Ci, którzy przeżyli

Patronat LC
Ałbena Grabowska Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Stulecie Winnych (tom 1) literatura piękna
Zwierciadło
I wojna światowa
Stulecie Winnych (tom 1)
literatura piękna
I wojna światowa

Oficjalne recenzje i

Prosta, ale jakże piękna!

[ 66 ] Link do recenzji

Ekstra

Najlepsza część sagi, świetnie pokazana historia rodziny podczas 1 wojny światowej. Zaskakująca i poruszająca.

Historia rodziny Winnych od czasów krótko sprzed I wojny światowej do czasów wybuchu II wojny światowej. Historia momentami to smutna, to wesoła. Bardzo szybko się ją czyta. Polecam!

Film bardziej mnie zachwycił. Aż dziwne, bo zazwyczaj mam zupełnie odwrotnie odczucia.

Dużo nie trzeba pisać.
PIĘKNA !

Książka wciąga od pierwszych stron i nie pozwala o sobie zapomnieć. Saga rodziny Winnych jest dla mnie lekturą do której pewnie jeszcze nie raz wrócę. Historia Polski wpleciona w historię rodzinną i tak pięknie zawiązane wątki, że czyta się z zapartym tchem. Gorąco polecam!

Zakochałam się! Właśnie takiej książki potrzebowałam- poruszającej, że aż boli serce i wciągającej, że nie mogę przestać czytać. "Stulecie Winnych"to saga o losach rodziny Winnych. Rozpoczyna się śmiercią Kasi podczas porodu,także początek jest niezwykle mocny i poruszający. Mimo że bohaterka pojawia się tylko na pierwszych stronach,łzy same napływają do oczu i czułam...

Ciekawa historia rodziny Winnych, której losy splątały się z czasem I wojny światowej. Wszystkie nieszczęścia i radości spadające na członków rodziny są tak ciekawie opisane, że nie można się oderwać. Napisana językiem prostym i zrozumiałym dla każdego czytelnika i może to sprawia, że lektura jest lekka i przyjemna. Postacie opisane w ciekawy sposób, od razu czytelnik...

Płakalam na początku i końcu ten książki.

Książka poruszająca i piękna. Pokazuje losy rodziny z czasów I wojny światowej oraz po wojnie, kiedy szykuje się kolejna. Wspaniale obrazuje życie ludzi w tamtych czasach. Pokazuje miłości, determinację, poświęcenie w tych trudnych czasach.
Książka nie nudzi, a wręcz niesamowicie wciąga. Akcja dzieje się szybko i dynamicznie.
Polecam!

Dyskusje