Opowieści z pogranicza światów

Joanna Piłatowicz literatura piękna

literatura piękna
opowieści Piłatowicz refleksje przemyślenia

Kup książkę

Moja ulubiona!

Opowiadania zawarte w książce napisane są lekkim i przystępnym piórem. Są to nowelki, które w sposób dowcipny i lekki konfrontują czytelnika z problemami świata codziennego i sprawami, które dotyczą nas wszystkich. Jednak trudy dnia codziennego przedstawione są w formie fantastyki i surrealizmu. Np ciężarówka ciągle zderzająca się z drzewem ukazuje nam problem uzależnień...

Co prawda tytuł książki jest z "Pogranicza...." ale autorka porusza się bezgranicznie swobodnie przechodząc z realiów do świata niewidzialnego. Bohaterka opowiadania jest Ciężarówką o ludzkich cechach, do tego bardzo drażliwą. Do "życia" podchodzi bardzo emocjonalnie jest uduchowioną Ciężarówką, której nieobce są pożądania. Krótko mówić, lubi sobie od czasu stuknąć......

Z zainteresowaniem przeczytałem ten zbiór oryginalnych opowiadań z pogranicza realizmu oraz fantasy.
Metafizyczną podstawą funkcjonowania światów wspomnianych przez autorkę jest prawo karmana (karmy), dosyć szczegółowo przez nią przedstawione. Jedną z konsekwencji tego prawa jest reinkarnacja. "Ziemia to jedno z najbardziej popularnych miejsc we wszechświecie. [...] Każdy...

Ksiazka bardzo dobra. Dla wielbicieli surrealistycznych historii, mieszanka fantazji i zyciowych problemow. Godne polecenia!

Książka niby lekka, zabawna, ale jednak zmusza do zastanowienia, przemyśleń. Nic nie jest takie proste jak się wydaje. Polecam

Uważam, że jest to zbiór naprawdę fenomenalnych opowiadań.

Fabuła poszczególnych opowieści pozwoli nam zadać sobie całą masę, pobudzających do wręcz filozoficznych rozważań pytań. Wydarzenia, z którymi poprzez lekturę zapozna nas autorka są metaforą ziemskich problemów, a przecież czasem łatwiej zmierzyć się z codziennością zerkając przez pryzmat.

Każde opowiadanie to...

Oryginalny plik opowiadań. Przenosimy się w świat wyobraźni i fantazji. Kaźda opowieść ma jakiś morał. Polecam

Tematyka poruszana w opowiadaniach zmusza do zastanowienia i refleksji nad dzisiejszym światem. Nie wszystko jest przecież tylko czarne lub białe, wiele zależy także od punku widzenia. By to odkryć, warto sięgnąć po lekturę „Opowieści z pogranicza światów”.

Książka lekka i przyjemna. Bardzo niekonwencjonalny sposób opisywania rzeczywistości. Poruszone tematy są związane z życiem normalnego człowieka, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Gorąco polecam!

Dyskusje