Zapomniane dziecko

2014-07-30
Data 1. wydania:
2012-09-13
Weronika Mincer
Cathy Glass rodzina dziecko przemoc wobec dziecka

Poruszająca opowieść o sile miłości dziecka do matki, która je zawiodła. I mimo złych doświadczeń ośmioletnia Aimee do końca che chronić swoją matkę.

Bardzo wciągająca i ważna książka, którą niestety napisało życie. Dobrze, że bohaterka trafiła na Cathy!

Najtrudniej pisze się o książkach, które podyktowało samo życie, o dzieciach skrzywdzonych przez rodziców nie umiejących się nimi zająć. Dzieci, które są krzywdzone, molestowane, bite, głodzone... Niejednokrotnie w oku zakręci się łezka (był taki moment, że musiałam przemrugać łzy...). Mimo, iż wiem, na co się piszę, co znajdę w tych książkach, ostatnio coraz częściej...

Wcześniej nie miałam do czynienia z książkami z tego gatunku. Ciężko było mi ją czytać. Miałam ochotę zrobić coś złego matce skrzywdzonej dziewczynki i poucinać niektóre rzeczy jej facetom. Cieszę się, że są ludzie którzy umiejętnie pomagają skrzywdzonym dzieciom i pomagają znaleźć im spokojny, kochający dom. Cierpienie dzieci jest dla mnie ciężkie do przyswojenia i bardzo...

Kolejna wzruszająca historia napisana przez życie, którą przyszło mi przeczytać w ostatnim czasie. Tym razem jej autorką jest Cathy Glass, z której książkami już się kiedyś spotkałam.

Książka opowiada wstrząsającą historię uroczej, kilkuletniej dziewczynki o imieniu Aimee. Ośmiolatka pochodzi z patologicznej rodziny, w której było miejsce na wszystko, ale na pewno nie na...

Po książkę sięgnęłam losowo w bibliotece i nie żałuję! Przeczytałabym jednym ciągiem, gdybym nie miała innych pilnych zajęć. Skończenie całości zajęło mi dwa dni i nie mogłam się od niej oderwać!

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Bardzo wstrząsająca historia małej, zaniedbywanej dziewczynki, łzy same ciekną czytając tą opowieść. Warto przeczytać.

Trochę się orientuję w rodzicielstwie zastępczym. To jest najbardziej prawdziwa książka, jaką czytałam.

Straszna ta dziewczynka była... Ale w sumie co się dziwić, jak przebywała z taka matką i w takim otoczeniu. Bardzo mnie denerwowała Cathy, ta jej naiwność jest dobijająca w jej książkach... Ja wiem, że ona jako opiekun nie może pozwalać dziecku na wszystko, no ale niech czasami przejrzy na oczy i inaczej się zachowa, bo taki schemat jej zachowania powtarza się w wielu...

• Literatura faktu
  • 2019
  • Pisane przez życie
  • Chcę w prezencie
  • 2015

Dodaj cytat z książki Zapomniane dziecko