Antologia polskiego reportażu XX wieku Tom 2

reportaż antologia Polska XX wiek reporterzy
literatura faktu
Poza serią
reportaż antologia Polska XX wiek reporterzy

Lektura do której się wraca. Każdy tekst warty polecenia.

Świetna pozycja dla fanów reportażu. Jest to pozycja długa więc aby się nią nie zmeczyć polecam wracać do niej co jakiś czas. Tematy reportaży w II tomie są bardzo interesujące i o wiele bardziej przystępne dla osoby z pokolenia lat 90. Książka jest warta spędzenia nad nią każdej minuty. Dodatkowo wstępy pisane przez pana Mariusza Szczygła dodają szczególnego charakteru...

Mój wyczekiwany prezent książkowy pod choinkę. Do antologii można wracać czytając na chybił- trafił bądź chronologicznie. Fantastyczna pozycja na poszerzenie wiedzy o Polsce, którą tworzą przecież zwykli ludzie. Jak dla mnie jednak trochę za dużo wyborów redakcji padło na lewicowe gazety, a przy tak dużym rozmachu warto poznać każdy punkt widzenia.

Czytało mi się lepiej niż pierwszy tom, który był świetny. Świat w przekroju reportażu widziany różnymi oczami..tylko czytać

Drugi tom antologii czytało się już o wiele łatwiej niż pierwszy, choć tym razem pozwoliłam sobie na bardzo powolną, kilkumiesięczną lekturę. Reportaże z czasów współczesnych, bardziej mi bliskich. Wybór, jak zwykle, znakomity - ufam Mariuszowi Szczygłowi pod tym względem. Za jakiś czas, kiedy będę już na to gotowa, sięgnę po tom trzeci.

Rewelacyjna pozycja. Niektóre reportaże wstrząsają i głęboko zapadają w pamięć.

2079

Na półkach: , , , ,

"To bardzo piękne cieszyć się rosą, a nie przeklinać, że się ma mokre skarpetki."

"Środki masowego przekazu na początku każdej zimy, i tej łagodnej, i tej ciężkiej, używają obrażającego wszystkich zwrotu 'zima nas zaskoczyła'. Może ktoś czuje się zaskoczony, że między grudniem a marcem padają śniegi, temperatury spadają poniżej zera, wieją wiatry, a ja drogach pojawia się...

Wspaniała lektura na wakacyjny czas. Niektóre reportaże były słabsze, niektóre całkiem dobre a inne skłaniające do przemyśleń, ale wszystkie okraszone wspaniałym wstępem autorstwa Pana Mariusza Szczygła.

Tom starannie wybranych reportaży, pełen ciekawych odkryć historyczno-obyczajowych, można czytać cały rok po kawałeczku i rozsmakowywać się. Uczta dla wielbicieli reportaży ale też historii ludzkich i ludzi ciekawych świata:) Wstępy Mariusza Szczygła o każdym autorze to majstersztyki!

Czytałem od czasu do czasu, ponad dwa lata mi to zajęło.

Niesamowity zbiór polskiego reportażu. Niektóre doprawdy wgniotły mnie w fotel, niektóre zmęczyłem. Rewelacja.

1 380
  • Chcę w prezencie