczne i detektywistyczne.

"Magia kąsa", czyli pierwszy tom serii o Kate Daniels, duetu Ilona Andrews to nie tylko dobre urban fantasy, ale również ciekawy postapokaliptyczny świat pełen magii i niebezpiecznych stworzeń.

Kate jest najemniczką, świetnie posługuje się bronią, ma w sobie też moc, którą tłumi z tylko sobie znanych powodów. To 24-letnia dojrzała kobieta o ciętym języku i z sarkastycznym...

Nie było to moje pierwsze spotkanie z Kate. Jestem już po lekturze tomów od 1 do 9, ale czytałam je na tak ogromnej przestrzeni czasu, że postanowiłam zacząć od początku i tom po tomie dojść do finału, który jeszcze przede mną.

Dobrze zrobiłam, bo sama byłam zdziwiona, jak niewiele zapamiętałam z tej części. Nadal uważam, że jest ona najsłabsza fabularnie (zwłaszcza...

2 697
    2 135