Hamlet

William Shakespeare Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Dzieła wszystkie (William Shakespeare) [Zielona Sowa] utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
The Tragedy of Hamlet
Maciej Słomczyński
Zielona Sowa
literatura angielska teatr elzbietanski Szekspir Shakespeare
The Tragedy of Hamlet
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2000-01-01
838674040X
Maciej Słomczyński
Dzieła wszystkie (William Shakespeare) [Zielona Sowa]
literatura angielska teatr elzbietanski Szekspir Shakespeare

Do oceniania klasyków powinna być opcja nie przyznawania gwiazdek ;)

Shakespeare - uwielbiam nieustannie. I cieszę się z jego obecności w kanonie lektur.

Na półkach: , , , , , , ,

Dramat czyta się wyśmienicie,
Problemy te są ponad czasem,
Andrew Scott już pokazał klasę.
Może Wy również się skusicie?

Arcydzieło. Jedna z moich najbardziej ulubionych lektur.

Podobnie jak inni tragiczni bohaterowie Szekspira, jest on również obdarzony wyjątkowymi cechami, takimi jak królewskie pochodzenie, wdzięczna i czarująca osobowość, doskonałe wykształcenie, jest i myślicielem, jest religijny i bardzo wrażliwy. Pomimo posiadania wszystkich tych wyższych cech, istnieje wada w jego...

Widzę i doceniam kunszt autora, rozumiem, dlaczego tak bardzo porywa innych. Nie dla mnie jednak.

Spotkałam się nieraz z określeniem, iż Szekspir jest już przestarzały. Jak to skomentować?
Hamlet jest moim ulubionym dramatem pośród wybitnych dzieł Wiliama Szekspira, ponieważ za każdym razem zaskakuje mnie czymś nowym. To jak studnia bez dna!
Książę Dani to osoba niezwykle skomplikowana, niepasująca do świata w jakim się znajduje. Ludzie nie rozumieją tego kim naprawdę...

Stanowczo jedna z moich ulubionych pozycji. Moim zdaniem nie ma konieczności czy w ogóle możliwości kwestionowania jej wybitności.

what a fine pleasure reading this classic was - no wonder theatres love the dark, dramatic Hamlet

To chyba najwybitniejsza tragedia autora. Rozważania na temat istoty władzy i pragnieniami jej posiadania.

Jak mawia moja pani od polskiego "3 to bardzo dobra ocena moi mili państwo".

Absolutny klasyk. Bardzo cenie Szekspira za jego przystępną poetykę która bardzo dobrze komponuje się z fabułą i podkreśla pewne zjawiska.

Dyskusje

• 100 książek BBC
  • Dramat
więcej mniej

William Shakespeare Hamlet Zobacz więcej

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Łukasz Pawłowski, Przemysław Pilarski
9,0
Polska jest mi... Łukasz Pawłowski,&n...