Apetyt na życie

Okładka książki Apetyt na życie Agnieszka Kazała, Halina Kowalczuk
Okładka książki Apetyt na życie
Agnieszka KazałaHalina Kowalczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura piękna
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2016-05-20
2016-05-20
apetyt powieść humor satyra kulinaria podróże

W książce Agnieszki Kazały i Haliny Kowalczuk podobał mi się jej tytuł. „Apetyt na życie” pasuje jak ulał do tej „pełnej werwy” pozycji! Sam pomysł na utwór jest bardzo ciekawy: otóż bohaterkami są… Same autorki, co daje czytelnikowi wrażenie autentyczności. Jako że obydwie panie tytułowego „życia” mają w sobie mnóstwo, jedno jest pewne: nie można się z nimi nudzić.
Agnieszka i Halina to przyjaciółki „po piórze” można by powiedzieć. Obydwie są zainteresowane twórczością literacką, co zbliża je na dobre. Pewnego razu nadchodzi okazja, by poznać się osobiście, z czego chętnie skorzystają! Rozmowne i wesołe, wprowadzają czytelników do swojego świata, pełnego smacznych potraw, wypraw, przygód i innych ciekawych rzeczy.
Mnie samą w książce Kazały i Kowalczuk urzekły opisy jedzenia. W każdym niemal rozdziale znajduje się przepis na jakieś pyszności, które są zazwyczaj całkiem łatwe i niedrogie w przygotowaniu. Czytelnik dowiaduje się, jak przyrządzić dorsza w migdałach, orginalne placki ziemniaczane czy też fasolkę po bretońsku…
Kiedy już nasycimy apetyt na jedzenie, możemy zaspokoić ciekawość świata! Obydwie bohaterki sporo w swoim życiu widziały i chętnie o tym opowiadają. Razem z nimi poznajemy ciekawe zakątki naszego kraju, wypuszczamy się również za granicę… Wszystko okraszone historiami „z życia wziętymi.” Opowieści Haliny i Agnieszki są ciekawe i zazwyczaj doprawione wyraźną nutką humoru.
Dobrze się bawiłam czytając tę książkę. Pomysł na dzielenie się przepisami oraz różnymi opowiastkami przypadł mi do gustu… Najbardziej jednak w całej historii podobał mi się tytułowy „Apetyt na życie.” Jest on nieudawany, widoczny wszędzie. Obydwie panie z entuzjazmem gotują, jedzą, zwiedzają, opowiadają… Pozostaje tylko pozazdrościć takiego optymizmu!

Świetna. Polecam wszystkim głodnym literatury na poziomie :)

Świetna. Polecam wszystkim głodnym literatury na poziomie :)

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Books Tour zorganizowanego przez autorkę Jolantę Bartoś. Jak sam tytuł wskazuje "Apetyt"podczas czytania tej książki się ma nie tylko na czytanie ale i jedzonko, podróż oraz dawkę dobrego humoru 🙂 Czytając książkę odbyłam podróż w tyle ciekawych miejsc i miałam wrażenie, że jestem tam razem z nimi, że śmieję się i zajadam świeże rybki🙂 Życie toczy się swoim rytmem i doszłam do wniosku, że trzeba z niego korzystać, czerpać radość i żyć każdym dniem.

Kto powiedział, że w czasie pandemii nie można podróżować? Otóż można! Z całego serca polecam tę pełną humoru, smakowitych przepisów i cudownych "podróży" książkę. Powiem tak- chociaż wielu z tych miejsc, o których jest mowa w tej wspaniałej powieści nie widziałam, to miałam wrażenie, że jestem tam razem z bohaterami. Widziałam, czułam, smakowałam... Spędziłam cudowne chwile na lekturze i jeszcze wiele razy sięgnę po "Apetyt na życie".

"APETYT NA ŻYCIE"
"W tej powieści nikt nie zginął, nikt nie został zamordowany, nikt się nie zakochał i nie zmarniał z tęsknoty." I właściwie, gdybym spojrzała na zakończenie, czego nigdy nie robię, nie sięgnęłabym po tę książkę. Chociaż w kilku miejscach potencjał na kryminał był.
W ciągu jednego weekendu odwiedziłam piękne miejsca w Hiszpanii, byłam w Wenecji - tej pięknej, dla turystów i tej mniej ładnej, dla tubylców. Odwiedziłam Rzym i jeszcze kilka pięknych włoskich miasteczek. Byłam przez moment w Chorwacji i Egipcie, podróżując samolotem, autokarem i samochodem, a czasami zwiedzałam miasto komunikacją miejską. Moje wojaże po świecie przeplatane były tymi rodzimymi, polskimi, odkrywając ich historię, legendy i polską (nie)gościnność. Z tą ostatnią różnie bywa.
Gdyby tak towarzyszyć bohaterkom w tym co przeżyły, zjadły i wypiły, człowiek czułby się jak za króla Sasa - jedz i popuszczaj pasa.
To była zadziwiająca podróż,w której "różowo-pomaranczowa bańka wysnuła się z wody niczym jakaś starożytna bogini", przez chwilę byłam uwięziona na lotniskowym terminalu, po awaryjnym lądowaniu, smakowałam marmoladę z guarany i pachnącą niebiańsko domową marmoladę figową, kibicowałam Otylii, która pływając w zupie przygotowywała się do Mistrzostw Świata, chyba w stylu rozpaczliwym, próbując jednocześnie nie utonąć, prowadziłam nierówną walkę z całym zastępem mrówek, skuszonych pachnącym piernikiem... Ale przede wszystkich chłonęłam ciszę i malownicze widoki roztaczające się wokół.
Właściwie po każdym powrocie powinnam odpocząć, dać wspomnieniom wypełnić stęsknioną duszę, a ja pędziłam dalej, bo na każdej kolejnej stronie malowały się inne smakowite widoki i równie nieziemskie potrawy.
Nie byłabym sobą, gdybym w całości tych wojaży nie dostrzegła pięknych masek weneckich, ale przede wszystkim cudnego wisiorka, który przez lata był pamiątką rodzinną z wzruszającą historią. Szkło weneckie, które wygląda jak cukierki czy lizaki jest wdzięcznym akcentem w biżuterii.
Najpiękniejsza podróż, którą odbyłam w czasie pandemii.
Na koniec tylko jedno zdanie pasuje jako podsumowanie tej podróży:

"Nie narzekaj, ciesz się tymi chwilami, które są, które ci się akurat przytrafiają, muszą ci wystarczyć"

"APETYT NA ŻYCIE"

Książkę przeczytałam dzięki book tour zorganizowanym przez Jolantę Bartoś.
Aga i Halina, dwie pisarki spotykają się w pięknych okolicznościach przyrody, nad morzem, gdzie mieszka Halina i rozmawiają o swoich podróżach. Aga jest zwolenniczką podróży w odległe rejony świata, Halina boi się latać, więc preferuje podróże po kraju, ale przecież wszędzie można znaleźć piękne miejsca, przeżyć interesujące lub zabawne chwile, no i odkryć coś pysznego do jedzenia i przenieść to na swoje podwórko. Przyjaciółki opowiadają, jedzą pyszności a my nie tylko wraz z nimi zwiedzamy, ale dzięki załączonym do książki przepisom możemy także przyrządzić smakołyki we własnej kuchni. Sympatyczna lektura, zwłaszcza na zimowe wieczory, polecam!

Książkę przeczytałam dzięki book tour zorganizowanym przez Jolantę Bartoś.

Książka świetnie napisana i z humorem. Czytając uśmiech nie schodził mi z twarzy. Jeszcze nigdy,w tak krótkim czasie nie zwiedziłam tylu pięknych miejsc. Pierwszy lot samolotem przeżywałam podobnie :) . Kilka przepisów wykorzystam w swojej kuchni ,a naleweczka babci Krysi ,będzie rozgrzewać moich gości,w mroźny,świąteczny wieczór .
Dziękuję.

Dziękuję.

Dzięki akcji Book Tour trafiła w me dłonie książka autorstwa Haliny Kowalczuk i Agnieszki Kazała. Nie znałam wcześniej autorek więc z czystą przyjemnością poznaję twórczość kolejnych autorów.

„Apetyt na życie” to opowieść dwóch przyjaciółek o swoich podróżach, turystycznych, a także kulinarnych. To pokazanie różnych zakątków świata przez lekkie, pełne optymizmu i humoru historyjki.

Książka dla osób, które lubią razem z autorem podróżować nie tylko po kraju ale też po innych zakamarkach na świcie.

"Apetyt na życie" Agnieszki Kazała i Haliny Kowalczuk to pełna humoru opowieść o spotkaniu dwóch koleżanek Agnieszki i Haliny (pierwowzorami bohaterek są autorki) 😀Od początku książki utożsamiałam się z Halinką odnośnie jej strachu przed lataniem samolotami 😂mam tak samo. Bohaterki opowiadają o swoich podróżach w ciekawe zakątki całego świata opisując ludzi tam spotkanych , zabytki , legendy i potrawy . Ich opowieści są okraszone dużą dawką świetnego humoru 🤩Książka bawi, uczy i pobudza apetyt 😀Polecam

• Book Tour
  • Poszukiwane
  • Oczekują na przeczytanie
  • Patronat medialny :)
  • BOOK TOUR 2019

Dodaj cytat z książki Apetyt na życie