Hamlet

William Shakespeare Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Dzieła wszystkie (William Shakespeare) [Zielona Sowa] utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
The Tragedy of Hamlet
Maciej Słomczyński
Zielona Sowa
literatura angielska teatr elzbietanski Szekspir Shakespeare
The Tragedy of Hamlet
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2000-01-01
838674040X
Maciej Słomczyński
Dzieła wszystkie (William Shakespeare) [Zielona Sowa]
literatura angielska teatr elzbietanski Szekspir Shakespeare

Pierwszy dramat, który autentycznie mi się podobał :) Wydarzenia i styl na plus.

Ogólnie bardzo rozbudowany i kwiecisty dramat, pełen pięknych słów i w ogóle wszystkiego, ale w oryginale trudno jest go zrozumieć przez język ale to tylko wada gdy czyta się go właśnie po angielsku i jeżeli nie jest się obeznanym w tym języku z przełomu XVI/XVII w na wysokim poziomie

Nie przepadam za takimi książkami, jednak ,,Hamlet" mnie zachwycił, szczególnie główny bohater. Miłego czytania :)

"Hamlet" jest dziełem, które wpływało na pokolenia artystów w całym świecie. Choć, jak mi się wydaje, "Romeo i Julia" jest dramatem znacznie bardziej "kultowym", to jednak cytaty z "Hamleta" i motywy hamletowskie są najbardziej tożsame z Szekspirem.

Naprawdę bardzo dobry dramat. Przystępne polskie tłumaczenie.

Hamlet wydaje się być nudnym, starym utworem, z którego znamy jedynie "być albo nie być". Jest wprost przeciwnie. Hamlet to dramat z dylematem moralnym dotyczącym śmierci i opłakiwania bliskiej osoby. Może być też dialogiem dotyczącym tego, jak postrzegamy szaleństwo, zemstę i miłość.

Miłym zaskoczeniem była...

Do oceniania klasyków powinna być opcja nie przyznawania gwiazdek ;)

Shakespeare - uwielbiam nieustannie. I cieszę się z jego obecności w kanonie lektur.

Na półkach: , , , , , , ,

Dramat czyta się wyśmienicie,
Problemy te są ponad czasem,
Andrew Scott już pokazał klasę.
Może Wy również się skusicie?

Arcydzieło. Jedna z moich najbardziej ulubionych lektur.

Podobnie jak inni tragiczni bohaterowie Szekspira, jest on również obdarzony wyjątkowymi cechami, takimi jak królewskie pochodzenie, wdzięczna i czarująca osobowość, doskonałe wykształcenie, jest i myślicielem, jest religijny i bardzo wrażliwy. Pomimo posiadania wszystkich tych wyższych cech, istnieje wada w jego...

Widzę i doceniam kunszt autora, rozumiem, dlaczego tak bardzo porywa innych. Nie dla mnie jednak.

Spotkałam się nieraz z określeniem, iż Szekspir jest już przestarzały. Jak to skomentować?
Hamlet jest moim ulubionym dramatem pośród wybitnych dzieł Wiliama Szekspira, ponieważ za każdym razem zaskakuje mnie czymś nowym. To jak studnia bez dna!
Książę Dani to osoba niezwykle skomplikowana, niepasująca do świata w jakim się znajduje. Ludzie nie rozumieją tego kim naprawdę...

Dyskusje

• 100 książek BBC
  • Dramat
więcej mniej

William Shakespeare Hamlet Zobacz więcej

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Łukasz Pawłowski, Przemysław Pilarski
9,0
Polska jest mi... Łukasz Pawłowski,&n...